Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinaltatok/csinaltok...

Ti mit csinaltatok/csinaltok 2 ev koruli gyereketekkel hasonlo szituacioban?

Figyelt kérdés
2,5 eves a lanyom. Altalaban mindig alszik delutan masfel-3 orat, ritkan viszon nem akar, mint ma is. Mivel este nagyon keson aludt el es reggel mar 6-kor kukorekolt, nem fogja estig birni. Szerintem 1 - max masfel ora es be akar majd ajulni. Az viszont mar tul keso lesz egy delutani alvashoz es nagyon korai az estihez. Maskor, mikor ilyen volt, hagytam beajulni max 1 orat, de olyankor este nem lehet letenni es mivel bolcsis, reggel irgalmatlanul kelnie kell fel 7-kor. Mit tegyek? Ti ilyenkor hogy csinaltatok? Probaltam, hogy legalabb csendespihenozzon egy kicsit, ha mar aludni nem is akar, de a vege az lett, hogy elszakadt nalam a cerna, kiabalni kezdtem. O meg rohogott es megkerdezte: Aja mit kiabalsz? Meg kozolte velem, hogy menjek at a masik szobaba:-))) Ilyenkor meg vegkepp nem birom visszatartani a nevetesem, ami persze a tekintelyemnek nem tesz jot. O meg szepen elment jatszani es esze agaba sincs pihenni, pedig a szeme majd leragad. A kovetkezo faradtsagi fazisa meg az lesz, hogy csetlik botlik es utana jon a hiszti. Amikor ilyen van, mindig kibukok, mivel nem birja meg 7-ig se,ha meg 7-kor bealszik, akkor hajnali 4-kor kukorekolna. Okos tanacsok? Otletek? Nalatok mi valt be?

2012. jún. 3. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megmondom én neked, anyatárs! :)

Ha nem alszik el, 6-7 körül fürdés, megágyazás stb. 95%ban mindig "kifekszik" a fiam, ha más nem, nézi a mesecsatornát kicsit, de akkor már szinte félig alszik.

Én is az elején "hűmostaztánmitcsináljak"? meg idegeskedtem, h nem alszik, nem alszik...Motmár ez megy, ha nem alszik, fürdés előbb és alcsi.

2012. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves Anyatars!:-))) Remelem birni fogja addig, mert utoljara, mikor ilyen volt, fel 6 korul beajult, az meg kicsit korai lenne. Igaz ma en is nyugosebb voltam, mert jo lett volna ejtozni egyet vele egyutt, mert leragadnak a szemeim, de en nem tudok majd este 7-kor bedolni vele az agyba, mert akkor meg nekiallok fozni, meg utolerni magam a haztartasban:-(((

Meglatjuk meddig birja. Azert koszi a valaszt.

2012. jún. 3. 16:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagy még azt csinálhatod, azt is szoktam -ez a "durvább" :)- hogyha pl. elalszik 6-7-8 körül, akkor elpakolok, megágyazok, felkeltem, lefürdetem és visszaalszik. Ezt is szoktam alkalmazni.

Egyébként nálunk ugyanez van, már 3szor nekimegy vminek, evés közben "megy le a feje", de aztán hisztizik, h ő nem alszik...én meg a hisztijét "nem bírom". Gondolom akkor, érted, kedve anyatárs, amikor belenevet a képedbe, hogy "neemneeemnem" akkor próbálj meg következetes maradni :))

2012. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és egyszer felkelt hajnali 5kor, jött át hozzám. Eskü, olyan álmos voltam, h ennyit mondtam neki: "most átmész és visszaalszol". Olyan határozottan mondtam,h iszkiri visszament ....:) Muszáj nekik egy határt húzni, mert az ember fején nem táncolhat......:)
2012. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez a felkeltem, lefurdetem, visszaalszik, nalunk eddig nem jott be. A furdestol, oltoztetestol annyira felelenkult, hogy meg fel 11-kor sem aludt. Az meg gazos, mivel hetkoznap mindig fel 7-kor van keles.

Amugy meg birja a strapat:-))) eppen most zavartam le a kertbe, hogy ugraljon meg egy kicsit, hatha lefarad kellokeppen.

Amugy mennyi idos a tied? Kisfiu, kislany?

2012. jún. 3. 17:13
 6/12 A kérdező kommentje:
:-))) ujra olvastam es mar tudom, hogy kisfiu. Bocs
2012. jún. 3. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:

3 éves, de már kb. 2,5 éves kora óta csinálja...

Hű, akkor nekem még szerencsém is van, mert ő visszaalszik...De a fürdetését értsd úgy, hogy hipp-hopp, pikkpakk, pizsi fel, és mehet aludni,Olyan álmos szegénykém , h sokszor még a vízben is majdnem alszik....:S

És utána egyedül nem játszik el esetleg a kislányod? MMint fürdés után? Biztos van vmi játéka, ami leköti, azzal "ott lehet hagyni"....?

2012. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A levegőtől felfrissül, hallod e !:) Lehet bent kellene tartanod:) Most olvasom , h "kizavartad" a kertbe :))
2012. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:-))) kikuldtem, mert mar nehezen birtam cernaval. Unokatesok rohangalnak vele. Ha a levego fel is ebreszti, a rohangalas nem farasztja jobban le?
2012. jún. 3. 17:24
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy leszokoban lennenek a delutani alvasrol? Csak az enyem birna legalabb fel 7-ig, mert akkor furdes, valami kaja, ha ker es max fel 8-ra agyban lenne, ami nekem tok idealis lenne. Csak akkor van el az agyban magaban, ha mar holt faradt. Olyankor beszelget meg egy kicsit, aztan szunya. Ha nem holt faradt, csak faradt, akkor lemaszik az agyrol es nekiall kiramolni a jatekos ladajabol:-)))
2012. jún. 3. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!