Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb hogy megszülessen a baba? Érvek is érdekelnek! Pl:április, mert akkor még nincs olyan meleg de hideg se, és nem kell agyonöltöztetni stb.

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem februári a lányom, és nagyon örülök neki. Tavaly mire jött a jó idő, már lehetett vele menni minden fele, nyaralni, kirándulni, ide-oda csavarogni.

Idén meg mire bejött a jó idő, már tudott járni, mehettünk játszótérre, sétálni, kint lehet lenni egész nap az udvaron. Imádom. :)

2012. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Áprilisi gyereket nem szeretnék, mert az Kos jegyű lesz. A Kosok akaratosak, erőszakosak. Bármely más hónap jó lesz. Én inkább úgy lennék terhes, hogy jó sok gyümölcsöt tudjak enni , tehát nem téli időszakban. Viszont a visszereim miatt a nyár nem jó.
2012. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem novemberi a lányom, első baba, és nagyon örülök, hogy novemberre időzítettük. (első hónapban megfogant). Azt szerettem volna, hogy Karácsonykor már kipihenjem a szülést, tavaszra már jól gyurmázható legyen az akkor már húsos baba. Minden bejött, amit szerettem volna. A második babával jövő hónapban kezdünk, márciusit szeretnénk, mert második baba, jobbnak látom, hogy rögtön belejön majd a kezdő tavaszba, mehetünk a picivel sétálni, a nagy meg szaladgálhat.
2012. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Tavaly július közepén született a lányunk.

16 °C-ban hoztuk haza és 3 hétig rossz idő volt. Még haza se jöttünk a kórházból, mehettem el vásárolni téli ruhákat a gyereknek.

2 hét után 12 °C-ban mentünk le sétálni 20-30 percre. Overál volt rajta...

2012. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Több áprilisit ismerek,de egyik sem erőszakos: Sőt van aki nagyon is kedves alkalmazkodó. Ez a horoszkóp mánia ostobaság.

A tavaszi babával kevesebb a gond. Nem csak az öltözködés terén,de télen kezd jobban mozogni,járni, majd nyáron lesz szobatiszta.

2012. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Október végi a kisfiam. Örülök, hogy így alakult, több okból is. Először is terhesen a nyarat már betegállományban töltöttem, igaz csak július 15-től, de élveztem, hogy a jó időben rendezkedhettem, sétálhattam, nem mellesleg nem kellett sok ruha a nagy pocakra, nem kellett új ruhatár sem. :)

Így 3 teljes nyarat tölthetek majd Vele itthon (ez a 2. nyarunk most), sőt a munkába is csak kb januártól kell majd visszaállnom, így 4 karácsonyunk lesz összesen nyugiban.

Az első nyáron már mászott, szinte az egész nyarat a kertben töltöttük. Júliustól már a játszóra is lemerészkedtünk.

Az első tél olyan gyorsan elrepült, hogy csak akkor kaptam észbe, amikor már április volt.

Szerintem az is tökéletes volt, hogy csecsemőként kellett beöltöztetnem sok ruhába, általában aludt a nagy téli séták alkalmával. A következő télen pedig már ment, lehetett szánkózni, hóembert építeni, csak úgy sétálgatni.

Első karácsonykor már 2 hónapos volt, már mentünk Vele a rokonokhoz is.

Örülnék, ha a tesó is így időzítene majd. :)

2012. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
2-es válaszoló vagyok, miért kellett 0-ra lepontoznotok? Talán nem a kérdésre válaszoltam? Mi nem tetszett?
2012. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam júliusi, és számomra ez az optimális:) A tesót is nyárra időzítettük, ő augusztusi lesz:)


Amiért imádtam: minden nap sétáltunk, nem volt rossz idő, anyukám tanár, tudott jönni segíteni (bár szerencsére sokat nem kellett), a fiam kezdhette rendes időben az ovit, mielőtt visszamentem dolgozni, bőven elég volt a felhalmozott szabim a nyárra, és a beszoktatásra.


Szóval nekem minden szempontból tökéletes a nyár. És mentünk szeptemberben a Balatonhoz is, akkor volt a kicsi 2 hónapos, és mindannyian nagyon élveztük:D

2012. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lányom szeptemberi. Annyiból nagyon jó volt, hogy nem kellet új ruhatár, a kicsit könnyű volt öltöztetni, nem mocorgott annyira. Annyiból volt rossz, hogy a legnagyobb hőségben volt hatalmas a pocakom, ráadásul borzasztóan vizesedtem.
2012. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én áprilisi vagyok és bika. a csillagjegyek mindig 2 hónapba nyúlnak bele: kos március második és április első felében van. no, de mindegy.


kérdésedre válaszolva: csillagjegyes hülyeségben nem hiszek, ez nem szempont.

az öltöztetés valóban jó szempont, bár az lehet a hozzátáplálás elkezdése is, ami fél évre rá van. később pedig a biliztetés időszaka, az is szerencsés, ha meleg időre esik. nincs ideális időpont. de talán mégis azt mondanám, hogy egy tavaszi baba szerencsés első gyerekes szülőnek, aki még rutintalan az öltöztetés-vetkőztetésben. mire jön a tél, addigra beletanul

2012. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!