Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanulnak meg a gyerekek...

Mikor tanulnak meg a gyerekek bicózni? Vagyis inkább tekerni azt?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves lesz 4.-én,egyedül felül a pótkerekes bicajára,de csak hátrafele tekeri /nem fékes/ :) Nem akarom siettetni a bicózással,csak érdeklődök hogy mikor számíthatok arra hogy előre is tekeri hogy haladjon.

Tapasztalatok érdekelnek. Köszönöm


2012. máj. 31. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kb fél-egy év múlva.

Addig is tegyétek el a biciklit és vegyél neki egy motort vagy egy futóbiciklit.

Két évesen nem igazán jellemző, hogy tudnának tekerni. Egyrészt gyengék hozzá, másrészt nehéz nekik a feladat, még kicsik hozzá.

2012. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még ezzel úgy 1-2 évet. Inkább futó biciklit vegyél vagy egy motort ha azzal már jól tud bánni akkor jöhet a normál pótkerekes ha már azzal is halad akkor már lehet váltani a 2 kerekes jól bevált fajtához. Ahogyan az előttem szóló is mondta ne erőltessétek mert úgy egy életre megutálhatja, mint ahogy nekem is sikerült:S Szépen nyugodtan.
2012. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 évesen tanulta meg tekerni a bicikli pedálját, a kisebbik, most 20 hónapos, de csak a lábbal hajtóssal tud menni.
2012. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2éves kisebb rásegítéssel már tekerte a macis háromkerekű biciklit, később már egyedül is. Most 2,5éves, és egyedül tekeri a pótkerekes 12-es bicit nagyon ügyesen. Ne erőltesd, majd rájön szépen lassan. A tekeréssel először nálunk is gond volt, inkább ráhagyta, majd újrapróbálta, aztán már felbosszantotta magát, végül megint próbálkozott. Végül csak sikerült. :)

futót szerintem csak akkor vegyél neki, ha biztos vagy abban, hogyha szólsz neki hogy álljon meg azonnal meg is fog állni. Nagyon fel tudnak vele gyorsulni a csemeték. A háromkerekűvel, vagy a 12-es bicivel simán tudsz mellette kicsit gyorsabb tempóban sétálni.

2012. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Van lábbal hajtós mocija, de jobban érdekli az amit a nagyobb gyerekektől lát. Főleg ha az utcán egy kislány bicózik,rohan a kapuhoz és azt lesi.


Pótkerekes bicónk van,mert már húsvétra azt kapott a nagymama- és papától.Én is tudom hogy korai, de apósomék a férjemből indultak biztos ki,mert ő már 2,5 évesen bicózott egyedül pótkerék nélkül,ami szerintem elég korai!

Én kb csak 4 évesen mentem egyedül.

2012. máj. 31. 14:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Futóbicó felejtős- elég meredek itt a terep, az utca is,a moci után is úgy bicegek ha megyünk a boltba :) 1 hónap múlva várjuk a kistesót,nem szeretnék futásba kezdeni :)
2012. máj. 31. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves és a háromkerekűt tekeri, tehát úgy hogy tolom (szülőkaros) de rajta tartja a lábát a pedálon a mozdulat meg van. Most már jöhet az, hogy próbálja egyedül is. Mi pont ezért vettünk triciklit, hogy a tekerést tanulja meg vele, utánna jöhet majd a pótkerekes ha már evvel egyedül is boldogul.
2012. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anya1 ***** válasza:

Nálunk a lányom 3 éves koráig hátrafelé tekerte :)


A fiam pedig 20 hónaposan ment boldogan a pótkerekes biciklivel mint az őrült :)


Gyereke válogatja és a nemük is szerintem.

2013. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!