Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek a temetésre?

Elvinnétek a temetésre?

Figyelt kérdés

A nagymamám elhunyt. Anyám sehogyansem akarja elfogadni, hogy nem akarom elvinni a temetésre a 3 éves és 16 hós gyerekeimet.

Szerinte bunkó/érzéketlen stb vagyok, mindennek elmond pedig én próbáltam elmagyarázni az érveimet de nem fogadja el.


- Autópályán is 3 órás az odaút (plusz szünetek) és még légkondi sincs a kocsiban.

- Aznap ott kéne aludnunk valamelyik rokonnál, ez ugye elég körülményes : rengeteg cuccot vinni pl ágyneműt a kicsiknek, mert ismerem a szóba jöhető rokonokat, nem túl tiszta-rendes népség. A nagyobbom porallergiás, itthon nagyjából tünetmentes, de ott eléggé be kéne gyógyszereznem hogy ne fulladjon, kb mintha félig bedrogoznám :-( A kicsi meg mindent a szájába szedő időszakban van...

- A kicsi most nemrég kapta a 15 hós oltást, valószínű, hogy pont abban az időszakban jönne elő nála az oltás utáni láz (eddig is minden oltásnál belázasodott úgyhogy most is várható), őt már csak ezért sem akarom cimbálni.

- anyósoméknál jó helyük lenne, szeretnek ott lenni, szoktak is ottaludni, gond nélkül rájuk merem bízni őket.

- és legvégül nem hiszem,hogy sok értelme lenne megélniük a tort meg a temetést. A heti 1 telefonbeszélgetésen kívül nulla kapcsolatuk volt a nagyimmal, a kicsi még csak nem is találkozott vele sosem, a nagyobb is csak 2x de ebből egyre emlékezhet maximum. Egyáltalán nem tekint rá közelálló családtagként, és szerintem nem kellene kitennem ennek az egésznek csupán "illendőségből"


De lehet hogy n gondolom rosszul, kérlek, osszátok meg velem a véleményeteket.


2011. jún. 22. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én biztos NEM vinném oda., minek? Jól gondolod te.
2011. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
teljesen jól gondolod.egy ekkora gyerek meg sem érti,hogy mi történt,sok síró-rívó ember,te sík ideg,ezáltal ők is.ne foglalkozz Anyuddal,ne vidd őket.a többi körülményt nem is nézem,bár azok is lényegesek,elég ha csak a fent leírtakat
2011. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte együttérzésemet! Menjetek a temetésre ketten a férjeddel, gyermekeidet bízd anyósodra.Ennyi idős gyerekeknek nem kell ott lenniük a temetésen, és ezt édesanyádnak is meg kell értenie.Felesleges kitenni őket a hosszú út fáradalmainak és egyéb megpróbáltatásoknak. Vigaszt kívánok gyászotokban.
2011. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az unokaöcséim közül a legnagyobbat, 10 éveset vittük volna csak el az ő nagymamájuk (mi anyukánk) temetésére. A két kisebb még abszolút nem értette a dolgot, csak azt, hogy ez egy szomorú dolog, 7 és 4 évesek voltak akkor. Mivel úgy voltunk vele, vagy az összes gyerek vagy egy sem, nem jöttek. Temetés után elmentek külön a sírhoz, és úgy búcsúztak el, a nagyobbik levelet is írt neki.

Nem hiszem, hogy olyan piciknek (pláne a tieid még kisebbek) kellene látni már egy temetést. Nem vinném el semmiképp.

Részvétem a nagymamád miatt. :(

2011. jún. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsik még a gyerekeid egy temetéshez,(nem értik mi történik,megijesztheti őket a sok fekete ruhás síró ember,még éretlenek a halál megértéséhez,feldolgozásához)tehát túl azon amiket felsoroltál,ha az utcátok végén lenne a temető sem vinném őket!Nem leszel "bunkó" hiszen két kicsi gyermeked van és mégis ott leszel!
2011. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Önmagában a gyerekek étetkora szerintem nem indokolná, hogy távol maradjanak a temetésről. Szerintem a kicsiknek is meg kell tapasztalni, természetesen annyira, amennyire az ő szintjén képes felfogni, hogy az élet velejárója a halál. Ilyen erővel az örömteli események indokát sem érthetik meg. Akkor keresztelőre, vagy esküvőre se vigyük őket. Csak azért, mert ez egy szomorú esemény, nem kellene tabuként kezelni.

