Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányod étkezésére már...

3 éves lányod étkezésére már odafigyelnél, ha úgy látnád kicsit túlsúlyos, kis duci? Nem fogyókúrára vagy diétára gondolok, nem is ezt írom direkt,

Figyelt kérdés

Gondolok itt ezekre a dolgokra: nem enne édességet csak ritkán, puding ritkán, joghurtból natúr vagy saját készítésű rendes igazi gyümivel, teljes kiőrlésű pékáru, zsíros szószok öntetek mellőzése tésztafélére, inkább sovány húsok, sültkrumpli max.heti 1szer, felvágottakból is sonka, zsírszegény dolgok, sok gyümölcs, sok zöldség, főzelékek is soványra készítve, csak tej, nem kakaó. Nasinak is semmi keksz, csoki ilyesmi, hanem max. müzliszelet, buláta.

Persze mennyiségi korlát nem lenne.

Azért kérdezem, mert a lányom 3 éves, kicsi kora óta imád enni, viszonylag sokat is eszik. 16 kiló. Nem hájas, de tömzsi. A családban egyenlőre csak én étkezem így a fentebb leírt módon, egészségesen. A nagyobb tesója vékony, és alig eszik, így nála nyilván ilyen dolgok fel se merülnek, örülök ha eszik. A családunkban (mint átlagos magyar családban) vannak a fentebb leírt dolgok (pudingok, cukros dolgok, sült ez meg az, szószok, sültkrumpli, édesség, süti).

Attól tartok, hogy ha a lányomra is ráhagyom ezt az étkezést és sokat is eszik, akkor most alapozom meg épp hogy ilyen kis duci maradjon.

Aggódom. Nem kínozni akarom, és a világért se nádszálkisasszonyt csinálni belőle, mert nem is az az alkat. Csak nem szeretném hogy az evés legyen az élvezet az életében. A gyerekorvos annyit mondott hogy még normális határon belül van, de figyeljek oda. Na de hogy és mire azt nem fejtette ki.

Egyébként meg akárkivel találkozunk mindenkinek az az első mondata hogy ó de jó húsban van a kislány.



2012. jún. 18. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az édességre figyelj, azt csökkentsd le. Minden más maradhat.ebben a korban az egyetlen esély a hízásra az édesség. még zsíros ételből se tud a gyerek annyit enni, hogy sok legyen,csak cukorból.
2012. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
figyelj oda rá, mert később tényleg elhízhat.. azok az ételek, amiket írtál szerintem jók és ha te is ezeket eszed, akkor könnyebb dolgod lesz.. viszont fontosabb, hogy sokat mozogjon - írasd be valami sportra.. persze ha nagyon nem akar nem kell erőltetni,akkor otthon találjatok ki neki valami + mozgást
2012. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... az én lányom egy adag sültkrumpli után megevett egy lángost, majd egy kis halat (ez mondjuk nem baj, nem olajos volt) és még bármit szívesen megevett volna ezek után.

Szóval ő nagyon sokféle ételt megeszik és így a nehezebb zsírosabbakat is simán.

2012. jún. 18. 08:42
 4/18 A kérdező kommentje:
Mozog sokat, hiszen 3 éves:) Azért egy átlag 3 évest még szánt szándékkal se lehet nagyon megültetni:) Nekem mindkét gyerekem iszonyú sokat mozog, felmásznak, lemásznak, szaladgálnak, motoroznak bicikliznek stb. mozgás terén nincs gond, meg még kicsinek tartom így tervezett edzéshez.
2012. jún. 18. 08:43
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Ne csak a 3 évesre figyelj. A másik, attól, hogy sovány, még nem egészségesebb, ha "alig eszik". Nálunk nincsenek még gyerekek, de eleve nincs itthon semmi, amiben cukor vagy fehér liszt lenne. Nem akkora dolog. Ne vigyél haza és kész. Eszik, ami van. Még gyerekek. Pár hét alatt megszokják. Sportoljatok a picivel többet. Amúgy ilyen korban még normális, hogy kis tömzsi, majd elnövi. Keressetek neki hobbit, ami mozgással kapcsolatos, pl. úszás.
2012. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a nagyobbik lányom ilyen. Két éves, és 14 kiló. A védőnő nem akarta ránézésre elhinni. Mondjuk mindig ilyen husos volt, nagyon izmos, és szerintem nehezek a csontjai. A kisebbik pedig egy nádszálkisasszony. Szerintem is az édességre kell figyelni, ilyen korú gyerek úgyis egész nap pörög. Lehet, hogy ő ilyen alkat.
2012. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én kb. ezek szerint nevelem a kislányom, ahogy leírtad. Ő nem husis, de én az voltam, és tudom milyen rossz, nem szeretném, ha ebből lenne csúfolódás vagy hasonlók. De nem is a külső a lényeg, sokkal fontosabb, hogyha kicsi korában rá van ezekre a dolgokra szoktatva, akkor később ez lesz neki a természetes, és egészséges felnőtt lesz belőle. Nem kell a diéta, csak figyelj oda. És igen, ne csak kicsire, hanem a nagyobbra is, és apára is ;)
2012. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a nasik (részleges) visszafogása mellett az a leghatásosabb és egészségesebb, ha a klasszikus rizs/tészta/krumpli + tejtermék ebédeket ahányszor csak meg tudod oldani, inkább zöldség/gyümölcs/húsra váltod ki.
2012. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp figyelj oda, hogy mennyi édességet eszik! Én 3-4 éves koromig teljesen normális méretű kislány voltam, utána elkezdtem hízni, mindig csak tömtek, hogy "egyél még" meg azzal hülyítettek, hogy csak erős a csontozatom és 110 kilóval érettségiztem... Aztán ütött a felismerés, kínkeservesen lefogytam 65-re, komoly szenvedés árán tartom is, és nagyon sokszor eszembe jut, hogy milyen lett volna, ha anyukám egy kicsit is foglalkozott volna azzal, hogy mennyi édességet eszek... A testvérem nem édesszájú, ő mindig átlagos kinézetű volt, de én imádtam enni, és komoly csokifüggőségem volt... És mivel csokiért bármit megtettem, az volt a jutalom. 24N
2012. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A cukrot kell lecsokkenteni. Baratnom kisfia 3 evesen 19 kg. Csokit, csipszet nem eszik, de mondjuk a vacsoraja sokszor sultkrumpli ketchuppal, mogyorokremes fank cukorral megszorva!!! Tegnap fott kukoricat csinaltam, itt voltak, a baratnom meg jol megcukrozta a kukoricajat :)
2012. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!