Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, mi lehet a gond?

Szobatisztaság, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A kisfiam most volt 3 éves.Kb két hete levettük róla a pelust.Csak éjszaka van rajta pelenka.

A bölcsibe teljesen szobatiszta.Szól mindig.Egyszer sem volt baleset.Itthon viszont volt olyan is,hogy 1 óra alatt nyolcszor öltöztettem át.Ma délután is 4 szer pisilt be itthon.Ha elmegyünk már akkor sem adok rá...nem pisil be,csak itthon.Nem tudom mit tehetnék.


2012. máj. 17. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichés gond? Vannak otthon veszekedések? Van testvére?
2012. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs testvére.Veszekedések vannak.De teljesen kiegyensúlyozott kisfiú.Pont mondták a bölcsis gondozónők,hogy a legnyugodtabb és a legkiegyensúlyozottabb gyerek a csoportba.
2012. máj. 17. 22:45
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha mégis pszichés gond lenne,hogy deríthetném ezt ki....vigyem pszichológushoz?Vagy mit csináljak?

Szeptembertől ovi és így nem fogjuk tudni elkezdeni.

2012. máj. 17. 22:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott az oviban, de otthon azért csak bepisil. Még akkor is, ha nem előtte veszekedtek, megérzi és úgy látszik, h ilyen érzékenyen reagál. Nagyon fotos lenne, hogy elvidd az orvoshoz. Nem szabad az ilyet húzni.
2012. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvoshoz vidd. Ha elmondod neki, h mi van, akkor ő tudja hova irányítson.
2012. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvinném de hova és kihez?Meg mit csinálnak vele?
2012. máj. 17. 22:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké el is fogom vinni még holnap délután.
2012. máj. 17. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

leírom nálunk mi volt, biztos majd jól lepontoznak... ;)


kisfiam 2 éves, 3 hónapos volt mikor levettem a pelusát. szépen alakult, szólt, bilibe pisilt, tartotta, majd történt valami, lehet csak a dac, nem tudom és mindenhova pisilt csak a bilibe nem. nyugodtan, csöndben takarítottam utána... aztán 2 hét múlva totál eldurrant az agyam, pedig nem szokott, ez volt az első ilyen dühkitörésem :SSS szóval megfogtam a fiam elég erősen és az arcába kiabáltam, hogy mi bajod van, miért nem pisilsz bilibe??? tényleg nagyon szégyellem, a mai napig lelkiismeret furdalásom van :((((

de képzelt, attól a perctől szobatiszta.

ezért gondolom, hogy a dackorszak miatt lehetett mert azóta balesetek se igen voltak.

félre ne érts, nem azt mondom, hogy ez a megoldás rá, de lehet csak azért se akar a te fiad se bilibe pisilni, nem?

2012. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is egyből ez jutott eszembe, mint amit az utolsó írt. A fiam is 1,5 hete kezdte a szobatisztaságot, vagyis levettük róla a pelenkát. Vele még nincs ilyen gond, bár azért még félek tőle, hogy elkezd dacoskodni ezzel is, és be fog pisilni.

Tegnap pl. a bölcsiből eljövet előtt pisilt, és pont ekkor nem volt nálam váltás cucc, mert gondoltam minek, felmegyünk anyukámhoz, kb. 15 percet töltöttünk az utcán boltban. Nem is volt semmi gond, míg az úttesten átérve elejtette a rajzolós kövét, és nem engedtem neki felvenni. Erre elkezdte a sírást, már ott voltunk a kapunál. Erre hirtelen pisilnie kellett. Odaálltunk a fához, pisilt egy csomót, majd mire a két lépésnyire lévő kapuig elértünk, megint mondta, hogy pisi jön, és már ment is be. Nem értem hogy pisilhetett ennyit, de szerintem összefüggésben van a hisztivel is.


A bölcsiben mindent okosan, ügyesen csinálnak, szót fogadnak a gondozónőknek, és a csordaszellem is segít az ilyen dolgokban: pl. én már régóta mutatgatom neki, hogy köpje ki a vizet fogmosáskor... a bölcsiben 1 hét alatt (se) megtanulta. Ott eszik szépen egyedül, ügyesen (a mamánál is egyébként) de itthon bosszant azzal, hogy nem eszik rendesen, játszik a kajával, stb. (amúgy jó evő, csak a technikájával bosszant minket) A bölcsiben elpakolja a játékot egyből, amivel nem játszik, itthon csatatér van, és 20-szor kell szólni, hogy fürdés előtt el legyen pakolva... szóval bocs, hogy válaszolni nem tudok, megoldást sem, de én azt gondolom, hogy ez is, mint annyi minden más dolog csak neked szól, mint anyának.

2012. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!