Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed? Az óvónő...

Mi a véleményed? Az óvónő "kérésére" ne vigyem az óvodába a gyermeket, mert itthon vagyok gyesen.

Figyelt kérdés
A nyáron egy hónapot zárva tart az óvoda,a másik hónapban csak az viheti a gyermekét,aki dolgozik...Miért?Aki gyermeket nevel,és itthon van a babával,az nem munka,..felhőtlen szórakozás..:)Te mit tudsz erről a témáról?

2012. jún. 8. 11:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk 6 hetes leállás van, és úgy sem vihetem a gyerekemet, hogy dolgozok! Ügyelet sincs ilyenkor.

Igazából én örülnék, ha a leállás alatt itthon lennék, és nem lenne muszáj vinnem a lányomat vagy elhelyezni őt valahová...

Babával otthon lenni "munka", de azt hiszem mégiscsak jobb, minthogy fogalmad sincs hová tedd több hétre a nagyobbik gyereket, míg dolgozol.


Nálatok van ügyelet úgy látom, de gondolom ilyenkor az óvónők is szeretnek "lazítani". Sokszor kérik, hogy ne vidd a gyereket, nekik az a jobb, ha kevés gyerek van. Ez valahol érthető, de közben persze furcsa is, hogy állandóan "szelektálnak" a gyerkőcök között. Ezt megértem, hogy nem tetszik neked.


Ha megoldható, hogy otthon vagy vele, szerintem az jó. Ha nagyon nem tetszik ez a lehetőség, akkor beszélj az óvónőkkel, és győzd meg őket.

2012. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,kíváncsi voltam a véleményekre.Igen,jártam már olyan cipőben is,amikor egyedül voltam egy gyerekkel,és dolgoztam,ovi meg nem volt.Valóban nehéz helyzet.
2012. jún. 8. 11:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is itthon vagyok a picivel (igaz már nem sokáig) és nem vagyok óvoda ellenes (3 éves korától jár a lányom), de bevallom örülök, hogy nyáron még nem kell járnia.

Jövőre úgy is nehezebb lesz. Nálunk is van ügyelet, de oda akkor vinném, ha muszáj lenne. Nem a saját óvónőkkel van, összevont csoportok vannak, és ugyan ez igaz a teljes nyári hónapra. Így én júni végétől nem viszem szeptemberig.

Pedig egyedül vagyok itthon egész nap és nincs segítségem. Hidd el jobb a gyereknek is egy kis lazítás és tudom az elején be van tojva kicsit az ember, hogy hogyan lesz (én legalább is be voltam tojva tavaly) de hamar kialakul az új rend.

És bár nem felhőtlen szórakozás az itthonlét a gyerekkel, de azért jóval kötetlenebb, mint egy munkahely. Itthon el lehet menni velük játszóterezni stb.

2012. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne vidd legalább abban az egy hónapban a gyerekedet az oviban,hogy ne foglald el azok elől a helyet akik valójában rá vannak szorulva(dolgozni járnak a szülök).

Ha más megtudja oldani 4 kisgyermekkel az otthonlétet egész évben,akkor Te is kibírod azt az 1 hónapot.

Kibírod,maximum nem fogsz itt írogatni,mert nem lesz rá időd.Máskülönben meg minek neked gyerek ha nem az örömöt és a boldogságot látod a velük töltött időben?Neked a szavaidból megítélve nyűg,munka,nem egy olyan dolog amit szívvel lélekkel teszel.


Lehet lehurrogni lepontozni meg a többi hasonló gyerekes dolog.Más szülő szívesen lenne helyedben,hogy minél több időt tölthessen a gyerekeivel,e kelljen bedugni valahova,csak mert muszály,Te meg azt sem tudod,hogy tudnád levakarni magadról.

2012. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is összevont csoportok vannak, mert sokan nem járatják a gyereket így nyáron Oviba.

Be vannak osztva kettesével, minden héten más, és nem mindegy szerintem hogy 20, vagy 40 gyerekre kell figyelni 2 főnek!


