Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Temetésre elvihető-e egy gyermek?

Temetésre elvihető-e egy gyermek?

Figyelt kérdés
7-8 éves kislány aki elég komoly és sok sok mindent meg lehet vele beszélni, 2 éve egy dédi most pedig egy közeli nőrokon a nagynéném akivel sokat találkozott nagyon beteg..a halálról már beszélgettem a lányommal, persze az ő szintjén. Úgy érzem hogy elég komoly, de félek hogy én nem többféle nézőpontból szemlélem. Tehetek a gyermekemben kárt ezzel? Nem durva letolásokat várok nem ragaszkodom ahhoz, hogy elvigyem nem vagyok ilyen fanatikus, mégis az élet része ez is, és a búcsúzás neki is joga.
2012. jún. 3. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Elviheted, az én gyerekeim is voltak ennyi idősen. Előtte szépen megbeszéltem velük, amit tudniuk kell ezzel kapcsolatban. Nem teszel vele kárt.
2012. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elvihető.
2012. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont most olvastam erről a Nők lapjában.Ott a pszichológus javaslata az volt lehetőleg el kell vinni a gyereket a temetésre.A halálról is kell vele beszélgetni az ő szintjén.7-8 éves már elég nagy,kárt nem teszel benne.Az én lányom 4 éves volt amikor anyósom meghalt,hamvasztva volt,én nem vittem a temetésre,utólag nézve elvihettem volna.Nagyon szerette a mamáját,és utána kimentünk a temetőbe vele is.Rengeteg kérdése volt,hol van most a mama teste hasonlók.Lehet ha elviszem a temetésre neki is lett volna egy lezárás a haláleset után.Én 6 évesen voltam a dédi,és a nagypapám temetésén.Sőt a sógornőm lánya 7 évesen ott volt anyósom temetésén.Én kivinném,ez is az élethez tartozik.
2012. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeinket az életre kell felkészíteni aminek része a halál és ezzel együtt a temetés is. Mi felnőttek hajlamosak vagyunk úgy kezelni, hogy ez nem gyereknek való dolog és akkor teszünk jót ha ettől megkíméljük őket. A gyerekek nagyon is a helyén tudják ezt a dolgot kezelni, és teljesen jól érzed, hogy joga van elbúcsúzni. Nyilván ha a gyerek kijelenti, hogy ő nem akar ott lenni akkor nem szabad erőltetni, de ha ott akar lenni akkor el kell vinni. A fiam nem volt még 6 éves amikor apám meghalt, engem sem értett mindenki, hogy miért viszem a temetésre. Semmi gond nem volt vele. A temetés után még kérdezgetett dolgokat, de aztán helyre tette magában, hogy a papát ezután a temetőben látogatjuk.
2012. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki már képes végigállni egy temetést, nyugodtan elvihető. Ha a gyermek tudja, hogy mi történik egy temetésen, és tudja azt is, hogy a gyászolók azért sírnak, mert az természetes velejárója a szeretetnek, nem fogja őt annyira megviselni a temetési szertartás. Sőt inkább segíti, hogy méltó búcsút vegyen attól, a ki szerette őt, és akit ő is szeretett.
2012. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb én is ennyi idősen voltam temetésen először.Engem eléggé megviselt az,hogy mindenki sírt.
2012. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor apósom meghalt a sógornőm is kihozta a 8 éves lányát. Semmi gondja nincs ebből. Elmondod, hogy mi fog történni, és ha akar, kimehet veletek a temetésre elbúcsúzni.
2012. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan menjetek el, csak előtt beszéljétek meg, hogy biztosan sokan fognak sírni és biztosítsd arról, hogy bátran szóljon ha el szeretne jönni a helyszínről, ha nem érzi "jól" magát.
2012. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy kb. 25 éve még más idők jártak, de engem már 5 évesen elvittek temetésre. :/
2012. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!