Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődébe munkáltató igazolás...

Bölcsődébe munkáltató igazolás milyen formában kell? Utánanéznek?

Figyelt kérdés
2 éve beirattam a fiamat, most kaptunk értesítést, hogy felvették. Engem közben kirúgtak. Ellenben, ha nincs bölcsi, hogyan is keressek másik helyet? A bátyámnak van egy vállalkozása, azt mondta, hogy ad nekem munkáltatói igazolást, ha kell. Nem néznek ennek utána, hogy nem is vagyok oda bejelentve?
2012. máj. 24. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ismerős adott munkáltatóit anno, és nem néz5tek utána. A bölcsiben adtak egy papírt, ezt kellett a "munkáltatónak" kitöltenie.
2012. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Bár azt nem értem, hogy hogy tudtak kirúgni gyed/gyes alatt?
2012. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy vissza akartam menni dolgozni. És hallottak arról, hogy júliustól már megtehetik. Szóval közölték, hogy akkor júliusig kifizetik a béremet, és mehetek. Persze közös megegyezéssel. Megmondták, ha nem írom alá, akkor pokollá teszik az életemet a munkahelyen. Szomorú, de szerintem felesleges emiatt hadakozni, nekem munkajogász is azt mondta, hogy max. pár havi végkielégítést tudtam volna belőlük kisajtolni, ha perelek. És ha híre megy a városban, akkor már senki nem fog engem felvenni soha többet.
2012. máj. 24. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
1.: Értem. Hát jó szemét, az tény. Sajnálom, hogy így jártál. Anno én is körbekérdezgettem, hogy utána nézne-e az igazolásnak, én mindenkitől azt hallottam vissza, hogy nem kérdeztek utána. És mondom, nekem sem néztek utána. Tehát add be nyugodtan a gyereket, mert ha nem adod be, esélyed sem lesz új helyet találni.
2012. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Tőlem nem kértek semmit se bölcsihez, se az ovihoz. Nem is tudtam volna adni, mert nappali tagozatos hallgató vagyok az egyetemen, így pénzt korrepetálásból szerzek.

22F

2012. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hátha nem is kérnek munkáltatóit. Ha igen, az kicsit rázós azért, hisz a jegyzőnek joga van "nyomozni".. De ha már egyszer felvették a gyereket, nem hiszem, hogy kirakják. Nem kell az orrukra kötni, hogy ilyen carul jártál.

Köcsög munkáltatód!! Szemét vadkapitalista családellenesek, ezek nyomorítják meg a rendes emberek életét...

2012. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kérnek, azt mondták. A szülői értekezletre vinni kell jövő héten.

Hívogatnak interjúra egyébként, de nem tudom mit szólnak majd, hogy 2 kicsi gyerek. El vagyok keseredve.

2012. máj. 24. 15:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem tesóm könyvelőjével, azt mondta, hogy ő nem írja alá, mert úgyis utánanéznek. Azt mondta, hogy bejelentenek 1 hétre félállásba, kiállítja a papírt, majd kijelent. Mondjuk szerintem ez is egyértelmű csalás, ha megnézik, de mindegy.
2012. máj. 24. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Tőlem is kértek munkáltatóit. Jelenleg nem néznek utána, nincs rá idejük, emberük, nekem ezt mondták. Viszont most már kérik nálunk a szülők TAJ számát, és a bölcsi vezetője azt mondta, az önkormányzat később (szóval most még nem!) lehet, hogy ez alapján fogja ellenőrizni azt, hogy tényleg bejelentve dolgoznak a szülők. Ez még csak egy terv.

A mi csoportunkban egy csomó anyuka nem dolgozik (a valóságban), de tőlük is kértek munkáltatóit és ők vittek is valahonnan.


Egyik hozzászólónak: aki nappali tagozatos halgató, attól nyilván nem kérnek munkáltatóit, a férjem is az, tőle iskolalátogatási papírt kértek.

2012. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nappali tagozatos hallgató vagyok, tőlem azt sem kértek. Annyi volt, hogy beirattam 1 éves korában, pár napot bent kellett maradnom vele, de más egyéb nem volt nálunk. Ezen a héten kezdte már az ovit, ott se kellett semmit vinni, igaz, már a születésekor előre beirattam oda, hogy biztos legyen helye. Akkor se kértek semmit.
2012. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!