Ahogy írtad, otthon lenni egy gyerekkel nem igazán munka, mert ha nem lenne gyereked is kéne főzni mosni takarítani, akkor is elmész erre arra...

Ha meg otthon vagy a picivel, nem hiszem hogy sokat zavar a nagy tesó ....

Na meg örüljön az ember hogy egyáltalán járhat így oviba, mert nálunk az nem mehet akinek az anyukája otthon van gyesen a kisebbel.

2012. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek vele. Igazából ott nagyon nehéz a helyzet, például rokonoméknál, ahol egyáltalán nincs a nyáron ovi, még ügyeket sem, és mindkét szülő dolgozik. Amúgy meg nem értem, mert mindenhol azt olvasom anyukáktól, hogy a gyereknek az a fontos, hogy a szüleivel legyen, akkor miért baj, ha nyáron otthon van? Ha iskolás lesz, akkor végképp nem lesz lehetősége nyáron is iskolába menni. Szerintem jobb, ha otthon van, én ügyeletbe sem viszem nyáron a kisfiam, itthon vagyok a lányommal. Örülök, hogy sokat együtt leszünk. A gyerektársaság meg meg lesz oldva ismerőseink, barátnőim, rokonaink kisgyerekeivel, meg játszóterezéssel.
2012. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abban a két hónapban maradjon otthon veled az ovis gyermeked, mi felénk így szokták...illetve akinek van "vállalkozó kedvű" nagyszülője (és bár dolgozik az anya), az nem viszi az oviba a kicsit, hanem a nagyiknál nyaral a gyerek. Vagy mikor szabadnapos, szabin van, akkor otthon van a gyerekkel.
2012. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A "nagyfiam" most volt kiscsoportos, ma megy utoljára, jövő héten már nem viszem. Itthon vagyok én is a kicsivel, jó helyen van itthon, jól elvannak :) Jövő héttől nálunk is összevont csoportok lesznek, lesz olyan nap amikor a saját óvónénije nem is lesz, ő pedig nem szívesen megy máshoz.
2012. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiam még bölcsis, de az ovikról itt nálunk én is ezt hallottam. Nálunk is ezt mondták annak az anyukának, aki otthon van a picivel,hogy a másik hónapban ha lehet ne vigyék. Igazából én sem vinném, ha megoldható, mert olyankor összevont csoportok vannak, nem a saját ovónővel, nem a saját csoporttársaival és megkockáztatom, hogy sokkal többen is vannak egy csoportban. Hát ezért mondhatják azt, hogy ha lehet, akkor ne vidd.


A bölcsiben nálunk 5 hét szünet lesz, ebből két hét megoldott úgy, hogy másik bölcsiben összevont csoportok vannak. A másik 3 hetet oldja meg a szülő ahogy akarja.

Mi most várjuk a tesót, szóval nálunk ez szerencsére nem kérdés, de már korábban sem fog menni a fiam (csak júni végéig). Már most sem kéne, hogy járjon, mert itthon vagyok, de szeret ott lenni, és már a csoportja is olyan, hogy jól eljátszanak... velem meg csak unatkozna, nyafogna egész nap itthon, a panelben és nem tudok neki állandó programot kitalálni főleg nagy pocakkal. Szóval júniusban még nyaralunk is, utána itthon leszek vele, mert ez lesz az utolsó hónap, hogy csak vele tudok itthon lenni. Később már ketten lesznek....

2012. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is kiscsoportos volt, szerdán volt utoljára, aztán szeptemberben megy legközelebb. Nálunk is van ügyelet, megmondom őszintén, meg sem fordult a fejemben, hogy ügyeletben, vagy egyáltalán a nyáron bevigyem. Ők is elfáradnak, nekik is kell a pihenés, ugyanúgy ahogy neked is jó a szabadság.

Összevont csoportba amúgy sem látom értelmét vinni, folyton más van velük, egész nap kinn játszanak a tűző napon, semmi értelmét nem látom. Ha nem muszáj soha nem vittem, nevelés nélküli napokon sem vittem be soha ügyeletbe.

2012. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!