Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 7 éves kis...

Szerintetek egy 7 éves kis lánynak mennyire lehetnek őszinte érzései? Illetve mennyire lehet "ravasz"?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, de előtte megkérek mindenkit hogy az előítéleteket tegyétek félre, és próbáljatok a kérdésre reagálni! Köszönöm!

Tehát, tegnap volt nálunk párom lánya, és először találkozott a pár hetes közös babánkkal. Nagyon el volt ájulva tőle. Beszélgetett hozzá, simogatta, énekelt neki ha picit elsírta magát. Sőt mikor etettem - mellből - ott ült mellettünk és fogta végig a kezét. Örülök neki hogy HA EZ TÉNYLEG IGAZI érzés. DE arra is gondoltam hogy esetleg csak megjátsza, vagy nem tudom...lényegében vele is ugyanúgy törődtünk mikor itt volt/van, hogy ne érezze hogy most ő háttérbe lesz/van szorítva, egész terhességem alatt amennyire lehet jó kapcsolatban voltunk.

Az oviban mesélték hogy mikor bekerültem a kórházba, akkor ő már ott is mesélt mindenkinek rólam, és a kis tesójáról, és hogy már nagyon várta. Lehet hogy ezek az érzések valódiak legyenek, és hogy tényleg szeretheti már, és engem is? Az egészhez hozzá kell tennem hogy az igazi anyjával nem vagyok jó viszonyban, sőt...


2012. jún. 10. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen kicsi gyerekek még nem nagyon szoktak hazudni,és nem hiszem hogy ennyire meg tudná magát játszani.

Hacsak az anyja nem beszélt be neki valamit..


de az,hogy az oviban is rólatok beszél,és tényleg ennyire szeretetteljes veletek,jó jel.:)

2012. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is öszinte a kislany,csak nehogy az anyja idövel feltekenysegböl majd bebeszeljen neki sok hazugsagot,akkor valtozhatnak a dolgok.Tapasztalat.
2012. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tartok kicsit tőle hogy majd az anyja megpróbálja ellenem/ellenünk fordítani. Azért is volt a kérdésem hogy ez az érdeklődés lehet valódi, vagy csak megjátszott?!
2012. jún. 10. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Utal bármi a kislány viselkedésében arra, hogy nem őszinte? Vagy csak te gondolod? Megmondom őszintén, amit leírtál, az egy nagyon kedves kislány képét sugallja, és nem értem, mi a problémád szegény gyerekkel. Szerintem nagyon kéne örülnöd, hogy így fgadta a kistestvérét.
2012. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már tud egy gyerek színészkedni és hazudni is, na de ő miért tenne ilyet? Nagyon csodálkoznék, ha megjátszaná magát... Főleg, hogy kislányról van szó, én elhiszem, hogy feltámadtak benne a gondoskodó ösztönök. Szerintem ne légy ilyen gyanakvó, és vond be őt minél jobban a baba körüli teendőkbe, hadd érezze etől is fontosnak magát!
2012. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre! Ismétlem hogy örülök neki hogy tényleg így viszonyul a kis tesójához és hozzám is, csak az van bennem hogy egyeltalán nem számítottam erre! Teljesen olyan mintha ő is itt lakna velünk, és mintha mindig is a családhoz tartozott volna ( mármint hozzám és a tesójához). Ez nem lehet túl szép? És azért vagyok gyanakvó, merthogy az igazi anyjával tényleg nincs jó kapcsolatom, és nem hiszem el hogy ő nem akarja manipulálni a kislányt. Ilyenkor már lehet egy 7 évesnek saját véleménye, vagy akarata ilyen "felnőtti" dolgokról?
2012. jún. 10. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Na de ha igaz az emléleted, és az édesanyja bujtogatására megjátssza magát a kislány, ami elég abszurd szerintem, akkor az oviban miért játszaná meg, hogy annyira várja a babár és örül neki? Hisz ott nam vagytok vele!


Valóban tud színészkedni egy hétéves, de szerintem sokkal átlátszóbban és nem ilyen aljas szándékkal. A kislányok már ennél kisebb korban is szeretnek anyáskodni a kicsik felett, az én lányommal is ezt teszik a nagyok az oviban. Szerintem ez egy ösztönös, kedves és hasznos játék a részükről, nincsen ebben semmi rossz.


Hogy téged mennyire szeret, hát ez már egy sokkal bonyolultabb kérdés, hiszen az ő szemszögéből a papának mellette lenne a helye és nem melletted. Így ha irántad is ilyen nagy rajongással van, az már nehezem magyarázható, de azért annak is örülni kell és szeretni azt a kislányt, van neki éppen elég baja összeesküvés-elmélet nélkül is.


Ne haragudj, nem akarlak bántani, de sajnálom szegényt, hiszen nem tesz semmi rosszat, sőt, és mégis gyanúsítod. Még csak hétéves.

2012. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!