Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körül belül mennyi idős...

Körül belül mennyi idős korban tanulnak meg a gyerekek játszani a formabedobós játékkal? Nagyon elszomorítottak

Figyelt kérdés
kislányom 16 hónapos,de még nem tudja beledobni a jó formába,körülöttem meg minden szülő azt mondja,hogy ennyi idősen már tudnia kéne.Pedig okos meg ügyes nagyon,mert egyedül eszik,sok szót tud már mondani,régóta megy(11 hós kora óta),meg bilizik(csak kaki igaz,mert a pisit csak néha mondja meg,de azt mondják,hogy nagyon le van maradva.Teljesen elszomorítottak,mert azt mondják,hogy ez vissza fog ütni a későbbiekben(suliban).
2010. jan. 11. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kerülöm a nagyon okos szülőket,de messzire.
2010. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne mericskeld a gyerekedet mas gyerekekkel ossze! Ha szepen fejlodik, eszik, egeszseges akkor nincs gond vele, ne aggodjal!

En pedig abszolut nem tudok rajzolni! Semmit! Ha elhiszed, ha nem. Ez van. A gyerekem se tud. A legugyetlenebb a suliban. Matekbol viszont a legjobb.

Miert lenne lemaradva a kicsiked? Ki mond neked ilyen "okossagokat"?

Nezegessel vele sok-sok meseskonyvet, nem kell hogy ujat vegyel, jo a hasznalt is, vagy a konyvtari. A konyvekbol sokat tanulnak, es imadjak is! Meseljel neki sokat, hallgassal vele kazettakat es felejtsd el a bedobos jatekot!!!

2010. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

szerintem nincs lemaradva a bilizés tekintetében.

formabedobós játék? én az oviban találkoztam vele először, nem volt gondom vele. :D

szerintem vidd el a gyerkőcöt egy játszóházba, ahol hasonló korú gyerekek vannak együtt, és ott megfigyelheted, milyen a tiéd a többihez képest.

ott lelepleződik mindenki, aki csodagyereknek állítja be a sajátját.

(esetleg vidd magaddal a formabedobós játékot, és dobd be a közösbe, aztán majd meglátod, más gyerekek mit csinálnak vele)

2010. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.Másodiknak:imádja a könyveket,mindig azt "olvassa",legyen bármi.Mindent mond,hogy mi van benne,én rengeteget mesélek neki,mindig beszélgetek vele,már tud is beszélni,igaz még nem rakja össze a szavakat,de nagyon sokat tud.Ha toll kerül a kezébe,akkor megfogja,és elkezd firkálni vele a lapra,és mondja mikor "kész",hogy bohóc,hápi,virág,cica,stb.Igaz firka,de ő tényleg elhiszi,hogy azt rajzolta,és nagyon büszke. :) Hát az az igazság,hogy egy ismerősöm mondja nekem ezeket,aki nagyon megharagudott rám,mikor elindult a kislányom,mert a fia három hónappal idősebb,és még csak fel sem állt akkor,és minden félét kitalált,hogy biztos agyon kínoztam,hogy álljon,meg menjen.Pedig semmit nem csináltam.Még csak nem is állítottam.Magától csinált mindent,mikor készen állt rá.Mikor elkezdett beszélni,meg teljesen kiakadt,és azóta mond ilyeneket.
2010. jan. 11. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:

a védőnőm azt mondta majd 3 évesen kell hogy tudja a formákat beilleszteni, addig az a jó ha ki be pakolgatja pl egy kis vödörből ki-be...

ügyes babád van hisz ritka aki ilyen idősen már bilizik, légy rá büszke, azok az anyukák szerintem irigykednek!

2010. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szakítsd meg a kapcsolatot azzal az ismerősöddel, semmi szükség rá.
2010. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jaj, hat igen furcsa egy ismerosod van neked! Szerintem is nagyon ritkitsd le a talalkakat vele, es ne foglalkozzal vele! Probalj csak kicsit meselni a tiedrol, nem loverseny ez! O meg csak had meselje, hogy a fiacskaja milyen okos, ugyes, szep...stb.:))) Te csak tanitgasd a tiedet, bizosan nagyon edes lehet.
2010. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a kislányod, légy rá büszke!!! :D Az én fiam is hasonló tudással bír, szintén 16 hónapos, ő is 11 hónapos kora óta meg egyedül, már nagyon sok szót tud, egyszer-kétszer már össze is rakta "mondatba", pl. apa dó (apa dolgozni van). A védőnőm azt mondta, hogy fiú létére hamar elkezdte. Mi is sokat "olvasunk". :) Ő speciel még egyáltalán nem bilizik, elkezdte ugyan mondani és mutatni amikor kaka volt, de ezt abba is hagyta néhány hete. Formabedobózni pedig nem tud, ha odaadom és mutatom melyiket hova dobja, akkor sikerül, de az sem mindig. De van annyi esze, hogy kinyitja és úgy rakja bele. :) Szóval, ahogy előttem is írták, ne hallgass az okosokra, teljesen rendben van a babád!


Boldog babázást!

2010. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 féle formabedobóm van mind ugyan olyan márka Fisher Price. Az egyikbe bele tudja dobni a formákat a másik tipusba nem.Szerintem a játékon is múlik. Lehet, hogy a formabedobótok más milyen. 18 hónaposak vagyunk
2010. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb. két éves korára érett meg rá, szerintem nincs elmaradva a fejlődésben, sőt! Nagyon ügyes, ha már tud valamilyen szinten bilizni. Ne hallgass senkire, minden gyereknek meg van a maga fejlődési menete.
2010. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!