Azt viszont megértem, hogy az egyéb technikai akadályok miatt nem vinnéd őket. Ha ezek az érvek erősebbek, ne vidd őket.

2011. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. Semmiképpen nem vinném őket.

Gyerek nem való temetésre. A nagyobbat talán meg is rázná, a kicsi meg (a sajátomból kiindulva) üvöltözne, rohangálna, teljesen tönkretenné az egész búcsúzást. Jogosan menne mindenki idegeire.

Felettem említették az esküvőt, keresztelőt: én oda sem viszem a 14 hónaposomat, és egyáltalán, semmi olyan helyre, ami önmérsékletet és fegyelmet kíván. Ő még kicsi ehhez, nem várható el, hogy csendben végigüljön egy fél-egyórás szertartást, annak pedig semmi értelme, hogy amellett, hogy őt is csak kínoznánk, tönkretegye az ifjú pár legyszebb napját. Eddig még mindig meg tudtuk oldani.

Szerintem így, hogy van kire hagynod őket, nem is kérdés, hogy maradjanak otthon.

2011. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim 2,5 és 1 évesek voltak, amikor a nagymamám meghalt ősszel. Eszem ágában sem volt elvinni őket a temetésre. Bár pici koruk óta szoktatva vannak a rokon-tömeghez, de azért azt gondolom, hogy egy temetés más. Tele ismeretlen emberrel, aki mind szomorú, sírós. Én sem tudtam volna a szertartásra, a búcsúra koncentrálni, ha közben azt kellett volna néznem, hogy melyik gyerek mit csinál. A gyerekeket megrémíti, ha a szeretteit (főleg a szüleit, nagyszüleit) sírni látja és bár tudta a nagyobbik, hogy meghalt a dédi, ő még nem úgy fogta fel, hogy kezelni is tudja a síró embertömeg látványát. Pláne, hogy nyitott koporsós temetés volt.

Nálunk természetes volt, hogy a barátnőm vigyáz a gyerekekre és a temetés utáni szűk családi vacsorára elvittük őket. Akkor zömében már nem a fájdalmas dolgokról beszélgettünk, hanem a kellemes dolgokról.

Egy pillanatig nem bántam meg, hogy így döntöttünk, és senkiben nem merült fel, hogy másképp kellett volna csinálnunk.

Arról nem is beszélve, hogy a hőségnek se tenném őket ki, se az utazás alatt, se a temetés alatt. Nem tudom, milyen szertartás lesz, de még az egyszerű (egyházmentes) búcsúztató is minimum fél óra a ravatalozóban, séta a sírhoz, a sírnál is búcsú, részvétnyilvánítás, stb. Szóval szerintem alsóhangon egy-másfél órás egy szertartás, az én gyerekeim tuti nem bírnák ki, pláne nem 80 fokban.

2011. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem anyu 10 évesen sem vitt el a nagypapám temetésére, akit pedig nagyon szerettem :(

Igaza volt, nem való gyereknek!

2011. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 éves voltam, mikor a nagypapám meghalt, még emlékszem arra a pillanatra, amikor mama közölte anyával a hírt. 3 éves koromig náluk laktunk, tata imádott, én is őt, mégsem voltam a temetésén. Tesóm pár hónapos volt akkor.

Szerintem is MINEK vinnéd? Még ha a nagymamád "látná is fentről a dédunokáit" akkor láthatja bármikor, nemcsak a temetésen. Ha meg nem emiatt, akkor tényleg minek? Nem értem anyukádat. Szerintem kérdezd meg tőle, kíváncsi lennék az illiken kívül adna e értelmes magyarázatot....

2011. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!