Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi, ovi után mennyit...

Bölcsi, ovi után mennyit foglalkoztok/játszotok otthon csakis a gyereketekkel, amikor csak az övé vagytok?

Figyelt kérdés
Életkort is írjatok légyszi és hogy mit szoktatok együtt játszani és mennyi időt vagytok így együtt.
2012. jan. 10. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Maximum 1-1,5 órát, de ez is megosztott figyelem a 4 kisgyerek között. Én fél 6 körül érek haza a munkából, akkor ők már itthon vannak. A vacsorát néha a férjem, néha én készítem, a másikunk gyerekezik. A kicsiknek fél 8-kor már fekvés van, tehát sok időnk nincs játszani.


Hétvégén kompenzálunk.

2012. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen,az sok mindentől függ.mennyi idős,meddig van oviba,bölcsibe.mikor ér haza az anyuka.mi 3 évesek vagyunk,fél 1-ig vagyunk oviba,utána alvás és délután ugyanúgy vele foglalkozom kb másfél 2 órát,csak épp délután,nem pedig egész napra elosztva.ha dolgozni kezdek,fél 4re megyünk érte.úgy tervezem kb 1-óra alatt megfőzünk,jó lenne ha segítene mint mindig aztán játék,hancúr,vacsora fürdés,hancúr,meseolvasás,a köv napi ebéd befejezése és vége a napnak.remélem a terv működni is fog.
2012. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz eldönteni, hogy vajon eleget foglalkozik-e az ember a gyerekével, mert a házimunka nagyon sok időt elvesz, főleg ha nincs segítsége az embernek. Nálunk a párom késő estig dolgozik, kvázi mindent egyedül csinálok. Nemsokára megyek vissza dolgozni, leghamarabb fél 5-re érek majd a bölcsibe érte, kíváncsi leszek, hogy lesznek a mindennapjaink.
2012. jan. 10. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan főzhettek majd együtt és ebben a korban a kicsik szeretnek együtt takarítani is. Az én kisfiam 3,8 éves szereti kivenni ebben a részét, sőt, egészen jó bulinak tartja ha a nagyos dolgokban segíthet ő is :-)
2012. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert öt óránál előbb nem nagyon érek érte az oviba. Az út hazafelé bevásárlással együtt fél-háromnegyed óra, de ez az idő csak az övé, megbeszéljük a napi dolgokat. Otthon én nekiállok a dolgomnak, főzés, teregetés, vasalás. Ha vasalok, akkor jön és vasal velem, egyébként egyedül játszik a szobájában, mert nagyon szeret játszani, közben hozza megmutatni a dolgait, ha színes, ha rajzol stb.

Fürdés után van egy kis hancúr apával (ha otthon van), aztán fél óra meseolvasás, majd alvás.

Tehát elég kevés időnk van, de sajnos nem megy jobban. Hétvégén próbáljuk bepótolni.

2012. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves a lányom. Én 3 óráig dolgozom, kb. 3/4 4-re érek oda érte az oviba. Elég közel lakunk kb. 15-20 perc az út hazáig. Kb. 4 óra környékén hazaérünk, amíg a férjem haza nem ér, kb. 6 óráig, addig a lányommal vagyok, végülis előfordul, hogy közben berakom a gépbe a mosnivalót, hogy kiteregetek (főzni több napra szoktam), de ha más nincs, akkor ebben az időben együtt vagyunk, mesét olvasok, zenét hallgatunk, táncolunk, énekelünk, ezeket nagyon szereti. Ha apróbb házimunka van ilyenkor, azt együtt csináljuk. Aztán amikor a férjem hazajön, kicsit átadom a stafétát, mert másodállásban webáruházat üzemeltetünk, muszáj este összecsomagolni a másnapi feladandó csomagokat, így én azt csinálom. Tehát azért minden nap próbálunk vele hasznosan időt eltölteni, de nehéz. Én is azt javaslom neked, hogy vond be a házimunkába, hogy segítsen, akár magad mellé egy kis asztalon tésztát nyújtson, főzőkanállal kavarjon egy edényben, segítsen teregetni stb. Ezt szeretik a kicsik.
2012. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!