Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom nem szeret...

3 éves kislányom nem szeret aludni, és mindig hiszti van lefekvéskor. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Soha nem szeretett aludni, de most már hogy nagyobb, kész tortúra az egész. Amikor a napközbeni alvás jön, összetett kézzel könyörög, hogy anya, ugye nem kell menni tentézni, és este, hiába hogy fáradt, csak nyűglődik, csapkod, rugdos, hisztizik, ordít, és nem akar elaludni. Kétségbe vagyok esve, mert nem tudom hogy mit csináljak. Hiába hagyom ki a délutáni alvást, és töltöm az egész időt a játszótéren, nem hajlandó normálisan elaludni este.
2009. jún. 28. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát...kis hiperaktív.

Próbáltad már a langyos cukros tejet,vagy a kamillateát?Ezek nagyon jók.Sőt még a levendulaolaj párologtatása is.

2009. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni én már rájöttem. Sőt!! Felejtsd el a "kötelező" alvást, mond azt hogy nem kell aludni. Délután mondd meg hogy pihenjen egy picit, ha nem alszik nem baj.Hagyjátok ki a délutáni alvást, vagy nem tudom ovis, bölcsis? Ha otthon vagytok akkor keljetek korábban hátha elfárad és akkor csak pihenni menjetek.Ha csak a hétvége a gond akkor hagyjátok ki a délutánit, este pedig nem aludni mentek, hanem mesét olvasni.
2009. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen én is azt javaslom első körben, hogy ne kötelező jelleggel aludni menjetek. Menjetek mesét olvasni, majd lustizni az ágyba. Aztán hátha kidől.

Az én lányommal is vannak alvásügyben gondok, mikor betöltötte az 1 évet illetve rá pár hónapra már nem is aludt ebéd után, akármit próbáltam, így utána már nem erőltettem. Eleinte még este hamarabb elaludt, de aztán már nem fügött össze a kettő. Aztán most jár bölcsibe, félnapos, korábban kel, jobban elfárad ott és hazajövünk ebéd után és megyünk aludni, könyvet olvasni. De én is sokszor észreveszem, hogy nem tudja magát leállítani, pedig látom rajta hogy fáradt és akkor szokott durvább, hisztisebb lenni. Én úgy szoktam csinálni mintha aludnék, bár néha el is alszom hamarabb mint ő :), és aztán mocorog, izeg mozog, és kidől előbb utóbb általtalában. Muszáj megszoknia mert a bölcsiben nem lesz mentség. Bár szerintem ott nem lesz vele majd gond. Az olyan másvilág nekik. De amúgy hallottam már olyat is hogy egy kisgyerek már kiskorától bölcsibe jár, tehát nem most kezdte, és mégis bölcsibe gond nélkül alszik, hétvégén, szünetben meg otthon az istennek se. Ez van, az anyja nem erőlteti.

Amíg nem beteg és meg tudják oldani addig nincs gond.

Én a lányomnál tehát valahogy arra törekszem hogy lenyugodjon, mert akármilyen fáradt, ha nem kerül egyfajta nyugalmi állapotba akkor nem tud egyszerűen elalaudni, de ha elérte, akkor két pillanat és alszik mint a bunda két három óra hosszát is akár. De volt olyan nap hogy nem bírtam cérnával és negyed négykor feladtam a harcot. Este hamarabb próbáltam ágyba menni vele és vagy sikerült vagy sem. De mondjuk mi este 10-kor fekszünk, és amióta bölcsibe jár minden gond nélkül 1/4 7-1/2 7 körül magától felkel, bár az apjának csörög 6 kor a telcsije, néha akkor is felkel, ha kipihent, így már ébresztenem se kell aminek nagyon örülök, mert azt nem szerettem.

Úgyhogy próbáld meg este később letenni kicsit, vagy reggel hamarabb kelteni, vagy a kettőt kombinálva és hátha jobban elfárad. Ha meg jár oviba, bölcsibe, vagy fog akkor ott úgy is jobban el fog fáradni. Hátha akkor alszik majd. Ha meg végképp megtettél mindent és semmi nem sikerül akkor nem tudsz mit tenni, akkor nem alszik aztán ez van. Kitartás!

Amúgy az én lányom meg egy éves koráig olyan volt mint egy mormota, állandóan aludt. Evett, aludt, pelust rakott. Soha nem volt vele semmi gond, még az elején sem, nem tudtam mi az éjjeli felkelés. Én azt mondtam utána, hogy biztos kialudta magát egy éves koráig. :) Na ilyen is van. Ki tudja miért nem alszanak a kis huncutok nagyobbként.

2009. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!