Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek felesleges a...

Szerintetek felesleges a kertbe játszótér?

Figyelt kérdés
Nekünk van.Nemrég készítette az édesapám.Csúszda,hinta,libikóka,homokozó.Én nagyon örültem neki,hiszen ide bármikor ki lehet menni,nem kell felpakolni a fél házat,ki lehet menni csak 5 percre,stbstb. Viszont járunk közösségbe is és rendes játszira (kb 2-3szor egy héten).ott mondta minap egy anyuka,hogy szerinte teljesen felesleges az otthoni játszó,mert ott úgysincs más gyerek,a játszónak meg az a lényege. Van egy félévesem is,azt gondolom,együtt is tudnak majd játszani és a szomszéd kislány is gyakran átjön. Ő közel egyidős a lányommal,3 évesek. Nektek van kinti játszótok?Vagy lenne ha kertesben laknátok?Szerintetek is felesleges?Mert most elgondolkodtam rajta,hogy tényleg pénzkidobás volt-e.
2012. máj. 31. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha már megvan, akkor ne gondolkodj rajta.


szerintem maga a kert nagy áldás, hogy kimehet bogarászni. biztos, hogy sokkal jobban szereti, ha van "játszótér" is ott.

de tény, hogy kell neki a társaság is, így ha néha mentek nagy játszótérre, akkor jó napjai lesznek.

2012. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem volt pénzkidobás, szerintem jól csinálod ha jártok játszótérre is, de fél órára vagy töbre is ki tudtok menni a kertbe, néha jobb is :D.
2012. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek,hogy saját kis játszóteret csináltok,akkor miért ne?Egyáltalán nem felesleges,mert nem kell messzire menni,és sokkal könnyebb vigyázni a gyerekekre is.
2012. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most költözünk kertes házba panelból, egy 3,5 éves és egy 20 hós gyerekkel. A rokonságban, barátok között is sok a hasonló korú gyerek. Nálunk lesz homokozó, hinta, műanyag kis házikó és rengeteg kinti játék. Homokozójátékok, műanyag autók, dömper, motor, tollas, teke, talicska...stb.

Ezek mind egyszerű játékok lesznek, a homokozót a férjem készíti, a kisházat kapjuk, a hinta a mostani benti hintánk aminek kampót fúrúnk a veranda gerendájába.

Egy utcára lesz a játszótér és ott az ovi is.

Mi most délelőtt és délután is 2-2 órát vagyunk játszón, herótom van már tőle. Alig várom, hogy a saját barátainkkal, vagy csak mi négyen a kertben játszunk. Mikor meg ahhoz van kedvünk elmegyünk a játszótérre.

2012. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Dehogy felesleges:)

Főleg, hogy a nagypapa készítette saját kezűleg. Ő ettől boldog, a gyerekek meg, hogy kint lehetnek, játszhatnak vele.


Nekünk a ház előtt van a játszótér, de millió a gyerek, és én a két "elevenemmel" sokkal jobban szeretek az udvaron lenni. Sajnos nekünk csak egy pici homokozó van csak, és egy hintaágy, de így is szuper jó helyben lenni.

2012. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor felesleges, ha nincs kihasználva. Ha hívtok vendégeket, akkor biztos szórakoztatóbb lesz a kerti játék, természetesen egyedül sosem olyan fergeteges a hangulat, mint csapatban. No meg ha a kicsi is lesz 2-3 éves, akkor biztos ki lesz használva.

Amúgy meg bocs, hogy ezt mondom, de ha már kész van, akkor szerintem kár is ezen agyalni, hogy megérte-e vagy sem :) Ha ügyes vagy, úgy szervezed a dolgokat, hogy ki legyen használva!

Mi panelben lakunk és bármit megadnék egy saját kis udvarért és ha megtehetném, biztos lenne ott is játszótér és alkalmanként összehívnám az ismerős anyukákat beszélgetni, addig a gyerkőcök játszhatnának, nem kellene úgy a sarkukban lenni, mint a "közjátszótereken". Szerintem szuper lenne! :)

2012. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze,ki van használva.Sokat vagyunk kint és kb napi szinten van itt a szomszéd kislány is. De olyan jó néha nem azt figyelni,mikor öntik a szemébe a homokot vagy futnak el a játékával.
2012. máj. 31. 15:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Ó, dehogy fölösleges!! Nekünk egy nem uniós régi játszó van az udvaron. Oviból vettük kis pénzért. Még én is játszottam gyerekkoromban ezeken. Kicsit felújítottuk. apuka csinált homokozót, fából házikót. Annyira imásdjuk.Olyan jókat játszanak a tesók rajta meg amikor átjönnek a szomszédok. Társaság így is van. Ovisok, szóval nem aggódok, hogy ritkán járunk játszóra. De míg ők játszóznak az udvaron addig én is tudok kint hasznos lenni amikor nem igényelnek engem. Vagy egyszerűen pihenni és nézni őket.
2012. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sókristály ***** válasza:

Szerintem sem felesleges. Oké, az igaz, hogy közösségi élményt a nagy játszó ad. De sokszor az embernek egyszerűen nincs ideje elmenni a gyerekekkel. Olyankor üljenek a csupasz udvaron?

Nálunk kicsit más a helyzet. Tanyán élünk, sőt a faluban sincs játszó. időnként a másik faluba megyünk át kicsit barátkozni.

A ház előtt lekerítettünk egy 10x13 méteres területet, ide egyedül is ki lehet engedni a nagyobbat (3 éves lesz nyáron), de a kicsivel is ki lehet ülni.

Nem volt nagy beruházás, de nagyon szuper, a környékbeli tanyákról járnak is át játszani gyerekek.

Van benne egy csúszda, tavaly Húsvétra kapta, homokozó, amit apa készített, állványos hinta, még a nagytesóké volt. Ugrálóváracska szülinapról, kismedence (4000ft-ért), olyan mint egy nagy lavór. És a kisház, aminek két raklap az alapja, és apa nagyapa segítségével építette.

Tök jó, hogy ide napjában többször is ki lehet szaladni, és a homokozó garantáltan macskakaki mentes :-)

2012. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha megteheti valaki miért ne,nekem vérzik a szívem ha néha kis várakat ari játszótereket látok udvarokba és nekünk sajnos csak sokkal kisebb,puritánabb lehet.van homokozó,van hinta,persze fémből, van sok kinti játéka,motor,talicska traktor,imád kint lenni és a lényeg a levegő meg sok móka,de ha lenne pénzem csináltatnék én is olyan szép mászókat,meg kis házikót.szerintem jó ötlet,a játszótér más célt szolgál.
2012. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!