Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistesó és nagytesó féltékenys...

Kistesó és nagytesó féltékenység. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. 3 hete született meg a kisöccse és azóta teljesen kifordult magából.

Értetelen, hisztis és feleselős lett.

Mindent 1000-szer el kell mondani neki és persze akkor sem csinálja meg. Pl. egyik este fürdésnél megkértem, hogy vetközzön le. Mikor már negyedszer szóltam neki és ő még mindíg csak a földön fetrengett, nekiálltam levetkőztetni. Erre mint aki megbolondult, elkezdte kapkodva venni a levegőt és óriási hisztit lecsapott. Nem csak sírt hanem szó szerint üvöltött.

Ezt napi rendszerességel eljátsza.

Reggel öltözésnél, reggelinl, az oviban...


Régebben is voltak ilyen napjai, de akkor a "büntetés" hatására tudta, hogyan is kell viselkedni.


Mit csináljunk vele?

Volt már apa-lánya beszélgetés (apa a szerelme), akkor megígérte, hogy jó lesz, de 10 perc múlva mintha nem is beszéltek volna róla.

Tudom, hogy féltékeny, de próbálunk vele is ugyanannyi időt tölteni mint eddig.

Anyukám is velünk lakik, úgyhogy mindíg van aki foglalkozik vele, úgy ahogy eddig. De néha már nálam is elszakad a cérna és sírva fakadok, mert nem tudom mit kezdjek vele.


2012. máj. 18. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom is ennyi idős,öcsike 3 és fél hónapos.

Csak annyit tudok mondani,hogy KITARTÁÁÁÁS! :)

Nálunk is teljesen ugyanez volt,kb.1-másfél hónapja "kaptuk vissza" az igazi lányunkat.

Tényleg csak az idő segít,neki is meg kell szoknia az új jövevényt.Az elejétől szerette,de mostmár imádja.

Én is azt hittem hogy megőrülök,de szerencsére most már normálisak a napjaink.

Üdv!

2012. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:)

Köszike a bíztatást!

2012. máj. 18. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudlak biztatni sajnos :(

A nagyobbik lányom ugyan még csak 2,5 éves múlt, a kicsi pedig 11 hónapos, de rettenetes testvérféltékenységtől szenvedünk. Igazából ha csak hisztisebb lenne nem is bánnám, de sajnos üti-veri a kicsit, fellöki, megrugdossa. A szakemberek türelemre intenek, elvileg csak kitartás kell hozzá, de egyre nehezebben bírom látni, hogy a kicsi szenved a folyamatos bántástól, a nagy meg szenved mert nyilván nem nézem jó szemmel.

Pszichológusnál is voltunk, ő azt mondta, hogy nem számít ilyenkor az apa, nagymama sem, a helyzeten az javít, ha az anyuka minden nap ugyanakkor eltölt fél-egy órát a naggyal úgy, hogy csak kettesben vannak (még apuka sincs a láthatáron, szóval tényleg senki).

Mindenesetre én is kitartást kívánok, remélem, hogy az idő javít ezeken a dolgokon, és hidd el, ha csak hisztisebb, akkor az még a "jobbik" megnyilvánulása a féltékenységnek...

2012. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz és még nehezebb lesz, ahogy nő a kicsi.

2,5 éves múlt a nagyobbik lányom, 15 hónapos a kicsi. Az eleje könnyű volt olyan szempontból, hogy a kicsi evett-aludt, így a nagyobbikkal sokat tudtam játszani. A kezdetektől mindenbe belevontuk, segített pelenkázni, bekente a kicsi popsiját, hozta a ruháját, a cumisüveget (később), fürdetni is segített, hasznosnak érezte magát. Aztán mikor a kicsi megtanult fél évesen helyet változtatni, kezdődtek a gondok. "az az enyém" "azzal nem játszhat" "az az én játékom"...stb és mai napig kikapja a kezéből. Néha megüti, fellöki, akkor már magától megy a bünti helyre. Vannak jó időszakok is, amikor együtt szaladgálnak, játszanak, jókat kacagnak. Pláne este vagy reggel. A nagy odaül a kiságyához, és bepakolja a játékot (van amikor este és ennek nem igazán örülök), vagy odaül mellé az ágyhoz és épít, volt hogy kérte tegyem be a tesó mellé, és ott játszottak még vagy fél órát együtt. Tudom, dackorszakát éli, és ezért durvább néha az egész féltékenység, de pl ha idegen gyerek csúnyábban szól oda a tesójához (erősebb hangon), szó nélkül megvédi és itt látszik hogy kötődik hozzá és szereti. Van amikor elkezdi ölelgetni, bár a kicsinek nem igazán tetszik, pláne mikor ráfekszik a nagy. Most kezd kicsit könnyebb lenni, de egy bő fél év igen húzós volt. A nagyobbik lányom nem csak a kistesóra irígy, ezért nem tudom csak erre fogni. Korral is jár.

A bünti legyen meg, légy következetes, beszélgess vele, és még ha úgy látod semmit nem ér, hidd el, idővel beérik.

Néha nálam is szakad a cérna, mikor 20szor szólok rá, és a végén kiabálnom kell, de elmagyarázom, hogy ez neki sem és nekem sem jó, elkerülhető lenne, ha szót fogadna.

