Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami arra vonatkozóan,...

Van valami arra vonatkozóan, ha nem alszik el a gyerek a bölcsiben, haza adják délben?

Figyelt kérdés

Az első két hétben hamar be szokott a gyerek, simán ott maradt, de nem volt hajlandó elaludni. Itthon elaludt szèpen, de mellé kellett feküdni 5 percre. Ott hoztak neki egy kiságyat, abba berakták, ordított , ki akart mászni, ezért azt mondták zavarja a többieket, csak délig lehet.

11:30, 11:45 kor van ebéd, 12:10-és megyek érte, de minden nap szólnak, hogy későn megyek, mert ilyenkor kint kell ülnie a gyerekkel a gondozónőnek az öltözőben, míg meg nem jövök. Mostanság azt mondja menjek 11:30-ra a gyerekért.

Dolgozom itthonról a családi vállalkozásban, ma is csak 12:20-ra értem oda érte, de unom már hogy minden nap szóvá teszik hogy hamarabb hamarabb menjek.

Valamilyen szinten problémás a gyerekem, mert nem fogad szót nekik, ők meg elvárnák hogy mindent elsőre megtegyen, de akaratos. Nemmigazán szereti a gOndozónőket, szépen eljátszik, de nem akar leülni enni, illetve ha ki kell menni, és nem akar, lefekszik a földre.

Azt mindták vigyem el a nevelési tanácsadóba, mert a gyerekem leminősíti a munkájukat, ilyet még nem láttak, pedig az egyik 5 éve gondozónő a másik pedig felnevelt 3 gyereket, 4 unokát. Megvolt, elvittem a nevelési tanácsadóba, semmi baja a gyerekemnek, eleven, akaratos, nyitott, kreatív, csak ő egy olyan tipus, hogy nem csak nekem, másnak is simán lemeri vágni a hisztit ha valamit nem akar.

Na meg nem vagyok a legszigorúbb szülő, ami valahol jó is, meg nem

Is, mert a gyerek ki mer bontakozni, csak ugye több türelem kell hozzá.

Na de nem is ez itt a kérdés, hanem hogy ha nem alszik el a gyerek a bölcsiben, akkor is köteles a szülő hazahozni, vagy oldják meg?


2012. máj. 24. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem mindhárom lányom bölcsis volt, mindhárom akaratos a maga módján :-D

DE: a bölcsi mindig kezelte a helyzetet.


Én inkább visszakérdeznék a gondozótól, hogy ha 8 órában valami gyárban dolgoznál, akkor is hazaküldené veled délben, vagy akkor megpróbálná megnyugtatni, elaltatni?

2012. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is oldja meg, ez a munkája. Bár azon is elgondolkoznék, (hogy a gyerekem nem szereti a dadákat és hisztizik velük,) hogy akkor másik bölcsit keresnnék neki, vagy esetleg családi napközit.
2012. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem lehet indok az eltanácsolásra az, hogy nem alszik. Általában egyébként valóban elalszanak azok a gyerekek is, akik otthon már egyáltalán nem pihennek délután. A gond a többiek zavarásával, a kezelhetetlenséggel, a szófogadatlansággal van. Le kell feküdni, és úgy kell maradni csendben, amíg a többi gyerek alszik. Ha ebéd, tízórai van, akkor le kell ülni az asztalhoz, és nem lehet elrohangálni. Ha nem eszik, akkor nem eszik, de ott kell maradnia. Ha ez nem megy, akkor van a gond. Gondolj bele, a bölcsiben nagyon kell még figyelni arra, hogy a gyerekek mit csinálnak evés közben. A gondozónő nem mehet el az asztaltól, mivel az ő felelőssége, ami ott történik (a tejdiétás beleiszik a tejbe, egymásra öntik a kaját stb.)

A hiszti életkori sajátosság, azt szerintem kell tudni kezelni a gondozónéniknek is. Hisztizik, lefekszik a földre, tök mindegy, neki kell megoldani a helyzetet.

Viszont, ha a gyermek nem fogadja el a szabályokat, nem ismeri el a gondozónőt mint felnőttet, akkor lehet a közösségre való éretlenség is a háttérben. Az viszont alapja az eltanácsolásnak.

