Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ciki meghagyni az...

Tényleg ciki meghagyni az eredetileg belőtt fülbevalót?

Figyelt kérdés

3,5 éves a kislányom, nemrég lövettük ki a fülét az ő kérésére, mert már szeretett volna fülbevalót

Mindenki azt kérdezgeti, milyen fülbevalóra cseréljük majd le, és úgy néznek ránk, mint az ufo-ra, ha mondjuk, hogy egyenlőre nem tervezzük lecserélni.

Orvosi fém 24k aranybevonattal, kis kerek formájú, a közepében fehér kővel. A lányom teljesen beleszeretett, korábban azt magyarázta, hogy ő cseresznye alakú fülbevalót akar, de már nem akar mást csak ezt, nagyon tetszik neki... a többi szülő/ismerős/családtag szerint viszont ciki meghagyni ezt a belőtt fülbit.

Van amúgy kétféle gyerekfülbevalónk is (kis félkörív, meg egy apró kis katica, ez nagyon cuki, a másikban meg strasszkövek vannak, az kicsit nagylányosabb), és ha tényleg arra vágyna, akár csináltatnék is neki amilyet akar pl cseresznyéset. De ez tetszik neki - nekem meg fáj, hogy lelombozzák őt a felnőttek :S


2012. máj. 22. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányomnak is sokáig bent volt az eredeti belőtt fülbevaló. Érdekes, tőlünk senki nem kérdezte meg, hogy mikor cseréljük le. Az is szép füli, benne pici rózsaszín kővel.

Ne foglalkozzatok ezekkel a megjegyzésekkel, a kislányodnak pedig csak dicsérd egész álló nap a fülijét, hogy nehogy elmenjen tőle a kedve.

Vagy mondjátok azt, hogy ez már a kicserélt-új füli.

2012. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük!Sztem egyáltalán nem ciki:)
2012. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Lányomnál azért cseréltük le, mert nem is tudom milyen anyaga volt, olyan műanyagnak tűnt (igaz neki babkorában lett kilövetve). De egy szép, normális kinézetű fülbevalót meg lehet hagyni.

Amúgy soha nem értettem másoknak mi köze van a gyereked füléhez és fülbevalójához. :)

Hihetetlen, hogy képesek mindenbe beleszólni, és ezt pont a lányod előtt csinálják...hát gratulálni nem fogok nekik.

Ha szép a fülbevaló, lányodnak tetszik, fülében jól áll, nem okoz neki gondot később sem, akkor hagyd. Nincs ebben ciki, az tuti.

Cikisebb, hogy felnőtt emberek beszólnak. :)

2012. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy ciki. Ki kellene dobni vagy mi? Én 14 évig hordtam a babafülbevalómat :)
2012. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kislányodnak az tetszik, akkor mit érdekel, hogy mit mond más? Esetleg, ha te is "cikinek" tartod, akkor vásárolj a kislányoddal közösen egyet. Gondolom amit Ő választ arra szívesen lecseréli.
2012. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolom már óvodás, vagy az lesz. Az oviba úgysem érdemes szép, drága fülbevalóba menni, mert ha elhagyja, akkor oda a szép fülbevaló. Persze lehet, de azért biztos sajnálnád ha elhagyná. A lányom már jópár fülbevalót elhagyott, szebbnél-szebbeket, most úgy gondolom nem veszek neki többet, és betettem egy nagyon régi fülbevalót, anyósomtól kaptuk, és ezt nem sajnálom annyira. Az eredetileg benőtt fülbevalón is gondolkoztam, de a másiknak kényelmesebb a csatja. Aztán majd ha egy kicsit nagyobb lesz, nem izeg-mozog annyit, akkor kap újra egy nagyon szépet.
2012. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Az én lányomnak fél éves korában lett kilyukasztva a füle. Olyan fülbevalója van, mint Nektek, csak kék benne a kő. Most 1,5 éves, és lenne is mire kicserélni (én első fülbevalóm), de egyenlőre nincs tervben, mert ezt nem tudja tesó, ruha, esetleges bölcsis társak kitépni)

Én nem foglalkoznék másokkal.

2012. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos, fél évesen lett kilövetve a füle, mert a mamától kapott szép köves fülbevalót. A 6 hét után ki is cseréltük erre, majd kb fél év múlva el is vesztettük az egyiket. Ahol belőtték visszatették neki az eredetit, de a másikat nem volt hajlandó kicserélni a kozmetikus, mert nem akarta szenvedtetni a lányomat. Eléggé izgett-mozgott, sírt, a fülbevalónak meg apró kapcsa van, álmában lehetne, de olyankor nem szeretem zargatni. Így neki egyik fülében a köves van, a másikban az amelyiket belötték. Nem zavar, majd kicseréljük ha már megül nyugodtan fél percre a fenekén és megérti hogy épp mire készülök a fülénél.
2012. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ekkora butaságot? Már miért lenne baj? Mi fog történni, ha nem cserélitek le? Mi közük hozzá? Semmi, hordjon a kislány amit szeretne ami neki tetszik.
2012. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kit érdekel más mit gondol! Ha a Lányodnak a kis köves tetszik, akkor hordja azt! Pláne, hogy az egész fülbevaló dolgot ő akarta (én nem vagyok híve a kisbabák füllyukasztásának)...
2012. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!