Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főzelék otthon se, és bölcsődé...

Főzelék otthon se, és bölcsődében sem, na mi lesz ezekkel a rosszul evő kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Azon anyukák válaszára lennék kíváncsi, akinek nagyon rosszul evő kisgyereke van, aki nem eszik otthon se főzeléket, és mivel a bölcsődébe többnyire főzelék van, ott sem eszik. Reggelire/uzsonnára se kenyeret, se vajas, se májkrémes kenyeret nem eszi meg. Na azokkal mi lesz? Úgy érzem fölösleges pénzkidobás a bölcsőde, mivel semmit nem eszik ott. Én meg munka előtt állok, és már azon tanakodom, inkább itthon maradok vele a gyes végéig, mert gondok lesznek vele. Egész nap éhezni fog? Két hete járunk bölcsődébe, ott "ebédel" utána viszem haza, jövőhéttől ott alvós lesz - de eddig sem nyúlt az ételhez.
2011. okt. 7. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy idö után megfogja enni föleg ha látja hogy a többi gyerek is eszik.


pl az én lányom utál minden kenyérfélét, de ha a szomszéd csaj ad a gyerekének akkor neki is rögtön kell. akkor képes egy egész kiskiflit benyomni, otthon vagy máshol max nyalogatja. vagy pl a kekszet is utálja és a szomszéd kisfiu hozza akkor mindig megeszi.


mondjuk a lányom fözeléket szereti eddig, habár pár kanállal eszik csak, de nem idegeskedem.

2011. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha otthon maradsz vele,akkor végképp nem fog enni főzeléket, hiszen úg látszik, te nem vagy elég konzekvens vele. A bölcsiben előbb utóbb megeszi majd. Éhes is lesz és látja,hog a többiek esznek.
2011. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tenleg egy kis ido mulva megfogja enni ne aggodj. Kisfiam a tejberizset, tejbedarat es barmi olyat ami tejet latott nem hajlando megenni. Nem szereti a tejet mar honapok ota. Meg szerencsere, hogy bolcsis mert ott hajlando meginni a tejet is es megeszi a tejberizst is semmi gond nelkul. :)) Mondtam is a gondozo neneinek, hogy nyugodtan toltson neki 2 poharral, hogy legalabb behozza az itthoni lemaradast. Az elejen o sem evett semmi ilyet meg a bolcsibe. Mindig ele tettek a tejberizst lekvarral vagy tejes desszertet ebed utan es sosem ette meg. Mindig kerdeztek, hogy kell-e neki es intette, hogy nem, igy elvettek elolle. Aztan egy napon a gondozo neni arra lett figyelmes, hogy a kisfiam letamadta a mellette falatozo kiscsaj tejberizset es ketten falatoztak. :)) Azota megeszi de szigoruan csak a bolcsibe itthon nem.
2011. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém meg a teát nem issza itthon, csak az oviban. Ez nem a konzekvencia hiánya, minden gyerek, aki szeretetben nevelkedik, többet enged meg magának az anyja mellett, mint az anyja távollétében. Ennek az a magyarázata, hogy az anya jelenlétében a gyerek nagyobb biztonságabn érzi magát, ezért oldottabb. Plusz ha sokan vannak, az is közrejátszik, nehogy ő kimaradjon valamiből. Rém 1Xű. Nem kell mindjárt a másikat ócsárolni, lehet gondolkodni is.
2011. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdjük a bölcsit, itthon nagyon rosszul eszik a lányom. A bölcsi játszócsoportban viszont, ha nem is mindig, de gyakran eszik mennyiséget az ebédből. Én szinte biztosra veszem, hogy ott meg fognak oldódni az evési gondjaink. Én hiába eszem együtt vele, de ha látja a gyerekeket ebédelni, azt mintának veszi. Ne aggódj, meg fog oldódni!
2011. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!