2012. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az érdekes, hogy szépen eljátszik, a foglalkozásoknál rajzol fest gyurmázik, minden gyerekkel szívesen elvan, mindenki várja reggel, de a gondozó nőnek nem fogad szót mindig. Nem

Ül le az asztalhoz enni, bár mostanság igen. De kint a padon megeszi az uzsonnáját mert éhes! Kértem az igazgatónőt tegyék át másik csoportba, de nem, azzal magyarázta, ezzel tiltakozik a gyerek a Bölcsi ellen. Viszont mikor ellenőrzés volt a bölcsiben, megkértek ne vigyem a gyereket.

Szeptembertől oviba megy.

Igazából ez zavar, hogy minél hamarabb ki akarják rakni, elvitetni a gyereket.

Délben mikor megyek érte látom tiszta ideg, mint akinek elege van az egészből, vagy kikészítették a gyerekek, fáradt.

2012. máj. 24. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez furcsa. Nálunk is voltak ilyen kisgyerekek, akikkel egy másik néni foglalkozott, míg a többiek durmoltak. Nem volt ezzel semmi gond és ez van már az oviban is.

22F

2012. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

szerintem itt te is hibás vagy.meg kell neki tanítani a szabályokat,és mint írtad,te nagyon engedékeny vagy.amikor egy ember vigyáz 12-13 gyerekre,nem lehet,hogy csak eggyel foglalkozzon,mert az az egy antiszociális.

ülj le a gyerekeddel,és beszélgess vele minden nap ezekről a dolgokról.az oviban még rosszabb lesz,ott 27-30 gyerekre fog figyelni egy ember.nem lehet megengedni,hogy egy miatt a többi ne tudjon pihenni,enni,játszani stb.

amúgy nem lenne kötelező aludni,csak csendben végig kellene feküdni az alvásidőt,de gondolom ez sem megy.

nálunk délben már javában alszanak a gyerekek,úgyhogy jogos,hogy már előtte el kell vinni azt,aki zavarja a többit.a fél 12 azért túlzás,de 11.45-50 lenne az ideális.

pontozz le nyugodtan,de nekem ez a véleményem,itt te is nagyon elrontottál valamit.ez van ezzel a fene nagy ráhagyással,kibontakozni hagyással,hogy utána nem fog szabályokat ismerni,betartani a gyerek.

bocs,de én a bölcsivel értek egyet

2012. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem pontot ok én le se kit!

Igazából nekem bajom nincs a gyerekemmel, sőt barátnők mindig azt mondják milyen áldott egy jó gyerekem van, mert szépen eljátszik, nem nyávog semmiért, minden jó neki, minden új szituációt jól kezel. Szerintem nincs tökéletes gyerek, mindegyiknek megvan a maga baja, az enyémek ez hogy nem akar az istennek semm leülni enni a gondozónőnek, mert ha bemegyek ebédre, nekem leül, a takarítónőnek is leül enni, csak a gondozónőknek vágja le a hisztit.

Tudom hogy sokmindent ráhagyok, magyarázom neki hogy ezt meg azt ezért meg azért kell, de nagyon lassan adja be a derekát, megverni meg nem akarom azért mert nem ül le enni, mert itthon megeszi, csak ott nem!

2012. máj. 24. 16:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gondozónő felelőssége, feladata. Ha minden hisztis, akaratos gyereket hazaküldenének, nem sok maradna nekik.

A lányom ovis, és eleinte mindig megkérdeztem, hogy volt-e valami gond. Azt mondták, hogy ne is foglalkozzak vele, ha az oviban bármi gond van, azt nekik kell megoldani.

A fiam szeptembertől lesz bölcsis. Itthon is nagyon nehéz elaltatni, van, hogy nem is alszik. Anyunál soha. Már én is félek, hogy mi lesz ebből, de a gondozóknak kell tudni kezelni az ilyen helyzetet. Én nem fogok tudni délben eljönni a munkahelyemről. Arra viszont számítok, hogy a gyereknek ez lelki törés lesz.

2012. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsis gondozónéni vagyok. Nálunk is volt gyerkőc, aki nem aludt ebéd után, de megoldottuk. Vagy felváltva ültünk az ágya mellett és vagy ringattuk, vagy énekeltünk, vagy erősebben rászóltunk, stb. Ha így sem aludt el sem történt semmi, ezért vagyunk ott,azt mindig el tudtuk érni, hogy ha nem is alszik, maradjon az ágyában csöndben.Ezt MINDEN gyereknél el lehet érni. A gondozók dolga lenne, nem veletek van a gond. És sosem küldenénk haza ebéd után ezért. Biztos ez a kényelmesebb a gondozóknak, de ez nem erről szól!
2012. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!