Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok, hánykor, mivel...

Leírnátok, hánykor, mivel kínáljátok 1-2 éves gyereketeket? Főleg rossz evőkre vagyok kiváncsi. Reggeli mennyivel van felkelés után?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez mindenkinél más, de hátha kapok valami ötletet, amihez próbálnám igazítani az enyémet.
2012. jún. 21. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

15 hónapos.

Reggel tápszer 7-8 között, aztán ő játszik, én kávézok, reggelit készítek, kb. fél óra, max 1 óra, és reggeli. Nem erőltetek semmi evést, ezért a fejemet veszik majd az anyukák, de beteszem a székbe, ha két falatot eszik és ki akar jönni, kiveszem. Leteszem az asztalkájára a tányért, ha kenyér van (általában), és ma pl. most, 9-kor kezdett falatozni belőle.

Gyümölcsöt nagyon szereti, 10-kor adok neki valamit feldarabolva, ezt nem etetőszékben, az asztalon van, abból vesz.

1 körül ebédel, elég keveset, de nem tudom tömni. Ez van. Később sem enne többet, már próbáltam.

3-4 körül uzsonnázik, vagy joghurtot a székében, vagy croissont van, de azt nem tudja a székében ülve megenni, az asztalán van, és onnan csipeget.

Újabban 6-kor már vacsorázni szeretne, ez elvileg fél 7-7 volt. Főtt ételt eszik vacsira is, ha nagyon szereti, sokat, ha nem annyira, keveset. (De nem tudok mindig rántott húst adni neki.)

Fürdés után még a szobájában tápszer 8 körül, aztán alvás reggelig.


Nekünk így jött be, így eszik valamivel többet.

2012. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia kedves válaszoló, nekünk ugyanez van.

És szinte csak rántott hús, és szalámi (kenyér nélkül, ha lehetséges).

A joghurt, sajt nem megy, a többiből is egy-két falat.

Reggel-este tápszer.

Ugyanúgy kezdjük reggel 7-8-kor tápival, aztán egy óra múlva 1-2 falat normális reggeli. Gondoltam, megfordítom a kettőt, mert a tápszert megenné bármikor bármilyen mennyiségben.

2012. jún. 21. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,17 hós fiú nekem is keveset eszik,de a doki azt mondta teljesen jó,mi felnőttek eszünk túl sokat azért tűnik az ő mennyiségűk kevésnek!Nálunk így van kb.egy nap:Reggel tapszert iszik 6-7ó között 180-240ml,reggelire 1 virsli v.2 szelet felvágott kenyeret nem eszi meg.Tízórai alma szereltek ma pl.3 evett,ivott vizet 1dl.Ebéd levest zöldseggel tesztaval+kremturo ,levest kb.10kanallal,feláll elmegy nem kell neki több! Uzsira lesz talán 1 banán.Vacsora ált.pár falat má pl.sutok combot burgonyaval,nem szokott sokat enni belolle,+kakakos tapszer ez a nestles gabonás 250-300ml,akkor iszik többet ha a vacsihoz hozzá sem nyúlt!De alszik szépen 7-6:30-ig,uhogy biztos eszik eleget napközben.Inni vizet szokott olyan 3-5dl,attól függ mennyire van meleg!
2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért írok, mert én is átestem hasonló helyzeten. Szétaggódtam magam, hogy rossz evő, válogatós és kisétkű volt első perctől.Én szigorúan beszüntettem a két étkezés közti csipegetést, és így kicsit jobban megéhezik. Reggel 7 körül kel, ágyban kap egy kis kakaót, vagy tejet aztán 8 körül reggelizik kb. fél kifli és sok sajt, felvágott vagy épp tojás. Tízórai nincs, de délelőtt friss gyümölccsel kínálom. Délbe ebéd, a leveseket már nem is erőltetem, az nem jön be neki, a másodikból pedig így általában azért szépen eszik. Délután 3 körül uzsonna, ez joghurt+ szendvics általában. 7 kor vacsora, ami általában ebédről marad.

2012. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!