Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiamat bántja az unokates...

A kisfiamat bántja az unokatestvére. Ne engedjem, hogy együtt játszanak?

Figyelt kérdés

Persze ez nem ilyen egyszerű. A fiam két éves, az unokanővére három. Most éppen nagyon pipa vagyok rá, úgyhogy nem tudok róla szép dolgokat írni, egy igazi kis neveletlen hisztérika. De mindegy, ez nem az én problémám, amíg békén hagyja a fiamat. De nem! Nem konkrétan veri, hanem pl. semmit nem ad neki oda játszani, ha náluk vagyunk, mindent kimar a kezéből (akkor is, ha nálunk vannak, de én akkor közbelépek). Sajnos az anyja tízből hétszer nem tesz semmit, én meg mégsem utasíthatom, hogy márpedig adja oda a játékát a fiamnak. Ráadásul egyre szemtelenebb, eddig még hallgatott rám, ha én rászóltam, de már azt is egyre kevésbé. Most délután pl. evett kenyeret, adtam egy darabot a fiamnak is, erre ő kitépi a kezéből, mert ugyan nehogy már más is egyen kenyeret rajta kívül. Amikor én kivettem a kislány kezéből, hát még tőlem is megpróbálta elmarni! Az agyam eldobom! Vagy olyanok pl., hogy a fiam valaminek nagyon örült és tapsikolva nevetett, mire a kislány odamegy összeráncolt homlokkal, hogy "ne nevess"! Ezek a legfrissebb élményeink, a probléma egy éve változatlan (akkor költöztünk ide, két utcányira az uncsitesóhoz). Most visszaolvastam, amit eddig írtam, kicsit bagatellnek tűnik, de konkrétan úgy képzeljétek el, hogy a szemem le sem vehetem róluk, mert a kislány szó szerint MINDENT elvesz tőle, ráncigálja, lökdösi, hogy azt csinálja a fiam, amit ő akar, és ha nem, akkor elkezdi pl. feszíteni az ujjait stb. Az én fiam alapvetően nem hagyja magát, de ő nem az a hirtelen természetű, és ő ritkán áll le verekedni. Nem valami tutyimutyi fajta, hanem mint egy átlagos két éves. Az unokanővére bőven átlagon felüli nehéz eset.

És eddig úgy gondoltam, hogy meg kell egymást szokniuk, játszanak együtt minél többet. Sajnos mostanra viszont úgy látom, mint ha a fiam már minden gyerekben a potenciális ellenséget látná. Régebben olyan barátságos volt, játszott mindenkivel, szeretett mindenkit, mostanra viszont egyre ridegebb a többi gyerekkel. És mielőtt úgy gondolnám, hogy az életkorral jár, hát más ugyanilyen korú gyereken nem látok ilyen változást.

Jaj, remélem, értelmesen írtam. Ma este fogalmazódott meg bennem először, hogy nem fogom keresni az alkalmat, hogy együtt játszanak. Amikor muszáj, akkor találkoznak (az is gyakori, nagy a család, minimum heti szinten találkozunk itt-ott), de külön játszani nem fogunk összejárni ezentúl. Viszont most, mint már írtam, nagyon mérges vagyok épp az unokatesóra, szóval nem épp tiszta az agyam a témában.

Ezért kérdezem a véleményeteket. Mit gondoltok?


