Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyermeked egyedül...

3 év körüli gyermeked egyedül alszik el esténként?

Figyelt kérdés
Mi az esti rutin? Kell altatni, melléfeküdni, stb. vagy kijössz és elalszik egyedül?
2012. jún. 5. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

3.éves 8 hós .

2 éves kora óta van esti mese . egyik nap apától másik nap tőlem . könyvből olvasok a férjem fejből mondja.

ez már fürdés fogmosás után van . magpárna melegítés baba az ágyba. aztán ha a mesének vége puszi és ölelés kijövök.

és elalszik utánna nemsoká . van hogy már a mese alatt van hogy utánna.

melléfeküdni néha néha a fejem a párnájára és beszélgetünk :)

2012. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mást jelent az 'egyedül', nálunk úgy néz ki, hogy fürdés-tejivás-mese (apa és anya is), utána a kisfiam leoltja a lámpát, bekucorodik az ölembe, kicsit beszélgetünk, énekelünk, aztán bebújik az ágyába, kicsit még dünnyögök neki, simogatom, aztán kijövök. 10-15 perc múlva alszik.

Maga a procedúra a fürdés kezdetétől a kijövetemig min. 1 óra, de néha 1,5 is.

2012. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szept. végén lesz a fiam 3 éves. Fél 8-8 fürdés, aztán míg én fürdök, ő játszhat, 9 körül melléfekszem az ágyába, mesét olvasok. Van, hogy 20 perc, de van, hogy 1 óra múlva alszik csak el. Úgy alszik csak el, ha én is mellette fekszem, ha elaludt, kijövök.
2012. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

MA 3 éves a kicsim :)


Nálunk fürdés, vacsi, fogmosás, pizsibe öltözés, esti mese. Utána puszi, villany le. Be a kiságyába, mellette van egy nagy heverő születésétől fogva, hogy ha szopi,beteg stb akkor legyen. Odafekszünk, puszi a bucira, jó éjszakát. Tudja, ha elalszik kijövünk, de nagyon gyorsan elalszik, nem kell fogni, simizni, ölelni stb. Csak legyünk ott, neki az biztonságot ad.

2012. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16,13 boldog szülinapot a kicsidnek!

Enyém vasárnap volt 3.

Esti rutin:

18,30 körül vacsi

19,00 fürdés

utána mesét nézhet 19,30-tól míg anya és apa is megfürdik, közben kakaózik

20,00-20,15 körül megyünk fogat mosni, utána puszi, lefektetem, betakarom és kijövök. Néha kihív mindenféle indokkal, pl kitakarózott és nem tudja visszahúzni rendesen, vagy szomjas, vagy fordítsam meg a párnát... de nem maradok mellette.


Január elején kezdődött egy időszaka, mikor félt elaludni, akkor kitaláltuk az esti mesét. Olvastam neki fél órát, ha elaludt jó, ha nem akkor is kijöttem fél óra után.

Aztán kapott tévében mesét, míg kakaózik, de így nem olvasok. Választhat, vagy a tévében nézi vagy olvasok.

2012. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel 25 hónapos koráig szopi után aludt el, így ezt szokta meg, hogy ott vagyok mellette. De én nem bánom, úgy is hamar felnőnek. Szóval fél 8-8 körül irány a kád, közben fogmosás. A fürdés 10-20 perc között. Utána már nincs játék. Mesét olvasok, (bár kb. 1 hónapja nem kéri, hogy olvassak). Melléfekszem, többször átkarol, puszit ad /imádom:-)/. Átlag 30 perc alatt elalszik, ha elaludt akkor jövök ki tőle.
2012. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!