Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Hogyan lehet munkáltatói...

SOS! Hogyan lehet munkáltatói igazolást szerezni a bölcsödei felvételhez?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 2 és fél éves, én gyesen vagyok, férjem fél éve nem dolgozik. Elbocsájtották, azóta nem talál munkát. Diplomás, de már nem fiatal.

3 gyerekünk van, feléltük a tartalékainkat, mindenféleképpen vissza kell mennem dolgozni.

Beírattam a lányom bölcsibe, de kérnek mindkettőnktől munkáltatói igazolást, ahhoz hogy felvegyék.

Beszéltem az ügyintézővel, azt mondta, hogy a férjemtől nincs igazolás, akkor nem veszik fel a gyereket, akkora a túljelentkezés.

Honnan szerezzek ilyen papírt? Van aki "csak úgy" el tudta intézni?

Nekem nincs ilyen ismerősöm, én multinál dolgozom, örülök, ha engem visszavesznek.


Ha a férjem itthon marad a gyerekkel, még kevésbé tud állást keresni, akkor nem tudjuk fizetni a hitelt, stb.

És ha mondjuk egy hónap múlva lesz csak állása? Akkor sem veszik fel a gyereket,mert épp most nincs munkáltatói igazolása, emiatt itthon kell maradnom még egy évig, mert már év közben sem veszik fel.


Ha elutasítanak a fellebbezéssel érdemes élni?

Teljesen kétségbe vagyok esve:((



2012. jún. 6. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Kérjen a férjed igazolást a munkanélküli központtól, hogy állást kereső regisztrált munkanélküli. Ezt szokták méltányolni (átmeneti időre kb. 60 napra, ez megállapodás kérdése), hiszen ha otthon marad a gyerekekkel, akkor nem tudna elmenni az állásinterjúkra.


Amúgy ismerősökön keresztül lehet "ál" munkáltatói igazolást szerezni, de egy vadidegennek nem hiszem, hogy bárki adna, hiszen ez tkp. csalás.


Másik megoldás, ha a férjed vállalkozói igazolványt vált ki, hiszen onnantól kezdve mint vállalkozó, már van munkája, de nem valószínű, hogy ennek a költségei megérnék csak a bölcsis papír miatt (ha amúgy nem dolgozna a vállalkozásban, akkor is felmerülnek fix költségek).

2012. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még egy dolog jutott eszembe: ha a védőnőtől visztek igazolást, hogy javasolja a bölcsődei felvételt (szociális okok miatt elsősorban, persze), akkor is fel fogják venni, ha nem dolgoznak a szülők. Pl. nálunk a "kisebbségi" szülők gyerekei mind járnak bölcsibe, pedig nem dolgozik egyik szülő sem.


És ha elutasítanak, akkor mindenképp élj a fellebbezéssel!

2012. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
áááá ez óriási ötlet! ez a védőnős dolog!
2012. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha 2 és fél éves, megpróbálkozhatnál az ovival. Elvileg oda fel kell, hogy vegyék.
2012. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éveset csak akkor kell felvenni oviba, ha minden 3éves és annál idősebb, illetve hátrányos helyzetű gyereket már elhelyeztek. És ez is csak elmélet, hiszen ha nincs hely, akkor nincs hely és kész.
2012. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az óvodába is beírattam, jövő márciusban tölti a 3-at, elutasítottak helyhiány miatt.


Továbbra sincs ötletem, a védőnő már leadta a papírt, hogy rendezett körülmények között él a gyerek, bla bla, most nem írhat olyat, hogy szociálisan rászoruló lenne a lányom.:(


Közben kiderült, hogy lehet, engem sem vesznek vissza:((( Erről elfelejtettek tájékoztatni. Óriási!


Nem én pontoztam le senkit, nem is értem, én tettem fel a kérdést, nekem kellett volna eldöntenem, hogy számomra hasznos volt e válasz, vagy sem.

2012. jún. 6. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem a legjobb ha egyenesek vagytok!

elmondod, hogy ez van, kerestek munkát, és amint lesz viszitek az igazolást

nálunk a munkakereső szülőknek 3 hónapot adnak, tehát beszoktatás után 3 hónap türelmi idő van arra, hogy mindketten elhelyezkedjetek.

2012. jún. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsónak is.

Több 100 jelentkező van 30 helyre, bőven van olyan gyerek közül választani ahol mindkét szülő dolgozik.

Nálunk iszonyú a bölcsi és ovi helyzet, lehetetlen bejutni.


Amúgy én is úgy gondolom, hogy inkább nem kéne hazudozni, mert még emiatt utasítanak el.

2012. jún. 7. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!