Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kivételezés a családodban?...

Van kivételezés a családodban? A kisebb vagy a nagyobb gyerek javára?

Figyelt kérdés

Hogyan tudod ezt elviselni? Szó nélkül hagyod?

Sokszor kértem már tanácsot Tőletek, és nagyon jó válaszokat kaptam.

Az a helyzet, hogy a nagyobb gyermekemmel egy családtag nagyon kivételezik. Neki főz, ha jön az autó, őt veszi fel, őt hívja játszani, egyáltalán, mindig csak vele foglalkozik. A kisebb gyermekem hiába két tőle pl. enni, rá sem hederít.

Ha szembesítem a dologgal, megsértődik, és engem vádol, hogy fóbiám van, hogy hazudok. Hogy ő mindkét gyereket egyformán szereti.

Képes velem veszekedni, pedig 5 nap múlva születik a 3.gyermekem.

A sírógörcs határán vagyok, aludni nem tudok napok óta.

Csak annyit kértem tőle, hogy mindkét gyereket ugyanúgy szeresse, ugyanúgy törődjön velük.

Sajnos a kicsi annyira érzi már, hogy ő semmibe van véve, hogy rosszkedvű, és csak anya kell, amikor ez a személy itt van nálunk.

Ja, és még arra kérném a válaszotokat, hogy azért én vagyok vádolható, amiért a gyerekek nem úgy fogadják a látogatókat (nagyszülők, unokatesók, barátok), hogy a nyakukba borulnak? (Ha megérkezik valaki, akkor egy kis időnek el kell telnie, mire feloldódnak, de aztán nagyon élvezik a társaságot.)

Az Apát hogy fogadja a gyermeketek? Nyakába ugrik minden nap, amikor hazaérkezik? (Nálunk Apánál is hasonló a helyzet, ha megérkezik, szinte észre sem veszik a gyerekek, de utána le sem tudja magáról vakarni őket Apa.)


2012. máj. 27. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ennek a bizonyos családtagnak ajtót kell mutatni. Te vagy a szülő, (vagyis, ti vagytok a szülők) ti nevelitek a gyerekeket, ti döntitek el, milyen hatások érik őket (már amennyire lehetséges).


Szóval ezt az illetőt (gyanítom nagyszülő lehet, amennyire nagyon körülírtad, anyós talán?) közelebbi rokon útján (férjed) felszólítani, hogy ezt most és rögtön abbahagyja. Ha nem, akkor megkérni, hogy lehetőleg mostantól ne jöjjön errefelé, ha mégis, a lehető leggyorsabban elbúcsúzni tőle.

