Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos babámnak milyen...

Nacebee kérdése:

19 hónapos babámnak milyen készség fejlesztőkkel kellene játszania? Mert az elöbb olvastam egy kérdést amiben a gyerek annyi mindet tud h csak na. Kocka kirakó? gyurma ceruza stb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amivel akar. rakj elé több lehetőséget majd ő választ. Ebben nagyok a különbségek a gyerekek között
2012. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem kell semmivel sem játszenia, azzal játsszon, amivel szeretne, ennyi idős korban felfedezik a világot, nem kell őket fejleszteni!!szerintem a kockákat szeretni fogja, a kirakót attól függ, milyen, a gyurmát meg amúgy is kóstolgatni akarná, úgyhogy inkább ne...
2012. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, vannak itt olyan anyukák, akiknek a gyerke már 3 évesen olvasott, 2 évesen már alakokat rajzolt,és puzzle-val játszott....

ÁÁÁÁÁÁÁ NE idegesítsd magad ezen, minden gyerek máshogy felődik, és nem is elvárás hogy a te 19 hónaposod ezeket csinálja már. Én is kitettem elé, de tojt rá nagy ívben, nem érdekelte.Rajzolni meg a szőnyegre, asztalra, de csak oda-vissza tologatta, és meg sem tudta fogni rendesen. Fedezze fel a kis világát, játsz vele sokat, a többivel meg ne foglalkozz! A kocka jó ötlet, vagy valami olyasmivel játszatok ami hangot ad ki (pici zongora, csörgődob stb....) azt nagyon-nagyon élvezik. :)

Egyébként a fiam 2,5éves, és még mindig nem érdekli a formabedobáló kocka, egyszer kétszer megpróbálja és eldobja.

Ami még jó lehet, az a poharas játék, amiben egészen a picitől a nagyig vannak a pohárkák, és lehet egymásba rakosgatni.

2012. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami érdekli.

Építőkocka, formabedobó, "rajzolás", ilyesmi.

Minden gyerek más, épp ezért más is érdekli.

Az én lányom nemrég múlt 2 éves. Az építőkocka sosem érdekelte. Mesekockát kapott nemrég (15 db-os), felismeri a kép részeit, 1-2 darabot eltalál, hogy hova illik, de a teljes képet nem tudja kirakni.

A formabedobót nagyon szerette.

A puzzle-t imádja, abban nagyon ügyes.

A kis barátnőjét nem érdeklik ezek a dolgok, de ő meg simán elmondja a ... mondókát, míg az én lányom nem, vagy csak pár szót belőle.

Gondolom, van játéka a babádnak bőven, amivel leköti, fejleszti magát.

Ceruzát épp adhatsz a kezébe, firkáljon.

2012. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
.
2012. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!