Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cooper-futás elsősöknek?

Cooper-futás elsősöknek?

Figyelt kérdés

Minden iskolában kell futni 12 percet elsősöknek?


Szeptember elején(!) így indítottak, májusban így zártak - értem, hogy ez egy felmérés része, mi is futottunk FELSŐTŐL. De egy elsős kisgyereket semmi nem motivál, hogy végigfusson unalmas 12 percet. Mire jó ez? Tényleg mindenhol így van?


2012. jún. 2. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk középiskola első osztályától volt csak Cooper.

De általános iskolában elsőben???? Ezek normálisak?

Kit érdekel, hogy egy felmérés része???

2012. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is volt, sőt, nekem az iskola tesi-tagozatára is cooper volt a felvételi egyik része.


Egy 7-8 éves gyereknek illene legalább lekocogni tudni a távot. Azt is illene felfognia, hogy ez a feladat, ergo meg kell csinálni. Ha valaki csak motiválásért képes az már régen rossz... Később még többet fog szívni, mert végülis mi motiválná a matekórán odafigyelésre? Pláne 45 percen keresztül? Ugyanaz a kettő.

2012. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
Ez egy hülyeség.A legtöbb ilyen korú kisgyerek nem sportol semmit, mert még fiatal,életében nem futott egyszerre ennyit.Valószínűleg valakinak agybaja van az iskola vezetői közül,mert ez egyáltalán nem kötelező dolog.
2012. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon tévedsz, épp ez az, hogy egy 6-7 éves gyerek mozgása egész más, mint ami ehhez a monoton futáshoz kell. Ők még a "sok kicsi" elvét követve futnak, nem pedig folyamatosan, megállás nélkül: erre épülnek a futós játékok is! Fogócskák százai, bújócska, kidobósok, labdajátékok.


(Nem mellesleg megjegyzem, hogy ORVOSI terheléses vizsgálatokon is KORHATÁR van, hogy mikortól kell TUDNI lefutniuk 5 és nem 12 percet...)


Azonkívül még nagyobb butaságot írtál, hogy rég rossz, ha motiválni kell: bizony a kisgyerekeket MOTIVÁLJA a tanár néni, remélhetőleg okosan, hogy lehetőleg kedvvel végezze az adott tevékenységet. Akkor lesz sikeres, és ettől még a monotóniatűrése is fejlődik. Nem véletlen, hogy nem írnak folyamatosan 12 percig, nem olvasnak folyamatosan 12 percig, nem számolnak monotonon folyamatosan 12 percig - a tevékenységek egy órán belül is rendszeresen változnak, akkor is, ha írásórának nevezzük 45 percig.

2012. jún. 2. 10:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Közben érkezett válasz, az utolsóelőttinek szántam a mondandóm.
2012. jún. 2. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"(Nem mellesleg megjegyzem, hogy ORVOSI terheléses vizsgálatokon is KORHATÁR van, hogy mikortól kell TUDNI lefutniuk 5 és nem 12 percet...)"


ez így van, 4 éves kor felett csinálják csak meg a terheléses vizsgálatot ahol 5 perc futás majd 5 perc biciklizés van.

de mondjuk pont ennek példájából elvárható egy 6-7 évestől a 12 perc futás :)


de nekem is furcsa, hogy ekkor kezdik, annak idején én gimiben futottam először, pedig sportoló voltam, ráadásul futó versenyekre jártam....

2012. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Atya ég!!!

Mi is anno felsőtől futottuk a coopert! Van az iskolának orvosa, legalább is szokott lenni, én azért lehet megkérdezném adandó alkalommal, hogy ez így oké-e?

Szegények, nem tudom hova akarják még agyonterhelni a gyerekeket. Így is messze menőleg előrébb járnak a tananyaggal sok nyugati országhoz képest (tapasztalat), nem tudom mire jó ez.

2012. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

2 éve kérdeztem rá egy vizsgálat alkalmával egy szakorvosnál, aki fölsorolta, hogy milyen vizsgálatok vannak azon a területen, hogy mi van, ha egy gyerek nem működik együtt pl. ezzel vagy azzal a vizsgálattal, és mondta, hogy ne aggódjak, még csak elmondja, mert pl. terheléses vizsgálatot 8 éves kor alatt éppen amiatt nem végeznek, mert addig nem várható el egy gyerektől, hogy monoton fusson. Erre nagyon emlékszem. És akkor is 5 perc, majd nagyobbaknál 10.


Természetesen ennek semmi köze nem volt a Cooperhez :)


Egyébként köszi a válaszokat, megnyugtató, hogy nemcsak én látom fölöslegesnek.

2012. jún. 2. 21:38
 9/10 A kérdező kommentje:
És még valami: egy futásra fel is kellene készíteni a gyerekeket: először 3 perc, aztán 5, 7 stb., fokozatosan emelni az időt, ami néhány hetet felölel. Ez a szeptemberi felmérésnél teljesen elmaradt, ugyanis a 3. testnevelésórán letudták.
2012. jún. 2. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez pl. egy Mozaikos tanmenetből van:

Minimális teljesítmény

Változó feltételeknek megfelelően tudja szabályozni járását, futását.

Tudjon 6-8 percig futni megállás nélkül. Tudjon futni iram- és irányváltoztatással, tárgykerüléssel stb. Tudjon 30 m-t maximális sebességgel lefutni.


Igazad van, a gyerekeket fokozatosan szoktatni kell a futáshoz, minden órán picit többet.

Kb. október végén van a kitartó futás felmérése, de az is csak 3 perc.

A 12 perc túlzás, én sem értem, mi szükség rá.

2012. jún. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!