Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért tartja cikinek a felnőtt...

Miért tartja cikinek a felnőtt anyám és a 20 éves nővérem a menstruációról való beszélgetést, meg az ehhez hasonlókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lehet, hogy nem pont ide kellene kiírni, hanem önismereti kérdésekhez, de majd átteszik, ha nem oké.


Amikor az iskolában volt ez a felvilágosítás (talán 5.-ben, 6.-ban), én úgy mentem oda, hogy azt se tudtam, miről van szó, mert még soha nem beszélt nekem senki a menstruációról. Utána már értettem nagyjából. Délután odamentem anyámhoz, mert kaptunk valami papírt, amit el kellett volna olvasnia. Odaadtam a papírt, ránézett, és ment a dolgára. Tök gáz volt... Mintha nem hallott volna, vagy valami.

Úgy tesznek, mintha ez az egész nem is létezne. A nővérem is ilyen. 14 évesen, amikor először megjött, fogalmam sem volt, mit tegyek, mert tudtam, hogy anyámtól nem kérhetek segítséget. Végül sikerült a táskájából LOPNOM betétet, mert úgy el volt rejtve...

Nővérem, ha van valami ilyen reklám a tv-ben, rögtön elkapcsol.


De mégis miért érzik ezt titkolnivalónak? Olyan szemétség, hogy egy kislánynak ilyenről nem beszélnek, mégis honnan a fenéből kellene akkor megtudnia? -.-


15L


2010. júl. 26. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valahogy próbálj meg beszélni velük, ha nem megy, akkor ijjesz rájuk, hogy ha ők nem mondanak semmit, majd kérdezősködsz a barátaid szüleitől.
2010. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a tanácsokat, de igazából már nem is akarok velük erről beszélni, csak nem értem, miért tartják ezt cikinek. A nővérem amúgy is olyan... fura. Elég gonosz dolgot fogok mondani, de szerintem sosem lesz férje és gyereke, még barátja sem volt, és nem is úgy néz ki, mintha szeretne. De a menstruáció az egyik legtermészetesebb dolog. Nem értem őket. Ha nekem lesz kislányom, mindent el fogok neki magyarázni.
2010. júl. 26. 08:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért nehéz ez a kérdés, mert biztosan anyukád is úgy nőtt fel, hogy ilyesmikről nem beszélünk, ez tabu téma. És emiatt gondolom erősen zavarba jön, ha ilyesmi feljön a beszélgetésben.

Nem tudom, mi lehet a jó megoldás. Nálunk sem volt szokás beszélgetni. A felvilágosításomat elintézték azzal, hogy kaptam egy könyvet, amit olvassak el. Mondjuk így is lehet...

2010. júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
20 évesen meg még nekem sem volt senkim sose, de azóta boldog párkapcsolatban élek ;) (attól, hogy a nővéred nem fekszik össze mindenkivel, meg kicsit konzervatívabb, nem fog vénlány maradni ;) )
2010. júl. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez elég baj, hogy nem akarnak beszélni Veled a menstruációról. Még egy fiú is jó, ha tudja, nem egy lány! Nem ijedtél meg, hogy miért jön vér a puncidból? De Anyukád és a Nővéred is menstruál! Én ezt óriási hülyeségnek tartom, hogy nem lehet róla beszélni. Ez az élet természetes velejárója!
2010. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred ezt látta anyukádtól, anyukád meg az ő anyukájától. Mindazonáltal elég nagy butaság.

Én 20 évesen arról kérdeztem anyukámat, hogyan védekezhetnék a terhesség ellen, és nem segített, nagyot csalódtam benne ekkor, mindössze annyit volt képes mondani, hogy "ne csináljam".

Szerencsére volt annyi eszem, hogy ennek ellenére nem estem teherbe.

Ezt csak példának mondtam, hogy van még sok hasonló ember.

2010. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2. Igen, lehet, hogy így nevelték őt is, már én is gondoltam rá.


Amúgy nem ijedtem meg, amikor először megjött, mert már 14 voltam, és addigra jól utánanéztem. De azért eléggé kétségbeestem, hogy honnan szerezhetek betétet, stb. Átázott a nadrágom is (bár szerencsére otthon voltam vakáción), dugdosnom kellett a véres bugyijaimat, ilyenek. Nagyon rossz volt. :S


Aki pedig a nővéremről írt. Te nem ismered, szóval nem tudom, mi alapján állapítod meg, hogy milyen ember. Képzeld, ő nem egy konzervatív jókislány, mint amilyennek talán elképzelted. Bár tényleg nem tesz semmi rosszat. Egész nap bezárkózik a szobájába, nézi a szappanoperákat, keresi a "jó pasikat" a filmekből, hogy aztán netről leszedhessen róluk képeket. Összeírja a kedvenc filmeit, zenéit, színészeit, aztán mindet átírja még 4-5x más füzetekbe, gépre. Sosem hord bugyit, és zsebkendővel törölgeti... De ezt inkább kihagynám. Nem veszi észre, hogy a "barátai" szánalmasnak tartják. Semmi humorérzéke, stb. Sajnálom, hogy ilyen. 20 éves, de ki sem lép az utcára, lusta, még a boltba se hajlandó lemenni (ami ráadásul két percre van innen gyalog). 9.-ben és 10.-ben is megbukott, most végezte el a középsulit, ami egyébként nagyon alacsony szintű. Májusban végzett. Érettségije nincs. Valamilyen gyárba tudna munkát szerezni, de még ahhoz is lusta, hogy egy jelentkezési lapot kérjen, vagy mondja valakinek, hogy kérjen.Valami borzalom, ami vele van... Egyik nap apám mondta neki, hogy menjen munkát keresni. Utána mondta nővérem, hogy ő nem keres munkát, hanem elköltözik. Jah, miféle pénzből és hová? Bocsi, nem tartozik a kérdéshze, de kikívánkozott.

2010. júl. 26. 09:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg google a barátom??? Írjam be, hogy "miért fél az anyám és a nővérem a menstruációról történő beszélgetéstől?" Vagy esetleg már alsós koromban keresnem kellett volna internetettel rendelkező gépet, és kutatnom azután, hogy mi az, amiről egy szót se tudok egyébként? Jó nagy hülye vagy, gondolom azért vagy ilyen, mert a lelkedbe tiportam azzal, amit a nővéremről írtam először... :')
2010. júl. 26. 09:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Tényleg, mi hiba van az én személyiségemben? Nyilván nem vagyok tökéletes, de neked, mint bölcs nyúlnak, mi jött le? ;)
2010. júl. 26. 09:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! A 08:50-es vagyok. Én válaszoltam rendesen. Nem ijedtél meg, amikor láttad, hogy vér jön a puncidból?
2010. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!