Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leszoktatni egy 2...

Hogy lehet leszoktatni egy 2 évest, hogy csapkodjon, ütögessen, rugdosson?

Figyelt kérdés

Ha jó kedve van, élvezi, hogy a másiknak fáj, ha meg hisztizik, akkor azért csinálja.

Alapvetően egy kiegyensúlyozott, mosolygós gyerek, de ha rátör a hiszti, akkor egy kis ördögfióka.


2012. máj. 31. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
22 hósak az ikerfiaim, épp most kezdte az egyik az ütögetést. Ma is csinálta, és megelégeltem, büntisarok van, mint a nővérének. Kicsit maradnia kell, aztán mondtam neki hogy nem szabad ütögetni, gyere, szeressük meg egymást inkább. Megölelt, és mentünk játszani. Nálunk bejön a büntisarok, vagy hogy nem figyelek rá.
2012. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint addig nem figyelek rá, amíg ütöget. Elmegyek onnan, vagy ha a testvérét üti, akkor fogom és beviszem a szobájába, hogy ha nem verekszk akkor kijöhet. Ilyen is van, hogy így oldom meg, abba szokta hagyni.
2012. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És hogy oldod meg, hogy beáll a sarokba???? Az enyém letolja, ha beállítom valahová.
2012. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk a csípés a gond. Ha valami nem tetszik, hisztizik, akkor csíp.

Büntisarok van, oda kell beállnia. Nem marad ott, jön utánam, de az már tudatosult benne, hogy ez így nem jó. Ha kijön, mondja, hogy "bocsi, nem fogok többet".

Meg még nem szűnt a csípés, de jelentősen ritkult.

2012. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is kijön a büntisarokból. Sír, ordít, egészen addig, míg el nem hányja magát.
2012. jún. 1. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk általában maradnak a sarokban, szerintem azért van, mert a lányom is ott marad, látják a példát. De nem tartom ott őket, csak pár másodpercre, beállítom, ha el akar jönni nem engeden ki tényleg pár másodpercre, hogy rájöjjön hogy nem az van most amit ő akar. Ennyi idősen ez elég szerintem, nem kell 2 percig ott lenni. Lányom már ott van 2-3 percet, neki már kell, mert máshogy nincs értelme.

De most is ki tud találni minden héten valamit:

1. Anyu, beszélgessél már el velem! (kérve)

2. Anyu, lehet már bocsánatkérésezni?

3. beültette a nagy macit a sarokba, és mikor mondtam neki,hogy álljon szépen a sarokba, közölte hogy nem tudok anya, ott ül a maci.

4. Most meg azt monja : Anyu kérdezd meg hogy miért csináltam ezt? (mindig elbeszélgetek vele mielőtt kijöhet a sarokbó, hogy miért állt ott, stb. Bocsi, puszi és mehet játszani)

Kíváncsi leszek a folytatásra. :-)

2012. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!