Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ebben az esetben mit...

Ti ebben az esetben mit tennétek 3,5 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves múlt, kislányom 1 éves.

A délutáni alvással vannak problémáink. A fiam egyszerűen nem akar délután aludni. Addig oké, hogy ne erőltessem, de sajnos csendben sem bír maradni, hogy legalább a kicsi tudjon aludni. Zajong, dobálózik, ugrál, kiabál, hisztizik, és még sorolhatnám.


2012. máj. 13. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém sem bír csendben maradni. Én lefektetem egy órával később őket, kb. 1-kor. Ha a kicsi fáradt, úgyis kidől délben, nem zavarja a nagy, egyébként meg egyre csak lefárad mindkettő.

Egyébként meg óvodába nem jár?

2012. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De jár oviba, ezért csak hétvégén van ilyen problémánk.

Az a baj, hogy a kicsi elalszik simán, de max 1 órát hagyja aludni, felzörgi. Amikor ovi van, akko legalább 2,5 órát alszik egyhuzamban.

2012. máj. 13. 14:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is sajnáltam a kicsit, de hozzászokott, hogy a nagy ezer fokon ég. Ha a nagyobbik a mamánál van, akkor a kicsi 3-3.5 órát is alszik, de ha otthon van, akkor csak 1-1.5 órát. Bezzeg még csak ő volt, lábujjhegyen jártunk, csengőt kikapcsoltuk, telefon lenémítottuk, mert aludt a fiatal úr. A kicsin látom, hogy ő sokkal rugalmasabb, mobilabb, mint a nagy volt ilyenkor, bár az is lehet, hogy mi is lazábbak vagyunk.
2012. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Törődjek bele, hogy ez a kisebbek sorsa?
2012. máj. 13. 15:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt sajnos ez van :(( Másrészt mi ilyenkor szoktunk rá arra hogy kint aludt babakocsiban a kicsi persze ez csak jóidőben ment/megy rosszban nem.

Illetve nekünk udvarunk van úgyhogy kimentem a nagyobbal jóidőben és kint töltöttük az időt, amúgy is imád kint lenni bicajozni, motorozni, hintázni stb.

A kicsi meg idebent bébiőrrel szundikált.

Ha egyik dolog se jöhetett szóba akkor meg sajnos ez volt hogy hétvégente felkiabálta a kicsit, hétköznap meg tök jól aludt napközben.

2012. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy egyetértek a hármassal. nekem az első gyerek halál csöndben saját ágyában volt altatva , mi a küszöb alatt közlekedtünk vagy legalábbis semmi nagyobb zajt nem csaptunk.

Emiatt egy rémálom volt elmenni vele úgy 2 éves koráig bárhova ha az az alvásidejébe esett, mert SEHOL nem aludt rendesen, kocsiban is elaludt ugyan de ha megálltunk a piroslámpánál, máris ordított.

Ellenben a lányom ( a második ) babakocsiban, heverőn melléfekve, nyaraláskor sátorban pokrócon strandon kocsiban BÁRHOL bealudt-bealszik.

2012. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a kicsit nem zavarja, elég neki a hétvégén ennyi alvás, akkor ne stresszeld magad különösebben. Akkor igen törődj bele. ;-)
2012. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Apuka le tudná vinni a fiút sétálni, míg a pici alszik? Mert így meg lehetne oldani.
2012. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A kicsi nálunk is egy túlélő. De ha keveset alszik akkor 6-kor mindenért üvölt, semmi nem jó neki. Ő még alszik délelőtt is, akkor sem tudja magát kialudni rendesen, ezért már ebéd után is csak szenved.

És képzeljétek, a nagyfiam most, játék közben bealudt. A földön fekszik és horkol. Ebből látom, hogy még szüksége van neki a délutáni alvásra, csak a makacssága hajtja.

2012. máj. 13. 15:31
 10/14 Sókristály ***** válasza:
100%

Próbáltad már a nagyot lekötni, miután a kicsit elaltattad? Tudom, hogy szerencsésebb lenne, ha csöndben játszana egyedül, és lenne egy kis szabadidőd, de sajnos ez nálatok nem megy.

Keress olyan közös elfoglaltságot, amit szeret és nem hangos. Gyurma, meselolvasás (ettől még be is alhat), kirakózás, bármi. Még jól is sülhet el, mert így kapna olyan időt, ami csak az övé, és nem kell osztoznia rajta a testvérével.

2012. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!