Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiborít az anyám, mit tegyek?...

Kiborít az anyám, mit tegyek? Folyton kritizál, nem képes elfogadni, hogy már nem az ő kislánya vagyok, hanem felnőtt nő saját családdal (3,5 és 2 évesek a gyerekeim)?!

Figyelt kérdés

Anyám mindig mindent jobban tud, mindenbe beleköt. Ma pl a szomszéd nevetgélve mesélte, hogy anyám tegnapeste tőlünk elmenőben kitárgyalta vele, hogy szerinte milyen sz*ranya vagyok, merthogy most is milyen vacak vacsora volt a gyerekeknek... (gulyáslevest főztem, a páromnak és a fiamnak a gyerek kedvencét ami "tojásos tészta" vagyis hagymát megfuttatok olajon, rá a kifőtt csigatészta, ráütök tojásokat és keverem míg megsül. A lányom ezt nem szereti, neki aranygaluska volt vaníliasodóval. Hát ilyen vacak házi koszton tengődnek a kölkeim (mondjuk mindig törpölök, hogy mit főzzek ami olcsó/kiadós/változatos/megfelelő tápértékű stb... és már nagyon unom az állandó mit főzzek-kérdést. Ez egy ötlettelen nap volt, amikor a fagyasztóban kotorászva ezekhez találtam alapanyagokat! Na mindegy is, csak hogy milyen hülye kajákat főztem a gyerekeknek, és slussz! - persze ezekből a szar kajákból ő azért előtte jóízűen megvacsorázott velünk...)

Már nagyon unom, legszívesebben szóba se állnék vele, dehát mégiscsak az anyám. Ha szépen szólva próbálom elmondani amit szeretnék, meg se hallja, fel se veszi. Egyáltalán nem lehet megértetni vele, hogy nem mindig neki van igaza, hogy lehet más véleménye/gondolata is jó, nem csak az a helyes, amit ő hisz.

Megőrjít!!!


2012. máj. 18. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta Janka néni a Szomszédokból :D

Legközelebb, ha jön, mondd meg, hogy ez van vacsira, de mivel tudod, hogy nem szereti a főztöd, menjen haza enni.

Én is megőrülnék...

2012. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a szép szót nem érti, akkor ha elakarsz legalábbis megpróbálni elérni valamit, akkor legyél szigorú vele.

Vagy legközelebb ne adj neki hamit, és említsd ezt meg.

Szerintem nem vagy az a típus, akor a sarkára áll, inkább elhallgatod és túlteszed magad.

Pedig attól még nem lenne itt a világvége, de esély lenne rá, hogy megérti és próbálkozik másképp csinálni.

Vagy ezt vállalod be, hogy kikészít, vagy azt, hogy megmondod neki nem finomkodva, (nem is veszekedve). Sajnos ilyen helyzetbe kerültél, valamit be kell vállalj.

Sajnálom amúgy a szitud !

2012. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó lehet.Valahogy álítsd le.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondanám neki hogy :Jajj anyu meg se kínállak,múltkor is csak hallgattam a szomszédtól hogy milyen rossz volt.Nem szenvedtetlek vele!Ez beindít valamit.Az én nagyanyám ilyen.
2012. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyám is ilyen, nem lehet őket megváltoztatni. Múltkor pl. elmeséltem egy vendégségben, hogy az óvó néni milyen b.unkó volt a lányommal (váltottunk is óvodát), az összes vendég szörnyűlködött, és mondták, hogy jól tettem. Erre anyám:

-Hát, bocs, a lányomnak vannak hülye dolgai. Pedig elfogadhatná, hogy Nórika kicsit kezelhetetlen.

Ezen totál ledöbbent mindenki, kínos, néma csend volt, és anyám nem vette észre magát!

Hát, ő meg ilyen, bosszankodok is miatta eleget, de már nem fog megváltozni. Mi ritkán járunk össze, csak ha ünnep van.

2012. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló első mondatával egyetértek.

Nem lehet megváltoztatni.

Szerintem kerüld el, ha lehet.

2012. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!