Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt pszichológus anyuka?...

Van itt pszichológus anyuka? Segítenél?

Figyelt kérdés
Alvás és cumi témában kérném a segítségét 3 éves lányommal kapcsolatban.
2012. jún. 2. 15:25
 1/8 A kérdező kommentje:
3 éves kislányom nem akar egyedül aludni. 9 hónapos korában magam mellé vettem, mivel állandóan felkelt éjszaka és már nem bírtam tovább. Most viszont sehogy sem bírjuk rávenni, a külön alvásra. Az ő szobájában alszom vele, egy 2 személyes heverőn. Kezd már kényelmetlen lenni a helyzet, főleg mert novemberben kistesó születik. Addig meg kellene oldani a problémát. A másik hogy a cumiról sem akar lemondani, oviban csak délben szívja, de itthon amikor eszébe jut. Előre is köszönöm a választ.
2012. jún. 2. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Cumiügyben tudok jótanácsot írni , de nem vagyok pszichológus anyuka:) csak pedagógus :)

Fiam nagy cumizós volt, éjjel-nappal a szájában lógott. Már kezdte deformálni elől a kis fogait, úgyhogy egyszer

azt mondtam neki: Figyelj, ez a cumi nagyon elhasználódott már, ki kel dobni. (és mutogattam h nagyon megrágdosta már, ténylegesen így volt, már fehéredni kezdett a latex) , majd folytattam: ezt ki kell dobni, ezzel nem cumizhatsz már.

Legnagyobb meglepetésemre azt mondta: "jó , akkor dobd ki". Kapva -kaptam az alkalmon és ki is dobtam. (illetve azt mondtam, de eltettem, hááátha).

Na, este már kérte az alváshoz.... Mondtam neki, nincs már cumi, r a kukában van a sok büdös szeméttel együtt, ha van kedve vegye ki. Na , nem volt...(szerencsére).

Másnap: Vegyek neki új cumit.....Na, akkor már elkezdtem mondani h ő nagyfiú már nem kell cumi...mindennap, ha kellett többször is...és emlékeztettem h kidobtam, sajnálom, nincs cumi! Nos, hetek alatt megszokta h nincs cumi. (És rá kb. 1 hónapra tényleg a kukában landolt)

Ez egy elég hosszú folyamat volt nálunk, de hangsúlyozom a fiam (is) nagy cuclis volt.

2012. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan nem vagyok pszichológus,nem is értem miért csak az ő segítségét kéred hisz itt bárki mondhat magárol bármit.szóval én úgy csináltam,hogy amikor megkapta a nagy ágyát,egy darabig ott feküdtem,aztán kijöttem inni,vagy wc-re,ha keresett mindig visszavittem,hogy feküdjön csak majd jövök,ha sír majd abbahagyja,bementem megsimogattam,ajtót nyitva hagytam,még dolgom van de majd jövök és megint kijöttem,vannak napok amikor vagy 5* kell vissza vinnem,de van hogy elsőre elalszik már.A cumit meg a kukás bácsi vitte el,mert elszakadt már majdnem teljesen,mindig mondogattuk neki,ha elszakad már nem tudunk több cumit venni neki,mindig nagyobb lett a rés s cumim,aztán egy napom ő maga dobta ki,alvásnál kereste persze de nem kapta vissza,mondtam fogja a kezem igy is el tud aludni,egy 10 perig még sírdogált de aztán elalaudt,este már csak nyöszörgött kicsit persze mikor felébredt az ajtó elött ott volt egy kis meglepi,mondtam a kukás bácsi küldte mert megtalálta és azt mondta ezt a cumiért adja,nagyon büszke volt és örült.De véleményem szerint a kettőt együtt ne egyszerre csináld mert mindkettő elég nagy trauma,főleg hogy utána jön a tesó is.
2012. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze írhat más is , és kösz az ötleteket.
2012. jún. 2. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Javaslom a facebookon Vida Ágit ő babapszichológus.Kismamablog.
2012. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én cumi ügyben hallottam egy nagyon jót, jön a cumitündér oda kell neki adni a cumit, amit Ő kikészít az ablakba este, és reggelre a cumit elviszi a tündér, és kap helyette egy olyan ajándékot amit Ő nagyon régóta szeretne!

Együtt alvásról, én 16 hónaposan vettem egy nagyon aranyos macis ifjúsági ágyat a kisfiamnak, mert Ő soha nem akart a kiságyba aludni, az ágyat Ő választotta ki, mivel imádta a macikat, és én a mai napig úgy altatom el, hogy befekszem mellé, és ahogy elaludt kijövök, most 2 éves, és azóta végigalussza az éjszakát.

2012. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cumiról mi is így szoktunk le,hogy jött a cumi tündér. Egyedül alvással nálunk is gondok voltak. 5 hónapos kora óta aludt velünk,mert itthon volt hagyva nagymamival 1 éjszakára és hajnalba kicsit sirdogált mama meg nem befeküdt hozzá a szobába a heverőre ami nekem van betéve,hanem át vitte magához. Na onnantól kezdve a kisasszony rájött,hogy nagyon jó anyáékkal meg mamával aludni és már este sírt,ha be raktuk a kiságyba,úgy is,ha lefeküdtem a heverőre nála,mint eddig. Délbe se lehetett kiságyba rakni. 20 hónapos korába vettünk neki egy nagylányos ágyat,hátha abba elalszik. Hát nem jártunk sikerrel. Nálunk is jött a kistesó és már nagyon nem volt jó nekem,hogy 3-an alszunk egy ágyba. Megszületett a hugicája,helyzet változatlan volt. Hugi aludt a saját szobájába nagyobbik meg velünk. Egyik este kitalálta,hogy a kistesóval alszik. Este egyedül be is feküdt az ágyába és tesót pedig odatettem a heverő,gondolva,hogy 10 perc múlva úgy is meggondolja magát. És nem. Egész éjszaka ott aludt és még akkor se kelt fel amikor a kisebbik felsírt. Azóta átvittük a kiságyat és együtt alszanak. Annyi a "kikötése",hogy nem Tv-zhetünk lent a nappaliban,hanem 9-kor nekünk is fel kell jönnünk és befüküdnünk a szobába. Csak ott nézhetünk Tv-t és csak ott netezhetünk. Lehet,hogy nálatok is megoldódik a probléma,ha megjön a kishugi/kisöcsi. :)
2012. jún. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2012. jún. 3. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!