Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám mindenért variál, pedig már felnőtt vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, a munkám miatt hétköznap albérletben vagyok, hétvégén pedig a szüleimnél, ott lakom...

Van egy 16 éves húgom. Az a problémám, hogy anyám a húgommal szemben sokkal elnézőbb, mint velem. Állandóan veszekszik, ha jön a párom, vagy ha én megyek, mondván, hogy nem vagyok velük (szüleimmel) elég időt. Csak hát a párommal is csak hétvégén tudok találkozni. A munkámon egyenlőre nem szeretnék változtatni. A párommal se vagyok még olyan hosszú ideje együtt, hogy összeköltöznék vele.

Viszont anyámnak semmise tetszik, amit én csinálok. Ha ott van a párom, az a baj, ha nincs, az a baj, mindenért csak variál. Amikor iskolába jártam még (1 éve), akkor azt is a fejemhez vágta, hogy amíg az ő kenyerét eszem, addig azt csinálok, amit ő mond. Persze ez azért nem úgy ment... mert nem hagytam magam. Most, hogy dolgozok, kereső ember vagyok, most se tudja felfogni, hogy már nem vagyok gyerek, akinek parancsolhat. Néha tök normális tud lenni, de általában semmise tetszik neki, ami velem kapcsolatos. A húgom meg azt csinálhat, amit akar... Az ő barátja már majdnemcsak ott lakik nálunk, de az nem baj. Ha az én párom ott alszik... az baj... Múltkor megjegyezte anyám, hogy tőlem eddig nem kért pénzt, de hogy gyakran (2 hetente hétvégén) ott van a párom, ott fürdik, eszik stb... Múltkor már bepipultam és azóta adok neki a rezsibe, igaz, hogy heti max 2 napot vagyok otthon, de már nem bírtam elviselni, hogy ezt is a fejemhez vágja.

Nem tudom, hogy alakíthatnák ki vele jobb kapcsolatot... Már próbáltam vele beszélni, de sikertelen volt... Vagy csak rosszul csináltam...


2008. jún. 3. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez az "amíg az én házamban élsz, és az én kenyeremet eszed"-kezdetű tiráda. az én anyám is próbálkozott ilyennel. Az írod, albéletben élsz, hétvégén pedig hazalátogatsz. Én azt mondom, ne tedd egy ideig. Lehet, hogy rossz, mert szeretnél találkozni a szüleiddel és a húgoddal, de azt gondolom, ezt meg kell lépni.


Amikor az én anyám jött elő azzal, hogy a páromat pocskondiázza mindenért (mint nálatok), azt csináltam, hogy két hónapig nem látott. Amikor aztán felhívott, hogy ugyan miért nem tolom már haza a képem két hónapja, azt se tudják, élek-e vagy halok, kerek perec megmondtam, hogy nem vagyok kíváncsi a szidalmaira, meg hogy folyton bele akar szólni az életembe, ezért nem megyek haza. Én szeretem anyámat meg az öcsémet is, de meg kellett értetni vele, hogy saját önálló életem van, anyagilag is függetllen vagyok, úgyhogy ezt lesz szíves tisztelni annyival, hogy nem szól bele.


Miután ezt szépen előadtam neki, hirtelen megváltozott. Hirtelen nem akart semmit megparancsolni, nem volt kifogása a párom ellen, és horribile dictu: még annak is örülni kezdett, hogy egyáltalán eszébe jutok.


Nem tudom, mennyit segítettem, de nekem ez odotta meg a helyzetem.

2008. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is azt tudom tanácsolni, mint az elöttem szóló.

Nekem is az volt a megoldás, hogy egyszer 1,5 hónapig a színemet sem látták. De még a telefont sem vettem fel.

Azóta sokat javult a helyzet.


Egyébként meg költözz el otthonról. Most valószínűleg úgy éli meg, hogy otthon laksz, csak néha (még akkor is, ha ez a több) nem otthon alszol. Hord el a cuccod. Főleg az olyanokat, amik személyes kötődés mutatnak (pl. plüssbizbaszok, emléktárgyak stb.).

2008. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, csak valamit még hozzátennék.


Nehéz az, amikor egy "gyerek" önálló életet kezd, kirepül a fészekből, minden szülőnek nehéz ez, csak van amelyik jobban kezeli, van amelyik nehezebben veszi. Idővel, amikor látja h minden rendben megy veled, jól vezeted az életed, tudsz felelős döntéseket hozni, komoly kapcsolatod van stb - meglátod, bele fog nyugodni. Majd amikor a hugod kezd felnőtt lenni, rá fog koncentrálni, és te fogsz a tesódnak tanácsot adni, hogy ne menjen haza egy darabig...:)

Én drukkolok hogy minden jóra forduljon.

2008. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez ment hosszú évekig.Sőt, már 31 vagyok, 2 gyerekem van, de sokszor még mindig Anyukám akarja megmondani mit tegyek, hogy mit vegyünk a lakásba, mit hogy csináljunk, stb.Idegölő, az biztos.

Én egyszerűen nem vettem róla tudomást, meg sem hallottam.De van olyan szülő aki ebből soha nem nől ki.

2008. jún. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, a jó tanácsokat...

Nem venni róla tudomást nem tudok... vagy nehéz, mert mégiscsak az anyám. Úgy gondolom, talán akkor megváltozna a helyzet, ha elköltöznék otthonról, de ezt még sajnos nem tehetem meg, mivel a munkám jelenleg nem teszi ezt lehetővé (talán majd ősszel). Addig meg elviselem, de azt teszem, ami nekem jó:)

2008. jún. 5. 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért mész haza minden hétvégén? Menj két-három hetente, és néha a párod is mehetne hozzád az albérletbe hétvégére, vagy alhatnál te nála a hétvégén. A lényeg, ne érezze anyád, hogy tőle függ a sorsod. Ha rájön, hogy nélküle is boldogulsz, majd visszavesz. Lehet, azt gondolja, hogy nélküle nem mennél semmire, és azért keménykedik.
2008. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
AZért megyek minden hétvégén haza, mert 130 km-re vagyok, céges albérletbe, egyik kolléganőmmel egy szobában, az ismerőseim az otthonom közelében vannak, és a barátom is közelebb van az otthonomhoz, mint az albihoz... Azt nem várhatom el tőle, hogy 140km-t utazzon le hozzám... 2hetente ott alszok nála, 2hetente pedig ő jön... Ezért is nehéz... Bár mostanában tervezzük, hogy összeköltözünk, de nem olyan egyszerű nekem... Egyrészt 3 hónapja vagyunk együtt, másrész munkahelyet kell változtatnom... De most 1 hónapon belül úgy néz ki közelebb kerülünk egymáshoz, és úgy munkahelyet is könnyebb lesz változtatnom, és ha még mindig akarjuk, megpróbálkozunk az összeköltözéssel...
2008. jún. 10. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!