Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel a hányással bevinnéd...

Ezzel a hányással bevinnéd kórházba?

Figyelt kérdés

Kislányom este 11-kor hányt, mostanáig még 4-szer, de az utolsó már nagyon kevés volt. Inni iszik, hideg szörpöt, vizet, keveset adok neki. 6-kor hányt utoljára, azóta nyugodtan alszik.

Lassan keltem és megyünk a helyi ügyeletre.

Vagy vigyem inkább egyből kórházba? Nem látom olyan súlyosnak a dolgot, de ilyen bajunk még nem volt, nincs tapasztalatom.


2012. máj. 26. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én ha az enyém lenne nem kelteném fel

gyógyul:)

2012. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

meg a másik hogy órákat várni, aztán mondják hogy semmi, csak gyomorrontás

szerintem ne tedd ki ilyen cécónak

2012. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ügyelet elég lesz. Jobbulást!
2012. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves sera79, pont ezen töröm az agyam én is. Hasmenése nincs, hőemelkedése sem, egy éjszaka alatt pedig csak nem szárad ki. Lehet várok a keltéssel, lassan 2 órája hányt utoljára.
2012. máj. 26. 07:44
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem vinném kórházba, igaz, én ilyen esetben még ügyeletre se vittem őket soha. A hányással ott se tudnak túl sokat csinálni, itatni tudom őket, ilyen esetekben kimarad az alvásom, mert félóránként kapnak néhány kortyot inni, na meg van egy homeopátiás hányáscsillapító, ami nekünk nagyon bevált, azt szoktam adni. Általában 2-3 nap alatt nyomtalanul kiheverik.

Nekem mondjuk a gyerekdoki is azt mondta, kár a beteg gyereket nyúzni, orvoshoz szaladni vele stb. Ha kezelhető otthon, akkor próbálkozzam nyugodtan,tudja, hogy ha baj van, akkor úgyis telefonálok és akkor meg házhoz jön.

Rendelőbe amúgy se vittem még őket soha, ha betegek, a doki jön ki, mert bemegyünk egy nyavalyával és a sok beteg gyerek miatt hazajövünk hárommal.

2012. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ügyelet. Addig is figyeld, karikás e a szeme alatt, pisil e eleget és az milyen színű, szagú. A karikás szem, kevés, sötét színű, kellemetlen szagú vizelet folyadékhiányt, kiszáradást jelent.
2012. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Az én gyerekem 6 éve szalmonellás volt, azóta ha hány, a harmadik után nyomás az ügyelet, ahol 10 esetből 8 szor infúziót kap, a maradékban meg ott ülünk órákig az elektrolit pótló "ivós infúziót" kortyonként itatva, negyedóránként ellenőrizve, hogy javul e...
2012. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nézegetem és szépen alszik. Megvárom míg felkel, meglátjuk hány-e még.

Lehet valamivel elrontotta a gyomrát.

2012. máj. 26. 07:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég az ügyeletre vinned,de sztem mindenképp vidd el.Láza van?Ha igen,akkor mindenképp vidd el,ha nincs akkor esetleg meglátod,mi lesz vele délelőtt és ha rosszabbodik az állapota,akkor menjetek orvoshoz.Én is jártam már nem 1x ügyeleten a gyerekeimmel ilyen hányás-hasmenés miatt,ált. virusos eredetú az ilyen betegség,Normafloret,vagy Smecta port,vagy a Pro+Kidet lehet ilyenkor adni,nekünk a Normaflore szokott beválni.Meg persze sok folyadék,hideg tea vagy viz,meg diéta,keksz,kis főtt krumpli.Jobbulást!
2012. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hasmenése, láza nincs, még hőemelkedése sem. Kicsit folyt az orra a héten, de ez lévén bölcsis elég gyakori nálunk.

Protexint fog kapni és diétázunk majd.

2012. máj. 26. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!