Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeketek cumizik...

2 éves gyermeketek cumizik még? Kisfiam csak alváskor cumizik de le szeretném szoktatni róla. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Amugy főzitek még az új cumit ha vesztek neki?
2011. jún. 12. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

az én fiam is 2 éves és sajnos kb.3 hónapja rászokott nagyon is a cumira....eddig is cumizott de csak ha fájt valamilye vay ha aludt.Erre egész nap aszájába van ha eldugom ordítás,hiszti:(((Én is tanácsot kérnék hogy hogyan lehet elkezdeni szóval bocsi az offért:))

Pár hete vettem új cumit mert szétrágta.Hát mivel homokozás közben gyakran kiesik a szájából és annyira belemegy a homok így többször főzöm ki neki a cumit mint ikor kisebb volt:))

2011. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Mi tényleg csak alváskor használjuk ha kimegyünk a levegőre akkor ő saját maga teszi le.

Nekem is az a gondom,hogy ha veszek neki egy új cumit akkor 1 hét és már szét is rágta :)

2011. jún. 12. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 2 éves kora utánig cumizott! nem erőltettük soha hogy vegyük ki -minek az neked...stb. Ekkor még nem beszélt! kb 2-3 hónapra rá mikor elkezdett beszélni akkor már nem igazán vette a szájába és mivel ő is állandóan szétrágta :) ezért inkább kivettem az utolsót is az ágyából. Nálunk nem volt hiszti miatta, csak egyszer kérdezte és mondtam neki őszintén hogy tudod szétrágtad és az már nem jó, ezért kidobtam! megértette és nem kérdezte többé hol van!


tanácsolni talán azt tudnám, hogy ne erőltessétek, mert sajna ismerek olyat akinél apuka nagyon megelégelte hogy az ő f---sza kisfia még 2 évesen cumizik és kidobta az összeset, mire a kisfiú az ujját kezdte szopni és hát azt ugye nem lehet kidobni! eltartott a gyereknél 7 éves koráig ez!!! ráadásul a fogsora is előre deformálódott emiatt!!!

2011. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az enyém még cumizik, bár most kirágta az utolsót is, és így már nem jó, de azért alváshoz a szájába teszi még,

apa azt mondja ne vegyünk neki most már másikat, így majd leszokik, de én egy kicsit sajnálom :( mert szeret cumizni,

én hagynám amíg ő akar, 20 évesen úgysem fog már cumizni

és nem főzöm ki az új cumit már régóta

2011. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 éves múlt,cumizik,minket nem zavar.Nem főzöm ki az új cumit.
2011. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is cumizik, 19 hónapos. Ha felkel, akkor az ágyában hagyja a cumit, de mostanában rászokott, hogy napközben is cumizni akar. Ezért ha felkel, akkor gyorsan eldugom a cumit, és ha keresi, azt mondom, hogy a nyuszika elvitte, mert ő is cumizni akar. De!, alvásidőre mindig visszahozza az ágyába. Ebbe így belenyugodott, elfogadja, hogy csak alváshoz jár cumi. Mindig kifőzöm az új cumikat.
2011. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy műsort hatékony leszoktatásról. Itt megbeszélték a gyerkőccel, hogy ő már nagy és hamarosan eljön hozzá a cumi tündér, aki elviszi az összes cumit a pici babáknak, akiknek szüksége van még rá. A kisgyereknek olyan jól sikerült ezt előadni, hogy este ő maga pakolta az összes cumiját egy szatyorba és közösen akasztották fel az egyik kerti fára. Másnap ugyanekkora lelkesedéssel az egész család kivonult az udvarra megnézni mit hagyott itt cserébe a cumi tündér. Akkor már valamilyen játék volt a fára akasztva. Egy-két este még keresték a gyerekek, hogy hol van a cumi, de mindig elmondták nekik újra, hogy hát ő maga adta oda a cumitündérnek és előbb utóbb szépen belenyugodtak. :) Nem tudom mennyire használhat, én biztosan kipróbálom, ha már szeretném a kisfiamat leszoktatni a cumizásról.


Én anno egészen pici koromtól az ujjamat cumiztam, a fogdoki elmondása szerinte az akkori cumik mellett teljesen mindegy lett volna mit cumizok, az akkor is "előre ugrasztja" a fogaimat. Szépen leszoktam róla erőltetés és mindenféle praktika nélkül. Igaz szükségem volt fogszabályzásra kistini koromban, dehát annyi baj legyen, legtöbbször sajnos olyan fiataloknak is szüksége van rá, akik sosem cumiztak.

2011. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!