Tényleg KITARTÁS!!!!

Minden jót és sok erőt!

2012. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, szerintem csak az idő segyt, meg a türelem, meg a megértés....persze ezt így könnyű mondni, néha én is a hajam tépem (meg tépném az övét ;)). nálunk a nagy 3,5 éves lsez, a kicsi meg 8 hónapos. nálunk az elejétől gázos, mostanábanvannak megnyilvánulásai, amiből lehet tudni, hogy szereti (közben persze utálja is). De még kmindig mondja, hogy nem szereti, meg stb....ő is extra nyüssz lett....hát nem egyszerű, de gondoljunk bele a helyzetükbe, mi örülnáéknk, ha hirtelen elvesztenénk az egyke szerepünket, és mindig a kicsihez kellene igazodni? most halkan, mert alszik, mindjárt megyek, cwsak előbb megszoptatom, most nem tudok menni, mert a kiicsi épp blablabla. unalmas ezt hallgatni gondolom, és az még rosszabb, hogy mindez a figyelem valamilyen fokú elvesztésével jár, ez termlészetes, hisz nincs két feje és 8 karja az anyának se, de ezt nehéz lehet feldolgozni....próbáljunk odafigyleni a pozitív dolgokra, és azt nagyon megdicsérni , nálunk legalábbis ez válik be. ha ad egy akármit a kicsinek nagy ritkán, vagy megpuszilja, még ritkábban, akkornagyon megdicsérem. ill. ha nagy ritkán nyugodt napunk van, mindig elmondom, hogy most mennyire boldoggá tett, hogy ilyen jól kijöttünk egymással. satöbbi.

kitartást mindenkinek!

2012. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Nálunk két éves volt a fiam, amikor a hugi megszületett. Most 3,5 és 1.5 évesek. Nálunk minden jól megy, nincsenek hisztik, és nem is voltak. Az tény, hogy az elején én megszállottan ragaszkodtam ahhoz, hogy a fiammal sokat együtt legyek. Minden nap 1 órát kettesben voltunk, odajött-odaült, amikor szoptattam, sosem zavartam el. Amíg hugi csak evett és aludt, addig a fiam volt első helyen. Ahogy nőtt a kicsi úgy szépen megszokta a nagyobb, és egyre lelkesebb lett.

Szerintem tölts több időt a lányoddal, mert nem apáról, meg nagymamáról szól a féltékenység, hanem rólad és a lányodról. A gyerekek miattunk olyanok amilyenek. Ezt sokszor hajlamosak vagyunk elfelejteni.

Próbálj valahonnan egy kis energiát meríteni(valami titkos helyről :) ) és hajrá!

Kitartást hozzá!

Ahogy nő a kicsi, egyre nehezebb egyébként, szerintem...mármint nem feltétlen a féltékenység, hanem úgy általában.

Nehéz a kis korkülönbség....


Szép estét!

ui: Magadra is szánj egy kis időt, mert különben nem fogod bírni cérnával!


hajrá csajok! :)

2012. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ez nálunk is gond. A nagyobbik (4 éves) tipikus első gyerek, első unoka, tudod "enyém minden a nagy diófáig". A tesóméknál mikor megszülettek az ikrek, imádta, puszilgatta őket (1.5 éves volt), a baj akkor kezdődött, amikor az ikrek hozzáértek az ő játékaihoz a nagyinál, de persze nem voltak együtt éjjel-nappal. Aztán megszületett az öcsije, akit szintén imádott, pelenkát hozott, popsikrémet, ő is etette a maciját, mikor én etettem a kicsit. Aztán egy hónap után megkérdezte, hogy "Ez(!) meddig lesz még itt, vigyük vissza a kórházba!-égnek állt a hajam. Szerencsére a kicsi nagyon nyugis jól alvó baba volt, a bajok akkor kezdődtek amikor a kicsi elkezdett mászni, és minden játékát elért (traki, autók, labda, építőkocka), és természetesen ő is éppen akkor akart vele játszani. A kicsi (17 hónapos) eddig jól tolerálta ezt, mert mindig adott neki valamit helyette, de most már ő sem enged, és megharapja, cibálja a haját. Az sem mindegy hogy kinek adok előbb enni, kimegy előbb a fürdőkádba. Egy kolléganőm mondta, hogy az ő felnőtt fiai közé még most is oda kell állni, hogy "Ugyan fiúk engedjen már valamelyikőtök!"-és általában a kisebbik ráhadja, jól van mondjad, hamarabb szabadulok. Bocsi, de én sem tudok sok jó tanáccsal szolgálni, a legfontosabb a következetesség, meg nálunk amiért az igazi bünti jár, ha bántja a kicsit, az TILOS! Ja, és újabban a kicsit "tanítja" a rosszaságra (dobáld ki a homokot a homokozóból, rázd meg a virágtartót, húzd meg a kutya szőrét, mosd meg a kezed a kutya vizes táljában- na erre is mire rájöttem, hogy ki is a felbujtó(!), azt hittem a kicsi magától ilyen eleven. A nagy meg élvezi, ha "megszidom" a kicsit, hogy ezt nem szabad!
2012. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!