Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet elvárni...

Hány éves kortól lehet elvárni, hogy úgy játszon a gyerek, hogy amivel játszik elrakja helyére, aztán veszi az újat elő?

Figyelt kérdés
Persze szoktatni kell, de ténylegesen mikortól már igazán elvárható ez ?
2012. máj. 20. 01:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyereknevelés témában előbb kapsz értelmes válaszokat, mint itt.
2012. máj. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
84%
Üdv a csapatban.:D A miénk 13 a barátoméké 15éves, még dolgozunk az ügyön.:D
2012. máj. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Direkt ide tettem fel, mert családi kérdés, és ide többen járnak, talán több válasz érkezik.


Hű az gáz, mert a férjem épp ma akadt ki, és a 11 12-őt is későinek találta.

Most 5, 7 évesek. Ők pakolnak el a nap végén, de én még nem várom el napközben, hogy így játszanak és pakoljanak.

Ha elmegyünk, akkor is el kell pakoljanak.

2012. máj. 20. 03:07
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Például én már tízszer annyi vagyok és még most is problémám van vele. A nevelés sem segített. Hogy mit kaptam és kapok is ezért...
2012. máj. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen mi is így gondoltuk, mármint, hogy 11-12 éves korig fog tartani.:D Nem mondom, azért néha van sikerélmény, de folyamatosan piszkálni kell érte. Hát, én úgy érzem mindent kipróbáltunk már, természetesen a verést kivéve.:D
2012. máj. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Én csak a saját módszeremet tudom tanácsolni. Persze függ a gyermek korától, hogy megérti e. Én azt vezettem be, ha már nem játszol vele , és nem rakod a helyére, akkor én kidobom.

Persze előtte legalább 10x elmondtam, hogy rakd vissza a helyére, ha nem játszol már vele. Nem használt semmi. Így mindig össze szedtem a széthagyott játékot és eldugtam. Nem sok idő telt bele, és majdnem minden játék eltűnt. ( ovis volt) Amikor panaszkodott, hogy nincsenek meg a játékai, akkor mondtam, hogy figyelmeztettelek, hogy a játékok itt hagynak, mert nem raktad vissza a helyére. Elmentek olyan gyerekhez, akik szeretik a játékokat és mindig vissza rakja a helyére. Ott szeretik őket. Ha most ami még itt van, a helyére teszed, talán vissza jönnek

2012. máj. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nálunk ez sem működött, sokáig. Voltam már annyira dühös, hogy tényleg belevágtam a játékokat a kukába, utána meg pucolhattam.:D Ideig óráig rend volt, aztán szépen visszaállt a rumli. Mostanában azzal fenyegetem, hogy addig nem jöhet hozzánk egyetlen egy barát sem, amíg rend nincs. Ez is hoz némi sikert, de messze járok még a végétől úgy érzem.
2012. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kisebbiek fiam januárban volt kettő. Mindig elpakoltatok velük hogy ne legyen elől semmi játék miután játszanak. Azt vettem észre az utóbbi hetekben hogy mielőtt útnak indultunk séltálni stb. magától összepakolt a kis dobozába. Az ő kedvence az hogy szobáról szobára viszi az autóit (30-40 db) egy dobozba teszi és ágyról ágyra tologatja őket. Amikor elindulunk akkor gyorsan összepakolja és jön hozzám. Szóval gyerekre válogatja de kialakulhat ez elég korán is. (Én egész nap utánuk pakolok és zavarja is őket a rendetlenség, mert megszokták)
2012. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Vegyél egy nagy vesszőkosarat, abba csak bele kell dobálni, azt nagyon szerették! most a vasalni való ruhát tartom benne.


[link]

2012. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy úgy játszon, ill. pakoljon el, hogy miután az első játékával kész van azt tegye el és vegye elő a másodikat és így tovább. Nem úgy, hogy időnként elpakolja a már több játékot. Az nálunk is működik mikor elmegyünk, elrakják, és este.

Egyáltalán el kell ezt várni, hogy egyszerre egy játék lehessen csak kint ?

2012. máj. 20. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!