2012. jún. 9. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben egyálalán nem járnék az ilyen családi összejövetelekre. És most hiába írod, hogy de nagyon összetartó, szerető családról van szó, ezt merem állítani, hogy nem így van. Ilyen famíliában nincs egymás iránti törődés, ahol hagyják így viselkedni a gyereket.
2012. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyira visszás nekem ez a dolog! Az anyjával (sógornőm) nagyon jóban vagyunk, rengeteg mindent meg tudunk együtt beszélni. Kedves, aranyos emberek, ő is és a férje is, imádják a mi gyerekeinket, józan gondolkodásúak stb. Sokat beszélünk erről a férjemmel is, hogy hogy lehetséges ez, hogy így "nevelik" a lányukat?! Persze nem ilyennek nevelik, de engedik, hogy ilyen legyen. Nem tudom, talán annak lehet hozzá köze, hogy öt évig vártak rá, hogy végre gyerekük legyen, valószínűleg nem is lesz több, és egyszerűen így elkényeztetik.
2012. jún. 10. 00:00
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Nea én most a masik oldalról írok egy kicsit az en fiam nálunk a nagy"bántó" unokatesó. Nem bánt igazából senkit csak szeret irányadó penn a játékokban nem verekszik, csak inkább hangos, mndenkinek megmndja hogyan jattszon ilyenek. Ő mondjuk nem szkott elvenn mástól dlgokat. De amit írni akarok az az, hogy azert ne vidd túlzásba a fiad védelmet se, csak nagyon igazságtalan, számára veszélyes esetekben. Mert később ha konflikuts akad a kislánnyal, majd megtanulja hogy nem ő hanem te oldod meg azokat. Tudom hogy szar helyzet. Nekem is az pedig én mndig raszólok a gyerekemre, ha igazsagtalan. De nem mindenért. Nálunk a húgom megy még mindig allandóan a fia után hogy mit szabad meg mit nem, pedig mar6 es 5 évesek. Az eredmény az lett hogy ha valamit akar a fia éktelen bőgésbe kezd, árulkodik, és pl olyanokert hgy a fiam mondjuk bújócskazni akar ő meg vonatozni. Es ezen bőg mert nem tudja maga megmondani, hogy ő nem úgy akarja. Persze a sok bőgésből az első reakció mindig az hogy biztos bántotta a fiam. Pedig ő sosem verekszik, ő inkább érvvel de pont ezért meg is lehet őt győzni szavakkal. Mi azt beszéltük meg ilyen találkozók esetére( egy óriasi veszekedes után a nevelési elveinkről) hogy ha vita van mindegy melyik gyerek kezdi ha még 2szer szólni kell ugyanazért akkor mindkettőtől elvesszük az adott dolgot , vagy haza kell menni az épp aktualis vendégnek mindegy ki kezdte a rosszaságot. Nekünk ez bejön azóta sok mndent lerendeznek egymás között. Igaz Nalatok még kisebbek, de nem kell túlzasba esni a védelmezése terén, mert nem az unokatesója lesz az egyetlen dominansabb gyerek a környezetében.
2012. jún. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy gondolom a fiad még annyira nem is tudja kifejezni magát szavakkal, legalábbis nem olyan jól és hatásosan, mint a hisztérika.

Ha már nagyobb lesz, lehet neki jó tippeket adni, ilyenkor mit mondjon, hogyan reagáljon, hogyan küldje el melegebb éghajlatra az uralkodó természetűeket, de most még ez nem alkalmazható. Szóval addig semmiképp ne legyenek ilyen gyerekek a kisfiad környezetében, akik rombolják a lelkivilágát. Most még jobban számít kik veszik körül, nehogy emiatt visszahúzódó, rideg legyen. Majd ha már nagyobb lesz, és meg tudja védeni magát, akkor lehet bármilyen gyerek körülötte.

2012. jún. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

nálunk is ez volt, mondjuk engem nem bosszantott ennyire. beültünk közéjük és próbáltuk közös játékra buzdítani őket.

na már most a fiam közben nagyobb lett és eljött nála is az undizós korszak. tegnap konkrétan verte az unokatesót :SSS égett a fejem, üvöltöttem vele, fél estét büntiben töltötte, de a nagylány szülei elintézték annyival, hogy most visszakapja :)

nálunk amúgy az jött be nagyon, hogy vettünk ajándékot a nagylánynak amit a fiam adott oda neki, mégpedig azért, hogy kipróbálhassa a játékait... :) a nagylány pedig nagyon szerette volna azt az ajándékot ;)

2012. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk fordított a helyzet. 4 éves a kislányom, és 2,5 az unokaöcsi. A lányom is igen aktív, csöppet sem magában megülős gyerek, de a kisfiú szabályosan egy rémálom. Már 4-5 hónapos kora óta sikít és üvölt mindenért. Kb. 1 éves korában jött rá ez a harapok, rúgok, tépek, rángatok viselkedés, és mellé megmaradt a folyamatos sikítva őrjöngős hiszti is. Átlag 5 percenként rájön a hoppáré.

