Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki szokott járni 3 gyerekkel...

Aki szokott járni 3 gyerekkel (kis korkülönbség) nyaralni nyugtasson meg hogy ha nagyobbak lesznek, könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, az is érdekel. Minden évben megpróbálkozunk vele, de egy borzalom az egész. Most 5, 3 évesek és 1 múlt a kicsi. Nappal nem alszanak, éjjel se az új környezet, új hely miatt. Nappal emiatt nem csak én vagyok iszonyú álmos, hanem ők is emiatt folyton hajbakapnak, veszekszenek, sírnak, nyűgösek stb.

Ne erőltessük ezt a nyaralás témát? Vagy majd egy 3-4 év múlva már jobb lesz talán?


2012. jún. 3. 16:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy evésben az 5 évesem a legkevésbé önálló, ha ráhagyom, semmit se eszik egésznap. A kicsi meg egyedül próbálkozna de nem elég ügyes még, ha etetem ordít.

A lényeg hogy az egy hét végére szoknák meg az új helyet addigra meg megyünk haza. Minden nyaralás egy túlélő túra, a végére ezerszer fáradtabb vagyok mint voltam, alig várom hogy vége legyen. Utána hazaérve még pár nap mire helyrezökkennek.

2012. jún. 3. 16:16
 2/12 anonim ***** válasza:

nálunk egyetlen dolog vált be: vizes helyre mentünk/megyünk velük, mert gy annyira kiszipolyozza az erejüket a nagy locspocsolás, hogy ebéd után meg este is kidőlnek. Nálunk amúgy még az viselte legjobban az új helyet mindig, amelyik éppen a legkisebb volt (mondjuk kb 1-másfél év alatt), a nagyobbaknak nehezebb volt az új környezetet megszokni - de csak kb kisikolásként. Utána már valahogy minden másabb lett, ők is önállóbbak és érdekérvényesítőbbek lettek. Nem mondom, hogy könnyebb volt, de másabb, más problémákkal :) amúgy 3 fia mvan és egy lányom.

De ez a senkisealszik dolog borzalmas, ha nem működik szerintem kár erőltetni. Akkor inkább menjetek közeli programokra, vagy max 1 éjszakás másholalvásra.

2012. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem is értem, miért erőltetitek. Nekünk, mikor én voltam "gyerek", még akkor is rémálom volt, mikor én voltam 15 éves, a tesóim meg 11 és 8 évesek.
2012. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát csak azért hogy lássanak egy kis világot ők is, meg mi is, felénk nem nagyon van semmi, ami van azt már láttuk ezerszer. Így élményt gyűjteni csak úgy tudunk ha huzamosabb pár napig megyünk akkor meg elkerülhetetlen az ott alvás.

Az kicsit gáz lenne szerintem ha iskolás korukban ők lennének azok a nyári meg stb. beszámolóknál akik még azt se tudják milyen a Balaton vagy stb.

2012. jún. 3. 17:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, ebben igazad van. Én csak abból indultam ki, hogy a mi családunkban soha semmi nem működött normálisan sajnos. De azt hiszem ez, ahogy leírtad túl nagy ár azért, hogy elmondhassátok, voltunk itt és ott meg amott "nyaralni". A pihenésről kellene szólnia meg arról, hogy mindenki jól érzi magát. Nem tudom mi lehetne a megoldás, de azt szerintem te is látod, hogy így senki sem élvezi igazán.
2012. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
időnként aludjatok a nagyszülőknél, vagy ismerősöknél, hogy gyakoroljatok
2012. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TKI Ibolya ***** válasza:

Szerintem ha ennyire megviseli őket a nyaralás semmi értelme.Értem én hogy lássanak világot de milyen élmény az ahol senki nem érzi jól magát?! És hidd el nem ők lennének az első és nem is az utolsó gyerekek akik iskolásan még nem látták a Balatont.Így viszont elmesélhetik majd,hogy milyen rosszul is érezte magát az egész család.Nem vagytok lemaradva semmiről pár év múlva is lehet menni nyaralni amikor már nagyobbak.

Szerintem inkább egy napos kirándulásokat,strandolásokat tervezzetek az nem viseli meg annyira őket.


Én is így tette amíg ennyire kicsik voltak a gyerekek.

2012. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igen ezért is irányult arra a kérdésem hogy később lesz e jobb vajon, mikor nagyobbak lesznek, mivel rájöttem hogy egyenlőre katasztrófa az egész.

Mi is nagy családban nőttünk fel a férjemmel jártunk azért elég sokfelé Magyarországon belül, és nem emlékszem hogy rossz élmény vagy szenvedés lett volna.

2012. jún. 4. 07:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyszülők nincsenek amúgy (előző hszre) ismerősök se akinél Így ott lehetne aludni.
2012. jún. 4. 07:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor elkezdtünk nyaralni járni, még csak két gyerek volt, 3 és 5 évesek. Pécsen voltunk egy hetet, minden nap mentünk valamerre, jól érezték magukat.Következő évben Noszvajra mentünk, akkor már terhes voltam a harmadikkal, bejártuk a környéket, minden napra jutott valami jó hely:Lillafüred, Szalajka-völgy, Bélapátfalva-minividámpark, Miskolctapolca-barlangfürdő, egri vár. Azóta minden évben ide járunk nyaralni, a kicsi 8 hónapos volt az első nyaralásán, aztán ugye 20 hónapos, most meg már két és fél éves, de mindegyik nyaraláson mindig ugyanazokra a helyekre megyünk, a pici alkalmazkodott hozzánk.Idén is oda megyünk, mindenki várja. Aztán majd ha egyszer megunják/megunjuk, más hely után nézünk:)

Lehet, hogy nem jó helyen voltatok nyaralni? Pl az én gyerekeim nem bírnák ki mondjuk a Balcsiparton 1 napnál tovább. Imádnak fürdeni, de unnák magukat, és folyton veszekednének...

2012. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!