Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárány himlő elleni oltás....

Bárány himlő elleni oltás. Érdemes?

Figyelt kérdés
3 hónapos még csak a pici babám, a héten kapta meg a rota vírus elleni oltás első adagját is. Nem zülleszti le a baba immunrendszerét a sok oltás? Szerintetek érdemes a bárány himlő ellenit is beadatni?
2010. dec. 14. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Egyszerre adták be valamelyik másik oltással, úgyhogy külön ezért nem kellett mennünk. Nem hinném, hogy lezülleszti az immunrendszert.
2010. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én nem adattam be mert ha bárányhimlőn egyszer átesik többé sose kapja el!az oltás nem életre szol!
2010. dec. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudom eldönteni...
2010. dec. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

nem maga a bárányhimlő, hanem az esetek 80%-ban vele járó szövődmény a veszélyes.

a nagylányommal már átéltem, 2 hét az intenziven, meningitist okozott nála a bh...


a kicsiket már oltattam, illetve még az egyikük ismétlője most lesz januárban.


ha megteheted oltasd be, mert egyre agresszivabb maga a virus is, már nem az, ami a mi gyerekkorunkban volt, hogy 1 hét alatt átestünk rajta.


elkaphatja igy is, de gyors lefolyású, szövődménymentes betegség várható, az elhúzódó 10-18 nap helyett.


másik érv,ugyan elenyésző, de ha oltás nélkül elkapja , a különböző krémek, rázókeverékek, és habok sokkalta többe kerülnek, mint a védőoltás.


szerintem egy immunológus véleményét is kérd ki és nem fogsz tovább hezitálni a döntésen

2010. dec. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2010. dec. 15. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!