A lányom kezéből mindent mar és tép ki. HA vissza akarja venni tőle, elkezdi harapni. De nem csak úgy kicsit, hanem véresre.

Itt sem szólnak rá a szülők, mert akkor a kisfiú egyből sírni kezd, mire megsajnálják, egyből veszik fel és vigasztalják. Fél perc múlva kezdődik elölről. Játszótéren is ugyan ilyen.

Múltkor beállt a lányom mögé, majd akkorát taszított rajta, hogy nekiesett a falnak. Még magunkhoz sem tértünk, már megismételte 2x. A világ legfinomabb stílusában rászóltam, és megfogtam lehelet finoman a kezét, erre mint egy eszement elkezdi fejbe verni saját magát, majd rohan az anyjához, hogy én bántottam. Szerintem tuti, hogy nem teljesen normális a gyerek...


Én kereken megmondtam, hogy ha nem változtatnak a dolgokon, nem fogunk velük találkozni, mert unom, hogy a lányom tele van kék-zöld foltokkal, és a fülsértő visítást sem lehet elviselni egész nap.


A kissrác most kezdi a bölcsit, hát kíváncsi leszek...

2012. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem viszem túlzásba, kb. fél évig nem tettem ellene semmit, SAJNOS. Gondoltam, hogy nincs köztük olyan erőkülönbség, elintézik egymás közt. Aha, csak a vérmérsékleti különbségéből adódva a kislány szinte "terrorizálni kezdte" a fiamat. Ha együtt vannak, percenkét háromszor szólunk a férjemmel, hogy KÖZÖSEN JÁTSZUNK, nem szabad elvenni stb. Az anyja meg, ha rá is szól, max. egyszer kétszer, utána annyiban hagyja. És, mivel annak a gyereknek nem elég kétszer szólni, minden úgy lesz, ahogy ő akarja.
2012. jún. 10. 07:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Aaaj, utolsó, nagyon durva, amit írsz! Olyan nehéz helyzet ez, nem lehet csak úgy megmondani valakinek, hogy "így nem szabad nevelni a gyereket"... Ez a kislány is egyébként, még alig múlt egy éves, amikor sikítva rohant a lakás másik végéből, mert a nagyanyja kézbe merte venni a két hónapos fiamat. Mindig borzasztó hisztis volt, és a szülei gyakran mondogatták erre, hogy "igazi lány". Akkor még ő volt az egyedüli kislány a családban. Azóta viszont nekünk is van egy egy éves kislányunk, édes, kedves, barátságos gyerkőc. Nem mondom, hogy nem hisztizik, de messze nem egy hisztérika. Így megdőlt az a teória, miszerint "ilyen egy lány, nincs mit tenni..."
2012. jún. 10. 08:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat eleg nehez helyzet, az ilyesmivel gyakran talalkozik az ember. Dilemmazik az ember rajta, hogy hol huzza meg a hatart, mi az, amit meg elfogad, es azt mondja, hogy oldjak meg a gyerekek maguk kozott, hiszen nem mindig lehetsz mellette, meg kell tanulnia kiallni magaert. Nagyon osszetett dolog, es nem is biztos, hogy mindig jokor (tul koran/tul keson) avatkozunk be. Szulonek is azert fel kene fognia, hogy nem szabad megengednie, hogy mas gyerektol elvegye a jatekot es irigy legyen.

