Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a neve annak a problémának,...

Mi a neve annak a problémának, mikor a kisgyerek "galoppzva" fut? Mire utalhat ez, mi a jelentősége?

Figyelt kérdés
Tudjátok, mint kiskorunkban mikor lovacskát játszottunk, és a combunkat ütve adtuk hozzá a hangatást. Nem szimmetrikusan fut, hanem az egyik lábával nagyobbat ugrik, utána a másikat utánazárja. 3 éves.

2012. máj. 29. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, sajnos segiteni nem tudok, de nálunk is ez a helyzet.
2012. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Ebben a korban még nagyon sokat változhat, nemrég tanult meg járni.

A 4 évesem is elég furcsán szalad, merev lábakkal. Szerintem nincs ok aggódni.

2012. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyensúlyával szerinted minden rendben van? rendben volt minden a mozgásfejlődésével? nem lehet hipotónia enyhe formája? én dévényes gyógytornásztól kérdezném.
2012. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megyünk mozgásvizsgálatra két hét múlva. Egyébként a finommozgása, egyensúlya, mozgásutánzása, mászókázása, térérzékelése stb kifejezetten ügyes szerintem. Egyedül a futása aszimmetrikus, illetve a biciklizés nem érdekli. Motorozás se sokáig érdekelte. Csak szeretnék utánaolvasni, ha tudnám, mire keressek rá :)
2012. máj. 29. 09:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Ortopédia mndenképp!

Háziorvos adja oda a beutalót.

2012. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Önálló járáskor voltunk utoljára ortopédián, akkor minden rendben volt. Majd meglátom, mit mond a mozgásvizsgáló néni.
2012. máj. 29. 09:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok butaságot írni, csak hátha ezen a vonalon is van vmi..

egy ismerősöm kisfia 3,5 éves volt, és olyan furin futott, ment, és nem igazán beszélt.

mindig szeretettel nézegettük, milyen édesen összevissza szalad, és még mindig milyen kis édes, hogy gügyög..

no, kiderült, hogy szülés közben volt egy kis oxigénhiány, és ezen a ponton megrekedt, de szerencsére még időben észrevette a gyerekdoki, és elküldték fejleszteni, meg gyógytorna...

szóval igazad van, hogy viszed dokihoz, mert lehet bármi, és most még simán kikezelik, de ha nincs vele foglalkozva, akkor maradandó is lehet!

jobbulást!

2012. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Beszéde is kétévesen indult, azért is voltunk először vizsgálaton, mert háromévesen is nehezen értették még. Most már sok hiányzó hangja megérkezett, a napoban épp a ty, gy, ny. Persze, megnézetem, jobb előbb, mint később. Kösz mindenkinek. Zöldeket küldtem.


Azért ha netán tudná valaki a választ a kérdésre, annak nagyon örülnék :)

2012. máj. 29. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Izom problemara is utalhat, mi mindenkeppen meg kene nezetni az izmait is. A Heim Palban van ilyen vizsgalat. A nagyon sulyostol pl Duchenne symdroma egeszen az aprobb izom elvaltozasokon at mindent tudnak vizsgalni!
2012. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi, milyen osztály, milyen rendelésre kell időpontot kérni?
2012. jún. 1. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!