Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Egy ismerős kislánya bárányhimlős lett. Anyuka mindenhová cincálja magával a beteg, és nem mellesleg fertőző gyerekét. Viszi bevásárolni, sétálni stb., egyszóval mindenhová. Én reagálom túl, vagy ez szerintetek is sok? Belegondoltam, hogy rajta kívül hány ilyen korlátolt ember lehet, aki nem fogja fel, hogy fertőző betegséggel nem viszünk tömegbe gyereket. Ha már más gyerekére nem gondol, elég lenne csak a sajátjára is, mert ilyenkor ugyebár az ő immunrendszere is le van gyengülve. Nem mellesleg pedig gondolom, rosszul is érzi magát szegény, ha más nem is, de legalább a kiütések viszketése kellemetlen lehet számára.

A félreértések elkerülése végett: megoldható lenne, hogy ne menjenek sehová, a napi teendőket a betegség ideje alatt lazán el tudná intézni a férje.



2012. jún. 10. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális!!!Emlékszem amikor én voltam bárányhimlős, még a várakozóba se mehettem be, egy külön elzárt helyiségbe vártuk amíg hív az orvos!!

Az ismerősödtől azért megkérdezhetnéd, hogy mégis ezt hogy gondolja!!!!????

2012. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem normális beteg gyereket sehova vinni. De amikor már kijönnek a pöttyök,akkor nem fertőz. A bárányhimlő a lappangási idő alatt fertőző csak.
2012. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Én már olyanról is hallottam, hogy anyu konkrétan bevitte a beteg gyereket az oviba, mert neki nem lehet otthonmaradnia, dolgoznia kell. Az óvónénik csak néztek, és az egyik kedvesen elhúzta onnan, h "Anyuka, ezt hogy tetszik gondolni??".

De lázasan, kezdő betegen is simán beviszik anyukák a gyereket közösségbe.

2 gyerekem van, de ilyet sose csinálnék.

2012. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem csak én látom így... Amikor kijönnek a pöttyök, javában fertőz még - legalábbis tudtommal, amikor elszáradnak a pöttyök, akkortól nem fertőz.
2012. jún. 10. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést az alpári megnyilvánulásért, de erről a dologról a köcsögség szó jut eszembe. Ennyire le se sz@rni másokat?! Mert jó, lemegy a boltba kenyérért, ha már tényleg elfogyott és muszáj, de ez a maximum.
2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, én úgy tudom, a hegek beszáradásáig fertőz a bárányhimlő. Amúgy a múltkor a villamoson vitt két dakota hölgy egy holt kiütéses kínai kisgyereket, de már a játszón is találkoztunk bárányhimlős gyerekkel.
2012. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nemrég volt egy ismerősünk,családostul.Úgy akartak baba látogatóba jönni(most volt egy éves a kincsem),hogy a gyerek meg az asszonyka is himlős volt!!!Mi nem engedtük be őket,erre azt mondták hogy megértik.Akkor elmennek a Tescoba bevásárolni,meg az autó szerelőhöz!!Azt hittem hogy több ilyen nincs,de látom sajnos tévedtem.:(
2012. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire nem lepődöm meg már az ilyesmin. Sajnos végigszenvedtük az egész óvoda időszakot és gyakran a suliból is azért hiányzik a gyerekem mert sok hasonló szülő van a mai világban.

Valamennyire toleráns vagyok velük, mert sajnos a főnökök zömét egyáltalán nem érdekli ha az embernek gyereke van és az netalántán megbetegszik, de azt nehéz elhinni, hogy ennyi család él mindennemű segítség nélkül.

Az én szüleim 30 km-re laknak, sőt a testvéreim is mind elég messze, párom anyukája már nem él, a családja többi tagjára meg háziállatot sem bíznék, nemhogy egy gyereket, de a férjemmel felváltva eddig még sikerült megoldanunk, hogy otthon maradjunk a beteg gyerekünkkel,kisebb betegségnél a férjem volt vele, komolyabbnál én,mert akkor még apára sem mertem rábízni.

Beteg, ráadásul fertőző beteg gyereket közösségbe vinni, nemcsak felelőtlenség hanem szívtelenség is a környezettel és nem utolsó sorban a gyerekkel szemben is.

2012. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és örülök, hogy nem csak én látom így. Megnyugtató, hogy vannak még olyan emberek is jócskán, akik úgy gondolják, hogy beteg gyerkőcnek otthon a helye.
2012. jún. 11. 21:06
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
A bárányhimlővel az a helyzet, hogy amikor a kiütések megjelennek már nem fertőz :) Az első kiütések megjelenése elött fertőz csak, amikor még senki nem is tudja hogy a gyerek bárányhimlős. Az anyuka gondolom tudja ezt, és ezért viselkedik tűnik furcsának a viselkedése azok számára, akiknek ez az információ nincs a birtokában. Sok dolog nincs a bárányhimlővel, lázat kell csillapítani ha van, és sétálni beteg gyereket is el lehet vinni ha épp láztalan, és nincs rosszul.
2012. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!