2012. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát kellemetlen de megszakítanám a kapcsolatot a gyerek érdekében.Ha mást nem addig míg az illető észhez nem tér.Felnőtt ember hogy lehet ennyire h@lye,még ha nem is szereti annyira empátia lehetne benne.Főleg ha szóltál is érte.A látogatóknál még a 6 éves lányom is volt hogy pl. elbújt,nem jött ki a szobából,főleg ha ritkábban jövő rokonok,ismeretlenek jöttek.Megbeszéltük hogy ez nem szép jöjjön ki köszönni.A kicsi 2 éves neki oldódni kell,ő is lesüti néha a szemét stb.Nyakba borulás nem nagyon van.Apánál is volt időszak mikor a kicsi nem akart köszönni neki(apa be is sértődött),de leszokott róla.
2012. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd,én mindenképpen megbeszélném a rokonnal.Mert a kicsik nagyon érzik,ha háttérbe szorulnak.Szépen finoman,nem kell vádaskodni egyszerűen azt mondod,hogy a kisebbel is foglalkozzon többet,mert te úgy veszed észre,hogy a nagyot jobban szereti.És ennyivel rövidre zárod a témát.Ha nem jön be,nem érti meg akkor nincs más lehetőséged,mint kész tények elé állítani.Vagy foglalkozik mindkettőjükkel egyaránt vagy akkor kerüljétek egy időre a találkozást.Hozzáteszem sok minden múlik azon,hogy milyen rokonról van szó,mert azért az nem mindegy,hogy nagyszülő vagy unokatestvér,szóval valami távolabbi rokon.Ezt te mind a gyereked érdekében tedd,semmilyen rossz érzés nélkül,mert egy picike igenis megérzi,ha vele nem foglalkoznak annyira.És ha ez megmarad benne akár a többi rokonra is hatással lehet.Pl. fél,hogy vele ők sem fognak foglalkozni.Nem szeretnék általánosítani,de a gyerekek többsége általában nem ugrik egyből a rokon nyakába kell egy kis idő nekik,hogy feloldódjon.Ezért nem te vagy a hibás.Mondjuk az én gyerekeim nagyon szeretik a társaságot,örülnek a vendégeknek,amikor apa 5 körül hazajön mindig úgy kell játszunk,hogy Apa és Anya együtt.Szóval teljesen rák vannak apadva.De két egyforma gyerek nincs,mind más beállítottságú,tehát ez miatt nem kell aggódni.
2012. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést de az utolsó kis elírásán olyan jót nevettem"rák vannak apadva"már ezért is megérte,remélem nem sértettem meg az utolsó válaszolót.Nemrég én is mondtam ilyet a családban szállóige a romba bobbant(bomba robbant),illetve egyik ismerősöm meglovagatta a simat(megsimogatta a lovat)Bocsi mégegyszer:D
2012. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyósék kivételeznek a legkisebbel. Ő most 2 éves, kisfiú, és együtt laknak a nagyszülőkkel. (Nekem 2 gyerekem van, a kisfiam 3 éves, a kislányom 5 éves ) Mindig annak kell lenni, amit a legkisebb akar. Én többször mondtam már, hogy mivel azzal a gyerekkel együtt laknak, az én gyerekeimet meg havonta 2x látják, így lehetnének ilyenkor kicsit Ők a középpontban, de meg se hallják. Szerintük a kicsinek kell kedvezni, és mindig meg is magyarázzák: a kicsi éhes, fáradt, fél, fázik, melege van stb. AZ, hogy a másik két gyereknek is lehetnek igényei, az nem fontos, mert ők már "nagyok".


Múltkor egy lovas eseményen voltunk családilag, mert a két nagyobb imádja a lovakat, de nagyon ritkán van alkalmuk kicsit lovagolni. Persze hozni kellett a kicsit is, aki a megérkezés után fél perccel üvölteni kezdett, hogy fél a lovaktól. Erre anyósék közölték, hogy akkor elmegyünk kavicsot dobálunk valami tóba.. . Én mondtam, hogy szó nem lehet róla, ha a kicsinek baja van, menjen el vele az anyja, de én nem rontom el a gyerekeim örömét, csak mert a másik gyerek hisztis. (egyébként az a kissrác születése óta folyamatosan üvölt valamiért átlag 5 percenként mindenért, és ahogy növekszik egyre rosszabb. Már agresszív is, de nagyon. Szakemberrel nem hajlandóak megnézetni, mert szerintük semmi baja, csak "érzékeny" kisfiú)


Nálunk is azt mondják anyósék, hogy mind három gyereket egyformán szeretik... mégsem bánnak velük egyformán.

Ráadásul ha anyóssal megbeszélünk valami külön programot, akkor a lánya mindig kitalál valamit, ami miatt nem tud eljönni. HA mégis idejön, akkor meg 5 percenként hívogatja, hogy mikor megy már haza. Legutóbb azért telefonált, mert a kisfiú minimálisan lehorzsolta a térdét a kertben, és jaj most mi lesz...

Férjem abszolút nem hajlandó foglalkozni a dologgal. De engem nagyon zavar.

2012. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is valami ilyesmi van.Nekem 1 gyerekem van,2,5éves de anyósom nem szereti őt.A párom testvérének van két fia azokat pedig nagyon szereti,foglalkozik velük,megvesz nekik mindent.Mikor hétvégén lement a lányom,ugye én nem tartottam vele mert össze vagyunk veszve.Nagyon éhesen hozták haza a gyereket.Akkor ment fel a pumpa és azt montdtam hogyha még 1-szer előfordul ilyen akkor soha többet nem mehet le.Ha nem látja 1 hónapig az se érdekli.El van ő két gyerekkel.Még ő sértődik meg mikor mondják neki hogy az én lányomat meg nem szereti.
2013. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!