Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlős gyereket nem...

Bárányhimlős gyereket nem lehet gyerekek közé vinni ugye? Tehát nem csak oviba nem járhat, hanem egyáltalán nem játszhat gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2012. máj. 17. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen. a bárányhimlős gyereket nem szabad kisgyerekes társaságba vinni, a fertőzésveszély miatt.
2012. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És akkor se ha a rendezvény szabadtéren van ugye? Hiszen óhatatlan hogy össze fognak bújni (lagziba mentünk volna hétvégén és anyósom itt mondja hogy csak zárt térben terjed).
2012. máj. 17. 20:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Állítólag, ha már kint vannak a pöttyök, már nem fertőz (csak előtte).
2012. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sehová nem mehet. Ha már pörkösödik a hólyag, s persze a doki is azt mondja, akkor mehet közösségbe.

Lagziba pláne nem vinném, ki tudja, hány kisbaba, kisgyerek, várandós anya van ott.

2012. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nem annyira a gyerekekre veszélyes, hanem a terhesekre. 8gyereket ilyenkor még össze is szokták rakni, hadd essenek át rajta minél előbb)
2012. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Cseppfertőzés útján terjed. Ez zárt térben nyilván könnyebben megvan, de nyílt színen is előfordulhat. Valakire rátüsszent a gyerek, vagy összenyálaz szb. (Bár azt nem írtad, mennyi idős, de mivel "kisgyerek" kategóriában van, gondolom nem az egy helyben ülős már...)
2012. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szólj az anyukáknak az oviban és rendezzetek varicella bulit. ez az újmódi.
2012. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én így olvastam hogy a pörkök leeséséig fertőz.

Nem esett még le a pörk, hólyagunk mára már nem jött ki, de tegnap még volt!!

Én szerintem összenyalják ott is ugyanúgy egymást, egymás játékát. Én nem merek menni.

Anyósom azt hiszi kifogást keresek.

2012. máj. 17. 21:04
 9/16 A kérdező kommentje:
Oviból hoztuk haza, a csoportban utolsó előttiként :) Hetekig kitartott a kislányom de aztán csak elkapta ő is. Igen 3.5 éves szóval nem ül meg. Meg most így elvinni hogy mindenki játszik ő meg elkülönülve ül valahol és nézi őket? Az nem szenvedés neki? De :(
2012. máj. 17. 21:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Én voltam bárányhimlős, és nem cseppfertőzéssel terjed, hanem még egy megfogott kilincsről is el lehet kapni. Felnőtteknél pedig komoly szövődménnyel járhat. Tehát TILOS olyan közegbe vinni, ahol van akár egyetlen olyan ember is, aki nem volt bárányhimlős.

Közösségbe az utolsó hólyag megjelenése után kb. 10 nappal lehet menni, legalábbis engem akkor engedtek újra munkába. A sebek még sokáig megvoltak.

(30 évesen kaptam el, csak az arcomon 46 kiütést számoltam. Nagyon sokan fognak utálni, ha elviszed az esküvőre a gyermekedet. A lappangási idő több hét is lehet, ha te vagy a férjed nem voltatok bárányhimlősek, egészen biztos, hogy elkaptátok, csak esetleg még nem jött ki, viszont már fertőztök. Tehát ebben az esetben gyerek nélkül sem nagyon illene menni szerintem. Ha ti már voltatok, akkor ha tudjátok valakire hagyni a gyereket, nagymamára, nagynénire, akkor ti el tudtok menni.)

2012. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!