Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit kezdenétek az olyan...

Ti mit kezdenétek az olyan gyerekkel, akivel nem lehet sehova bemenni, mert nem tud viselkedni?

Figyelt kérdés

2 éves és 3 hónapos a gyermekem.1 kiló kenyér megvétele is gondot jelent nálunk.Nem lehet bemenni vele se boltba, se ügyet intézni.Pedig szinte mindent nekem kell intézni, mert férjem késő estig dolgozik minden nap.Mindenhol futkározik, kiabál, elszalad mellőlem, bújócskázik.Ha rászólok földre fekszik, és összehányja magát.Folyamatosan kellemetlen helyzetbe hoz,nem győzök bocsánatot kérni...Ami még nehezíti a dolgot, hogy van egy 3 hónapos babám is.

Ilyen esetben azonnal kimegyünk a boltból, és hazajövünk.Elbeszélgetek vele, mindig megigéri, hogy jó lesz, de persze semmi nem változik.Ha nagyon durva a helyzet, akkor van hogy a fenekére ütök, nem érdekel, hogy mennyi ember látja...

Ti hogy kezelnétek ha ilyen lenne gyermeketek?


2012. máj. 24. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

összehányja magát :D :D :D

ez jó

2012. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos gyakran addig hisztizik, míg nem hány:(
2012. máj. 24. 15:42
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Büntetést kap ilyenkor?

Nem fenékre verésre gondolok, hanem ha hazamentek akkor mit csinálsz? Mondjuk beküldhetnéd a szobájába, hogy gondolkozzon el azon mit csinált, vagy nem játszhat a kedvenc játékával stb.

Valami olyan büntetésre lenne szükség szerintem, aminél tudja hogy igenis következménye van annak, ha rosszul viselkedik.

Nehéz lehet, de légy következetes, vezess be egy olyan rendszert és egy olyan büntetést, ami talán visszafogja majd őt. De türelem és következetesség kell.

2012. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs,gondolom azt nem tudod megoldani hogy ne vigyed?!a tesóm fia is ilyen volt még 5-6 éves korában sem merte nagyobb boltba bevinni.
2012. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ma volt már egy ilyen kérdés, talán te is válaszoltál ott.


Ezt írtam: "Az én fiam 2 és szintén meglépne, pakolna. Ezért aztán ha boltba megyünk, és nem csak egy kenyérért, akkor visszük a babakocsit, valami kis játékot, könyvet, és míg vásárolok, addig beszíjazva ül és bíbelődik valamivel.

Útközben már jöhet sétálva, ha akar."


Na, de ha van kisebb tesó is, akkor ez maximum úgy működik, ha a kicsi hordozóban van és a nagy a babakocsiban.


Van egy lányom is, 2 év van köztük, mint nálad. Mi akkoriban testvérbabakocsit használtunk, mert ő is dettó ugyanilyen volt.


Amit próbálhatsz (nemem pszichológus javasolta, de én egyenlőre még maradok a babakocsinál), hogy mielőtt belépsz vele a boltba, mondd meg neki, mit vesztek, és mit vársz tőle. Eleinte tudatosan ne legyen hosszú a bent tartozkodás (pl. akkor menj be egy tejért, amikor nem is biztos, hogy égetően szükség van rá, de így biztos hamar végeztek). Aztán mindig egy kicsit hosszabb ideig tarthat a bevásárlás. (Tudatos tervezést igényel.) Meg kell előtte beszélni a gyerekkel, hogy 1 valamit kaphat - ha kaphat egyáltalán, és ha jól megy a dolog, akkor nagyon-nagyon megdicséred.

Ha mi csak a kisboltba megyünk 1-2 dologért, akkor nem viszem a babakocsit, mert tudom, hogy végső esetben a kezembe is tudom fogni, viszünk magunkkal kiskosarat, amibe berakhat valamit a megvásároltak közül, pl. tejföl, kifli és megengedem neki, hogy ő adja oda a pénzt az eladónak. (Postán a levelet vagy a csekk borítékját - ez ugye csak kamu, de a postáskisasszonyok jót mosolyognak rajta, a gyerek meg élvezi, hogy ő is csinálhatott valamit.)

2012. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
nemem=nekem :)
2012. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ne szólj rá, mert annál inkább fogja csinálni. Kisfiam még 1,5 éves csak, de imád engem hergelni. Próbáld bevonni a vásárlásba. Amit elér vegye Ő le a polcról, vigye a kosarat, keresse meg amit venni akartok (mintha nem tudnád hol van), és ha jól viselkedik éppen jól meg kell dicsérni. Viszont ha rossz, akkor ügyet se kell rá vetni. Persze a veszélyes dologról van szó, akkor rácsaphatsz a fenekére, kezére, és mondhatod neki, hogy többet nem jössz velünk mert rossz vagy(még ha nem is így lesz).

Azzal meg ne foglalkozzál hogy kellemetlen helyzetbe hoz. Ilyen kis lurkó és kész. Nem kell bocsánatot kérni, nem csak a Te gyereked ilyen. Bocsánatot csak akkor kérj, ha lever valami, szétrámol...

2012. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is válaszoltam a kérdésre:)

Illetve már fél évvel ezelőtt is feltettem a kérdést, mert már akkor is gondok voltak.Sőt fél év alatt már több kérdéssel is előálltam.:)

Szóval másfél évesen már kitudta a babakocsi biztonsági övét nyitni, és azóta nem tudom babakocsiba ültetni.Próbálkoztam én vele, a picit vittem kenguruba, a nagyot babakocsiba, de ott is hisztizett, ha erőszakkal visszatartottam a babakocsiban hányás volt a vége.Próbálkoztam már a babapórázzal is, azt is ki tudja csatolni.

Mikor elindulunk mindig elmondom neki, hogy elmegyünk a boltba, utána ha jól viselkedik utána megyünk játszótérre, vagy motorozni, vagy a kedvenc helyei egyikére.Ha rosszul viselkedik, akkor nem megyünk sehova, megmondom neki, hogy nem tartotta ahhoz magát, amit megbeszéltünk, így haza kell mennünk.És otthon még elbeszélgetek vele, este mindig elmeséli apukájának is, hogy megint rossz volt...De otthon már nem büntetem.

Csak így a picivel is kicseszek, mert a levegőzésre mindkettőjüknek szüksége van, és ha a lányom nem szaladgál délelőttönként legalább 2-3 órát, akkor délután nem alszik, és ismételten csak a gond van.

2012. máj. 24. 16:00
 9/22 A kérdező kommentje:
Bocsánatot sajnos azért kell kérnem, mert odamegy más gyerekekhez, és megüti, vagy megrugja őket.Vagy azért, mert annyira durva az eset, hogy hívnom kell valakit, hogy takarítson.
2012. máj. 24. 16:08
 10/22 anonim ***** válasza:

Az én kisfiammal is nehéz boltba menni.HÁnyásig nem hisztizik.Nála inkább az a trendi,hogy elfut tőlem.Ami azért tud veszélyes is lenni,mert kiszökne a boltból.A hisztit úgy kezeljük,hogy elterelem a figyelmét.Szereti a cicákat és mutatom a cicaeledeleken lévő cicákat neki.A boltba ő kivételesen el van.Amit ismer,az mondja,hogy mi (kávé, csoki,tea,tojás,kolbász,...) ez így eltereli a figyelmét.Nálunk a szökés a gond.

Otthon kell elmondani neki,hogy nem szabad bután viselkedni,mert ő okos (kislány,vagy kisfiú).

2012. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!