Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen melegben hogy oldjátok...

Ilyen melegben hogy oldjátok meg a szellőztetést? Úgy értem, hogy kitárt ablaknál nem féltek, hogy a kisgyerek kimászik/kiesik? Vagy nem nyitjátok ki teljesen az ablakot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ablakunk alatt nincs semmi, amire felmászhatna vagy felkapaszkodhatna, így nem is igazán tud kimászni.

Plusz van szúnyoghálónk minden ablakon, így valahogy nem is érdekli, hogy kinézzen ott. Bár nem egy erős anyag a szúnyogháló, de úgy tűnik arra jó, hogy az érdeklődést csökkentse. :)

Ha nagyon magason laktok, vagy az ablak alacsony, vagy a gyerkőc odavisz valamit és rááll, akkor érdemes nem teljesen kinyitni és beakasztani, vagy az ablakba tenni valamit, ami elveszi a kedvét attól hogy kinézzen, vagy felszerelhettek rácsot, ha nagyon aggódsz.

2012. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk biztonsági lánc van az ablakokon (amit az ajtókra szoktak tenni)
2012. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Miért félnék? Evidens, hogy sose hagyom egyedül a kicsi gyerekemet. Amúgy sem szellőztetek egész nap, csak 5-10 percig, addig pláne tudok rá figyelni.
2012. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz egyedül hagyni, hogy kiessen az ablakon, ha rá tud mászni valamire, és örökmozgó és mindenáron fel akar mászni az ablakba. Kb. egy fél pillanat alatt tudnak "hülyeséget" csinálni, még ha ott vagy mellette akkor is.

Lányom nem egy nagyon ugrálós gyerek és nem is tud felmászni semmire, mert nincs olyan a szobákban, így esélytelen, hogy kimásszon, de ha olyan lenne mint az unokaöcsém, aki az ég-világon mindenre felmászik, akkor már tuti berácsoztam volna az ablakokat...

2012. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. nincs semmi az ablak közelében amire felmászhatna

2. bukóra vannak nyitva az ablakok, de nem csinálok huzatot

3. nincs a gyerek egyedül ha nyitva az ablak


nincs mitől félnem :)

2012. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi a 3. emeleten lakunk, nekem rémálom az ablakon való kiesés. konvektoros a lakás, így van mire felmászni. plusz a konyha ablak baromira alacsony is, és ott nincsen konvektor, örökké ott akar nézegetni állandóan. Én tetettem rácsot az ablakra, de nem borítja az egészet, csak kb. a felét, de én még így is félek nagyon a kieséstől, pedig ott vagyok mellette. biztosan én viszem túlzásba, de ez nekem fóbiám.
2012. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bármikor odavihet egy sámlit, bármikor elterelheti valami a figyelmemet, pl egy telefonhívás, vagy valaki becsönget, vagy kimegyk pisilni és úgy felejtem az ablakot, vagy hallom, hogy fut ki az étel a tűzhelyen. Maradok a bukóra nyitásnál! Az ördög nem alszik.
2012. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. emeleten lakunk, mi is biztonsági láncot használunk.
2012. máj. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor már, és főleg nyáron, szeretem ha egész nap nyitva az ablak és jön be a levegő. Így tettem fel a férjemmel rácsot az ablakra. Nem tudok folyamatosan ott lenni velük, és nekem nem elég az 5-10 perces szellőztetés. Én is nagyon féltettem őket a kieséstől, főleg, hogy tavaly a szomszédos ház 9. emeletéről esett ki egy kislány :(
2012. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Emeletes házban lakunk. Igy csak olyan ablakot nyitok ki ami alatt nincs semmi és nem tud felmászni, ahol tetőablak van ott meg azt használom.
2012. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!