Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed a bárány...

Mi a véleményed a bárány himlő elleni védő oltásról?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, de akkora marha nagy hüyeségeket írtok.

Talán néhány anyukát el kellene küldeni az orvosa helyett egy infektológiai továbbképzésre


EÜ-s vagyok, sokat irok ide biztos tudjátok, hogy szülésznőként dolgozok...


A bárányhimlő akkor és most cimet is adhatnám az írásomnak.

Amin mi átestünk 20-30 évvel ezelőtt az BÁRÁNYhimlő volt, most hívhatnánk FARKAShimlőnek is.


A vírusa olyan sokat mutálódott, hogy nagyon sok esetben életveszélyes, kevesebb esetben,de nagy százalékban halált okozó szövődményei vannak egy egyszerűnek tűnő gyermekbetegségnek.


A védőoltás nem új dolog, Magyarországon 12 éve alkalmazzák, és igazából nem is a himlő hanem a szövődmények ellen véd, bár nagy százalékban aki megkapta himlős sem lett.

Mivel az oltás élő-gyengített vírust tartalmaz, ezért a szervezet úgy reagál, mint valódi fertőzés esetén, elindítja az immunválaszt,amit a szervezet el is tárol, igy nem lesz felnőtt korában sem himlős .

2012. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnek beadattam. Orvos vagyok, parázok a szövődményektől, viszont pártolom az oltásokat.


Ami meg az illeti, hogy "jobb átesni rajta": nekem volt gyerekkoromban bárányhimlőm (állítólag), de azért elmentem szerológiára a terhességem előtt, és érdekes módon NEM volt védettségem!! Úgyhogy magamat is beoltattam, mielőtt babát vállaltunk...


Ha a lányom babát tervez majd, elküldöm vérvizsgálatra, hátha neki se lesz már oké a védettség. De addig örülök, hogy kimaradnak az ovis járványokból.

2012. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8,59 :) tetszett amit írtál :)
2012. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Beadattuk. Megúsztuk egy napos hőemelkedéssel, még pöttyös sem lett a kicsim.

Sajna a bölcsiben kitört a bárányhimlő, az ovis tesóktól terjedt át. Sajnos több csoporttársa is kórházba került miatta. A barátnőm kisfia még a gyerekintenzívre is felkerült :( Nagyon megszenvedték. Nekünk semmi bajunk nem lett.

2012. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!