Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lesz, és cumizik...

4 éves lesz, és cumizik alváskor. Hogyan vegyük el tőle?

Figyelt kérdés

Már 2 évesen is próbáltuk, de nem ment. Elvitte már a husvétinyuszi a mikulás és mindig hatalmas sirás lett belőle és vissza hozta a nyuszi/mikulás. Most, 4 éves lesz és a férjem minden áron el akarja tőle venni a cumit.

Hát nem volt egyzserű éjszakánk. Alvás előtt 2 óra intentiv üvöltés majd kifáradt aludt, éjjel2szer kelt és sirt, hogy cumi.

Most olyan mint a mosott kaka.


Folytassuk igy vagy ne kinozzuk?


Csak a déli és esti elalváshoz kell neki, de az oviban is már csak 3 gyerek cumizik velünk együtt összesen.



2012. máj. 26. 08:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Folytassátok mindenképp, ha nem akartok később százezreket fizetni fogszabályzásra. Jól el kell fárasztani, hogy könnyen el tudjon aludni és eszébe se jusson a cumi. Sok szaladgálós, ugrándozós játék, sok féle program kell neki.
2012. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
őszintén. szerinted megéri kínozni? a fiam 4 éves már 1 hete :) és alváskor cumizik. én adtam oda neki anno, nem ő vette ki a szekrényből újszülött korában. én nem kínzom ezzel, el fogja hagyni, ne izgulj, persze ha akarod elvehetedet tőle így is.
2012. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Mesélj neki a cumi tündérről, akinek oda kell adni a cumit, hogy elvigye kisebb gyerekeknek. Másnap, ha odaadja, találjatok valahol valamilyen kis ajándékot, amit a cumi tündér hagyott ott cserébe a cumiért.
2012. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

ez már megvolt...

a nyuszi elvitte a kisnyuszinak a mikuás meg a kicsibabáknak. de nem jött össze .

2012. máj. 26. 09:08
 5/19 A kérdező kommentje:
a fizikai fáradtsággal nincs gondunk, tornász oviba járunk, egész nap sportol.
2012. máj. 26. 09:08
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Ne vegyétek el tőle! Megnyugszik a cumitól, jól kialussza magát. Teljesen felesleges felzaklatni. Majd leszokik róla, ha megért hozzá, hogy cumi nélkül aludjon.
2012. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódjatok, előbb-utóbb magától is el fogja hagyni. Különben is, a cumi sem örök életű, előbb-utóbb használhatatlan lesz, és akkor nem kell újat venni. Az öcsém is úgy hagyta el a cumis üveget, hogy dühében földhöz vágta és eltörött, újat meg nem kapott.
2012. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam is cumizik, most volt 4 éves. Mi is próbálkoztunk sok mindennel de nem megy, ill. így megy mint nálatok. Már elértük azt, hogy csak az alváshoz kéri. Amikor elalszik kilopom a szájából, tehát nem szívja egész éjszaka. Nagyon ritkán ébred fel éjszaka, persze ilyenkor kéri, visszaadom. Nem tudok mit csinálni. Vicceltünk is a párommal, hogy talán az érettségi bankettra már nem fogja elvinni. Tegnap gyereknap volt az oviba, és még véletlenül se jutott eszébe a cumi, este olyan fáradt volt hogy elaludt nélküle, de ez egy kivételes alaklom volt, mert enélkül nem tud elaludni csak sírva. Az öccse sose cumizott, ő öklendezett tőle-szerencsére, bár néha jó lett volna elaltatni vele.
2012. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A fogainak meg szerintem már nem számít az a plusz fél-egy év, nem ezen fog múlni a fogszabályozás.
2012. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

6 éves koromig cumiztam. Anyuék néha mondták higy nem kell az már nekem, nagy vagyok stb. Amikor ezt mondogatták, mindig 1-2 cumit eldugtam, és mikor elvették, megkerestem a dugi cumit:) csak nevettek rajta hogy a kabát zsebéből, cipőből szedem elő:)

Mikor suliba mentem, a Doktor néni megkérdezte az osztály előtt hogy cumizok- e még, mondtam hogy nem! Annyira elszégyeltem

Magam, hogy akkor mindd kidobtam, és többé nem kellett. Így utólag vicces volt az egész.


Lányom 3,5 éves, alvás hoz kéri a cumit. Eszembe nem jutott még tőle elvenni. Majd leszokik ha akar. Van hogy nagyon fáradt, ha nem alszik délután, meg az autóban elalszik cumi nélkül.

Engem nem zavar, nem lóg egész nap a szájában, meg úgy gondolom, nekem egy szavam sem lehet, hisz 6 éves koromig cumiztam.

Emlékszem margaréta alkú volt, közepén sárga gombbal.


Barátnőm 4 évesen vette el a fiától, nagyon vágyott a kisfiú egy játékra, elmentek, megvették, és a kisfiú adta oda a néninek a boltba, azzal fizettek:)

2012. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!