Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz szobatiszta?

Mikor lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem tippeket adni hogyan szoktassam a 25 hónapos lányomat a szobatisztaságra. A bili kilőve, mert ha meglátja már azonnal ordít. A bugyikát már próbáltuk mikor jó idő volt, de nem érdekli ha bepisil és abban tocsog.
2012. máj. 21. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

probald akkor wc-re ultetni,szukitovel,ha engedi.Dicserd,orulj neki milyen ugyes,en eeinte neha cukorkat is adta ha pisilt.

Persze ez szerintem gyerektol is fugg.

2012. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várd meg a meleg időt és akkor lehet meztelenül is. Így talán könnyebben leszokik a pelenkáról.
2012. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy te mit akarsz :o) csak akkor lesz szobatiszta, ha ő is úgy gondolja. Ha ennyire nem érdekli a bili, hogy ordít, én nem erőltetném a dolgot. A fiam most lett szobatiszta két hete (remélem, hogy így is marad, mert nagyon hirtelen jött) de korábban ugyanezt csinálta kb. mint a lányod. Szeptemberben vettünk neki bilit, rá sem ült, ha ráült, egyből felpattant. Nem kötözhettem oda, hogy márpedig addig ott ülsz, amíg nem produkálsz bele (=anyukám tapasztalata :o/ ) Szóval hagytuk. Télen nem pocoskodhatott, de idén tavasszal, amikor már igen, akkor őt sem érdekelte, hogy a pisis kisgatyában tocsog vagy nem. Én meg utáltam úgy hagyni a vizes cuccban, úgyhogy átcseréltem. Ez volt a hónap elején, rá 1,5 hétre meg mint akit kicseréltek. Azóta is szól és még tudja is tartani. Az éjszaki pelus is hellyel közzel hirtelen száraz maradt azóta is...


(most minden kérdésre leírom a tapasztalatomat, ha már olvastad, bocsi, természetesen nem dicsekvésnek, kioktatásnak szánom, hanem, hogy tényleg van ilyen, hogy akkor lesz szobatiszta a gyerek, ha megérik rá, és nem akkor, amikor a szülő úgy gondolja)

2012. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pár hónappal ezelőtt szólt ha bepisilt, vagy bekakilt, de ezt mostanra valahogy elfelejtette. Hát remélem azért nem sokára megjön a jó idő, mert állandóan hűvös van és nem merem bugyikában hagyni, és félek hogy megfázik.
2012. máj. 22. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!