Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A cég ahol dolgoztam, felszámo...

A cég ahol dolgoztam, felszámolás alatt áll, én gyed-en lennék. De kellene a Munkáltatói Igazolás. Honnan tudom megszerezni azt a papírt, ami igazolja, hogy még fennáll a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Az Apeh-től,aki a felszámolást végzi?

2012. máj. 18. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A felszámolást nem a NAV végzi, hanem a felszámoló, max ő kezdeményezte.

Arról, hogy jelenleg még fennáll a munkaviszony a felszámolótól kell igazolást kérned.

2012. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogyan deríthetem ki,hogy ki a felszámoló?

A céginfón néztem az adatokat,de ott annyi van,hogy "a végrehajtást elrendelő megnevezése: Apeh Kelet-budapesti Adóigazgatósága Hátralékkezelési Osztály 3."

2012. máj. 18. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a cégmásolatban még nincsen felszámoló neve, akkor még a felszámolót nem rendelték ki. Az e-céginfon nézted? Metr az elméletileg elég friss. Ott is meg kell legyen a felszámoló neve és elérhetősége.
2012. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen,ott néztem!


A tulajdonosnak a neve,címe,és a Kft. e-mail címe is szerepelt ott, a címét pár hete már tudom,mellékelve a gyed kérvénnyel elküldtem az OEP-nek.

Ma kaptam a tippet,hogy a e-cegjegyzek-en nézhetek utána,amit eljutottam odáig,hogy gép elé üljek,és megláttam az e-mail címet,azonnal írtam oda. Most válaszolt,hogy

idézem:

Tisztelt Hölgyem!


Én már 2011.02.28.-a óta nem vagyok az IEC Kft. tulajdonosa illetve ügyvezetője, annak ellenére sem, hogy a cégbíróság még nem törölt a cégjegyzékből. Sajnos nem tudok önnek segíteni. Az ajánlhatom, hogy forduljon az ügyével a munkaügyi bírósághoz. Ne haragudjon!



Nem tudom,de nekem sántít a dolog,hiszen,a cégjegyzék minden hét elején frissít. A másik meg az,hogy ha már több mint 1 éve nem ő a tulaj,akkor miért nézi meg azokat az e-mail-eket,amik a "cég e-mail címére" mennek??


Szerettem volna ha a gyed-et hamar elbírálják...

Mit tudok tenni ennek érdekében?

2012. máj. 18. 20:11
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Remélem már megoldódott a problémád. Viszont egy biztos, ez a cég nem áll felszámolás alatt! Nem tudom, honnan kaptad az infót, de téves. Végrehajtás van "csak", de az nem egyenlő a felszámolással. Ha még nem tetted volna hívd fel az OEP-et, ott megmondják mi a teendő, gondolom ha máshogy nem, hivatalból felszólítják őket az adatok kiadására.

2012. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem,még nem oldódott meg sajnos... Pedig az életünket mentené meg! Pláne most,hogy jön a tél...meg egy újabb baba,akire nem fogom megigényelni még egyszer a Gyed-et,ha most ez elintéződne se!

Az egyik ismerősöm,aki ott dolgozott ahol én,már a cégbírósághoz fordult,ott mondták Neki,hogy felszámolás alatt áll a cég.

Bár megtehetném,hogy felhívom az illetékes OEP-et... de gép kezeli mind a két megadott telefonszámot!

Valamelyik nap e-mail-t írtam az OEP-nek,kérve egy tájékoztatást,illetve megkérdeztem,hogy van e bármi,amivel segíteni tudom a mielőbbi pozitív elbírálást,de 1 hónap,mire válaszolnak!-utóbb is így volt!

A Munkáltatót hiába keresik fel,tagad mindent-ahogy a válasz e-mail-ben is olvashattad,amit az előző kommentbe bemásoltam.

Lövésem sincs mit tehetnék még... Senkinek nem kívánom ezt az elkeseredettséget,ezt a tehetetlenséget!

2012. jún. 30. 13:56
 7/7 anonim válasza:
Azóta megoldódott az ügy? Kíváncsi lennék rá, ugyanis nálunk is 6 héten belül érkezik a kistesó, és szinte ugyanebben a cipőben járok 5 hónapja.A felszámoló nem hajlandó a foglalkoztatói igazolást kiadni, hiába szólitotta fel már az OEP is. Nem hiszem el, hogy ilyet meg lehet tenni! Kezdek kétségbeesni, egy hónapja már gyest sem kapok.
2012. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!