En lanykam most lesz ket eves, unokateso kislany novemberben lesz 4. Tavaly meg az en lanyom "ijesztette" meg az unokatesot, mara mar korulbelul egy szinten vannak elevensegben. Legtobbszor korulbelul 3-5 eves korig kislanyom megremiti kozeledesevel a gyerekeket. Nagyon kozvetlen, de olyan, mint egy kis tank. Probalna elvenni a masiktol a jatekot, de en mindig raszolok, visszaadatom vele, bocsanatot keretek vele. Kellett egy jo par honap, mire eljutottunk arra a szintre, hogy nem veri ki utana a balhet, hanem szepen hang nelkul visszaadja. Imad masokkal jatszani, nagyon lelkes mas gyerek (legyen az 10-15 eves akar) tarsasagaban. Most mar tesommal rajuk szoktuk kicsit hagyni a dolgot, had oldjak meg (mind a ketten ilyen teren egyet gondolunk), mert egyiket sem kell felteni, egyik sem hagyja magat. Most mar latom, hogy a majdnem 4 eves unokateso sokkal turelmesebb, belatobb a lanyommal szemben, o sokkal csendesebb kislany, mint az enyem.

Osszegezve: Nem neked kellene raszolni a nagyobbik uncsitesora, hanem a szulonek, mert ha elmarja a jatekot mastol, az felett nem szabadna szemet hunynia, ez irigysegre utal, es azt eleve nem szabad megengedni a gyerekeknek. Azert nagyjabol lehet erezni azt a hatart, hogy mikor kell a szulonek beleavatkoznia a dolgokba.

En nem hanyagolnam el teljesen a talalkozasokat, sot, egyaltalan nem. Probald meg finoman raterelni a szot az anyukaval, es megbeszelni vele a dolgot. Oszinten elmondod neki, es meg fogsz konnyebbulni. Ezen nem haragudhat meg. De ne tamadd le, szepen finoman mond el neki, hogy nem tetszik, hogy kitepi a gyereke a gyereked kezebol az etelt. Mond el neki, hogy ha nem szol ra, akkor nagyon sajnalod, de nem tudtok annyiszor talalkozni, mert eszrevetted, hogy gyermeked ezt nagyon serelmezi. (en ezen nem sertodnek meg, inkabb elszegyelnem magam es mindent megtennek annak erdekeben, hogy a ket gyerek tovabbra is egyutt jatszhasson)

2012. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igazad van. Mert a szülőnek igen is rá kellene szólnia a gyerekre, a gyerek ebből tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem. Amiket a kislány csinál az alaptermészetéből adódik (nem azért mert lány :)) Vannak "elevenebb" gyerekek akikkel több gond van és vannak könnyebben kezelhető gyerekek.

Nálunk a sógornőm 20 hónapos lánya "terrorizálja" az én 21 hónaposomat. (harapja/néha véresre, veri, haját húzza stb) De ott az anyuka mindig szól, és sokszor látom rajta, hogy rettenetesen kellemetlen neki. Pedig van már egy nagyobb gyerekük aki maga a megtestesült nyugalom :)

Szóval nem csak nevelés kérdése az egész. Lehet nyugodt gyerek után kisördög és fordítva is. Viszont a sógornőd ott követi el a hibát, hogy ráhagyja a gyerekre. Ezt kellene neki valahogy finoman megmondani. Mert a gyerekek nem gonoszságból irigyek, verekedősek stb...hanem, mert nem tudják megfelelően kezelni az indulataikat és ha a szülő nem tanítja meg nekik akkor abból később kemény problémáik lesznek.


Mondjuk szerintem ilyen helyzetben nem muszáj keresni az alkalmat a találkozásra. Ahogy írtad, elég ha akkor találkoznak amikor összejön a család. (és próbálj meg nem haragudni a kislányra, hidd el nehéz neki is. Ilyen helyzetben annyira dühös tudok lenni a szülőkre, mert a gyerek issza meg a levét azzal, hogy végül egy kiállhatatlan elkényeztetett kis pukkancs lesz :()

2012. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!