Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában "végzős" vagy kisisko...

Óvodában "végzős" vagy kisiskolás gyerekkel hogyan oldja meg az ember a nyári szünetet?

Figyelt kérdés

Idén nekünk már 8 hét a szünet, mivel szeptemberben az iskolát kezdi a gyerkőc. Rendben van, hogy ebből 3-4 hetet szülőként megoldunk, egy hetet vállalnak a nagyszülők, de mi van a maradék 3 héttel? 6–7 éves gyereket berakjam napközis táborba ismeretlenekkel? (Persze azt sem tudnám megtenni 4 héten át, annyiba kerülnek.)

Ti hogyan csináljátok?



2012. máj. 26. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
szia,nekünk 2 nagymama van + apuka külön él.igy meg van oldva.
2012. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
a nagyszülök nem tudnak többet vállalni?
2012. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak egy hónap az óvodai szünet,és hiába ballagott el az oviból,ha a szülők dolgoznak bizony viszik a gyereket.A tanév augusztus 31.-ig tart.A védőnővel beszélgettünk pont erről,és ő azt mondta kötelesek bevenni a gyereket.
2012. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen, nálunk is „visszaveszik” még a gyereket az óvodába, tehát az megoldás lehetne, de megmondom őszintén, én nem szívesen küldeném vissza. Olyan hülye helyzetnek érzem, hogy pénteken még oviban van, hétfőn meg megy az iskolába.

Sajnos nálunk csak egy oldalról van nagyszülő, és talán két hetet vállalnak, de azért nem már nem túl aktívak.


Szerintetek ezek a napközis táborok jók ekkora gyerekeknek?

Iskolában már jobban meg lehet ezt oldani? Előre félek, mi lesz akkor.

2012. máj. 26. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos iskolában nincs ügyelet.Június 15-én vége az iskolának és szeptember 1-én kezdődik.Talán eltudod majd 1-1 hétre küldeni táborba,de hosszabb távon ez sem megoldás.Esetleg egy olcsó diáklányt kérj meg,hogy vállalja el.Hátha kifogsz valami tényleg olcsót és jót.
2012. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés vagyok,mert a saját cégemet intézem,így a magam ura vagyok.Bár a gyerkőcöm nem végzős-sőt,még csak a kiscsoportban végzett,4 éves-de így lesz később is:amint összevont csoportok vannak az oviban,nem viszem.Ez idén úgy néz ki,hogy június 1.-től itthon lesz.Megy majd 1 hét angol táborba(persze csak 8-16-ig),és mivel pici kora óta úszik,úgy megy "úszótáborba",hogy hetente 1 napot(szintén 8-16-ig).A többi napokon megoldjuk.Az én szüleim dolgoznak még,így esetleg 1-1 délután számíthatok rájuk.Apósom nyugdíjas,ám ő annyira önfejű(pl.mondom,hogy fájlalta a gyerek a torkát,ne vegyen fagyit a cukiba,inkább sütit,ő tuti,hogy fagyit vesz,vagy kérem,hogy rendes vacsit adjon,mert aznap már evett egy kis csokit,biztos,hogy egy doboz tik-takot ad neki oda,stb. stb.)-após-,hogy nem szívesen adom oda gyakran(hetente 2x így is megkapja).A férjemre is számíthatok,és ha kell a nagy testóra is(20 éves).Őszre várjuk a kis tesót,szeretném még ha ezen a nyáron sok-sok élményt élhetnénk át így egyedül a kicsivel.
2012. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt nem írtam,hogy június 1.-szeptember 3.-ig nem megy oviba.
2012. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ez a nyári szünet tényleg egy érdekes találmány. Persze, a gyerekeknek kell a pihenés, hiszen még kicsik, nem tanulhatnak egész évben. Nade a szülőknek nincs nyári szünet, és nem sokan tudnak ennyi szabadságot kivenni, főleg egyszerre.

Az én fiam még ovis, de nekem már azt az egy hónapos zárást is nehéz megoldanom, mert én nem tudok szabadságra menni. Egyetemre járok még, nyáron muszáj dolgoznom, mert olyankor nincs diákhitel meg ösztöndíj.

Én pont akkor kezdek majd rendesen dolgozni, mire ő iskolás lesz. Mondjuk nálunk az a terv, hogy az iskolát már külföldön kezdi, mert az én szakmámmal itthon lófüttyöt nem lehet keresni, de kint elég jól fizetnek, akkor meg már telik au pair-re is (amúgy is szükség lesz rá).

Ha itthon maradnánk, pláne nem tudom, hogy oldanám meg. A szüleim még bőven dolgoznak, a dédik meg már túl idősek ahhoz, hogy napi rendszerességgel gyerekezzenek.

2012. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, látom, sokféle stratégia van, bár sajnos rajtam egyik sem segít. :)


Szerintetek a mi gyerekkorunkban is ilyen nagy gond volt ez (már akinek ma gond), csak nem észleltem gyerekként, vagy most rosszabb a helyzet? Valahogy úgy érzem, hogy mikor én voltam iskolás (az még jobbára a szocializmus előtt volt), akkor jobban mertek az emberek szabadságot kivenni/elmenni fizetés nélküli szabira, vagy nem tudom, valahogy innen nézve könnyebb volt akkor ezt megoldani.

Persze rajtam nem segít, hogy mi volt régen, csak néha azt gondolom, nem kell csodálkozni, ha az emberek egyre kevésbé vállalnak gyereket, mert az ilyen mindennapi problémák is nehezítik a gyerekvállalást.

2012. máj. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!