Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek befelé dől 2,5...

Szerintetek befelé dől 2,5 éves fiam bokája? Vagy ez még normális? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 15. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, én úgy látom, hogy befelé dől... Kisfiam is 2,5 éves, nekünk is ilyen, vagyis ilyen volt, mert én elvittem őt ortopédhoz, ahol kaptunk ortopéd betétet, szerintem javult nálunk a helyzet, de majd az orvos megmondja a kontrolon...
2012. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen,ez sajnos befelé dől :( Az én fiamnak is kb így áll de még lehet jobban bedől neki így ortopéd cipőt kell hordania!
2012. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már befelé dől, túl van a "minden gyereknek befelé dől" kategórián.

Kislányom 2 éves 4 hónapos, a 2 éves státuszon figyelt fel a doktornő a bokájára, mondta, hogy befelé dől kicsit, de határeset, vegyek szupinált cipőt.

Közel sem volt ennyire bedőlve mint a fiadnak, de azért valóban látszódott. Azóta eltelt 4 hónap, a cipő és szandálnak köszönhetően sokat javult, már alig látszik. 2 hete voltam vele gyógytornásznál, az ő véleménye szerint nincs lúdtalpa.


Ha eddig nem vettél, akkor mindenképpen érdemes döntött sarkú cipőt venned ( nekem a Salus bevált) és elvinném vagy ortopédiára, vagy gyógytornászhoz hogy nézze meg. Vagy mindkét helyre, szóval oda, ahol tudnak mutatni gyakorlatokat is, amiket végezni lehet.

2012. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom hogy bedől, viszem is ortopédiára, csak kiváncsi voltam ti hogy látjátok. Biztos hamarabb kellett volna már, de zokniban egyáltalán nem feltünő, mezítláb meg nem mászkál itthon, így csak most a strandon vettem ezt észre:( Nálunk se az orvos, se a védőnő nem nézte meg még soha a lábát...
2012. jún. 15. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk sem nézte a lábát a védőnő sem a 2 éves státuszon,én úgy jöttem rá hogy fájt a fiam lába térdhajlatban és akkor néztem meg,aztán gyerekorvoshoz vittem aki beutalt vele az ortopédiára és ott írták fel neki a supinált cipőt és még mellé vettünk egy salust is.
2012. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiamnak is hasonlóan állnak a lábai. Én is erősen gondolkozom rajta, hogy ortopédushoz viszem. Sokan azt mondják, várjunk még úgy 3-4 éves korig. Hát, nem tudom, azért megírnád, mit javasoltak nektek? Köszönöm!
2012. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is ilyen. Mi is voltunk orvosnál, de csak supi cipőt javasoltak (Szamos van a fiamnak).

A doki majdnem kiröhögött, hogy mit akarok én ott a gyerekkel, a kortársaihoz képest szép lába van a gyereknek (kicsit még durvább, mint a képen van). Vegyek neki Szamos szandit-cipőt, és legyen minél többet mezítláb, főleg egyenetlen talajon, meg játékosan is lehet fejleszteni, lábujjhegyezzünk...

2012. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Határozottan igen.A lányom bokája is ilyen.Supinált cipőt hord.A 2 éves statuszon javasolta a doki.

Most jó időben odakint mezítláb rohangál a gyepen, hogy javuljon neki.

2012. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd megírom mit mondott a doki. De ahogy tudom, több hónapot kell várni az időpontra, úgyhogy nem mostanában lesz...
2012. jún. 16. 08:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ortopédiára mégsem jutottunk el, mert a gyerekorvos lebeszélt. Szerinte ebben a korban még sokat változik a láb, úgyhogy ha mostantól szupinált cipőt hord, akkor még rendbejöhet a bokája. De ha mégsem változna, akkor majd ad beutalót.
2012. júl. 5. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!