Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nem mer bemenni...

2 éves kisfiam nem mer bemenni ismeretlen helyre, és gyakran hisztizni, zokogni kezd, ha idegen helyre bemegyünk (üzlet, orvosi rendelő, ismerős lakása). Miért csinálja és hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
off: ez engem is érdekelne,az én lánykám is ilyen,szintén 2 éves.
2012. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a szeparációs szorongás második hulláma. Illetve a dackorszak eleje. Nyugi elmúlik. Az én fiam ezt annyira tökélyre vitte, hogy még a nagyszülőkhöz sem volt hajlandó eljönni, nem csak idegen helyre.

Tenni ellene ennyit tudsz:

1. nem bosszantod magad rajta, nem kiszúrásból csinálja, hanem tényleg valós a félelme.

2. már előre megbeszélitek mi fog történni, hova mentek, kivel találkoztok (az igazat mondd!! még ha tudod, hogy neki kellemetlen élményei is lesznek pl. oltás)

3. apró jutalom, ha bátor volt (tényleg apró! matrica stb)

4. érezze, hogy megérted és ne kapjon büntetést miatta, ha mégis sír.


Nálunk ez működött. Viszont ennyivel ki is merült nála a dackorszak, ő nem volt hisztis, hiszen bármit megbeszéltünk akkor tudta, hogy az úgy lesz.

2012. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!