Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesnek orrmandula és fül...

4 évesnek orrmandula és fül becsövezés?

Figyelt kérdés

Mesélnél róla? A műtétről a lényeget tudom, elmondta az orvosunk.

Ilyesmi érdekel:

-hogy viselte a kicsi?

-meddig kellett rá nagyon vigyázni?

-mennyit adtatok a műtét után az orvosnak?

-kell kontrollra hordani?

Meg ha esetleg még valami eszedbe jut és megosztod velem, megköszönném?


2012. jún. 21. 21:51
 1/5 A kérdező kommentje:
... orrmandula MŰTÉT és fül .......
2012. jún. 21. 22:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek máshogy viseli. Én azt hittem könnyen fogja, mert itt sok anyuka azt írta.. Aztán nem így lett!

Nem akart inni egyáltalán, pedig az orrmandula műtét feltétele, hogy ha felébred, műtét után 1 órával inni kell! És egész másnapig sok folyadék!

Na ez nekünk nem ment! Bármivel próbálkoztam, aztán volt egy üdítőautomata a kórházban, onnan kért inni, én már azt sem bántam .. csak igyon! (még úgysem ivott soha automatás üdítőt) 2 év 8 hós volt mikor kivették neki.

Műtét után kell rá nagyon vigyázni, hogy ne sírjon sokat, mert a sírástól váladék termelődik, ami hányáshoz vezet! Na az tilos! a cél, hogy ne sírjon! Ezt én el tudtam érni.. Ölben fogtam több órán át, sétáltam vele a folyosón.. mindent amit akart, csak ne sírjon és ne termelődjön a váladék!

Tehát a műtét utáni két-három óra a kritikus.. de úgyis minden pillanatban figyeled majd, mert Te jobban fogsz félni hogy mi lesz vele,mint a gyerek! :))

20 perc volt a műtét, de nekem 1 órának tűnt, olyan lassan ment az idő!


10 ezer ft-ot adtam a kontroll vizsgálaton. 1x kellett menni. Rendben volt minden.


Fül becsövezésünk nem volt!

2012. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Most4 éves a kislányom és másfél évvel ezelőtt kivették az orrmanduláját és becsövezték mindkét fülét egyszerre. A műtét kb. 30 perc volt. Először kapott bódító szirupot. De ő inkább felpörgött tőle :) Az ébredése rendben volt. Nem sírt, csak bágyadt volt. Hozzá teszem nagyon szerencsés vagyok vele mert az összes többi gyerek sírt, ordított és hánytak. A lányom nem sírt és nem hányt. Ivott is rendesen, és így délután háromkor haza is mehettünk. Vigyázni kellett hogy ne sírjon és főleg ne üsse be sem az orrát, sem a fejét, ill. a füleit. A füleibe víz nem kerülhet. Ezért jó ha van füldugója amit utána készítettek el neki. Ez fájdalom mentes. Akkor 25 ezret fizettünk a dokinak. Most pedig másodszor is becsövezte a füleit. Ez éppen tegnapi napon történt. Színtén kapott bódítót amitől igen jókedvű lett :) A műtét 20 perces volt, hiába vittem el közvetlenül előtte pisilni mégis bepisilt a műtőasztalon, így jó ha adsz rá pelust arra az időre. Szépen csendesen ébredt. Megkérdezte hol vagyok? Pihent egy fél órát. Aztán ihatott is. Szépen kortyonként. Pisi is volt rendesen. Most sem hányt. Mondta hogy jobban hall már. Jókedvű és vidám volt. Egyetlen problémája a hőség volt. Nehéz volt az ágyban tartani, mert menni akart. Ölben tartottam ha ki akart jönni. És tegnap is három órakor már el is jöhettünk. A többi gyermek is jól viselte, volt egy 10 hónapos kisbaba, hát ő is fantasztikusan viselt mindent. Csak egy kislány hányt, őt nem engedték haza még délután. Összességében, ha jók a körülmények akkor te mint szülő nehezebben fogod viselni az egészet mint a gyermeked. Most 15 ezret kapott a doki mert csak a fülét műtötte, az orrát már nem kellett. Én nem kontrollon adom neki hanem műtét után. De ez egyéni dolog. Sok sikert, kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2012. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 4 éves, 1 éve műtötték az orrmanduláját (fülcsövezés nem volt). Összességében elmondható, hogy mi rosszabbul viseltük, mint ő. Sajnos elég sokat kellett várni a műtétig, ami kicsit idegesítő volt (alig várja ugye az ember, hogy túl legyen rajta). Popsijába nyomtak bódítót, nagyon kis kába lett utána, vihette be a műtőbe a kedvenc saját állatát, nagyon-nagyon gyermekbarát kórházban voltunk. Voltak bohócdoktorok, bár azt a lányom végigaludta. Nálunk szinte minden gyerek sírt, amikor felébredt a bódításból, de azt mondták, ez ezzel jár (nem tudom, lehet, hogy bodító szer függő), ahogy megy ki belőlük a hatás, úgy viselkednek, mintha nem tudnának magukról. Az én lányomnak nem a torka fájt (azt mondták az szokott), hanem a lábában volt a branül bekötve, az feszített neki nagyon, emiatt sírt sokat. Nehezen kezdett el inni, arra nagyon kell figyelni, nagyon kell noszogatni, hogy igyon. A lányomnak infúzióban pótolták a folyadékot, mert ébredés után bizonyos idővel már inni kellett volna, de ő nem volt hajlandó rá, illetve sokáig aludt. Mi ha jól emlékszem 20-25 ezer forintot adtunk a dokinak a kontroll alkalmával, egy nagyon lelkiismeretes doktornő műtötte. 2x voltunk kontrollon, de csak azért 2x, mert műtét után pár nappal folyni kezdett az orra és kiderült, hogy a műtétnek nincs ilyen hatása, hanem valószínűleg összeszedhetett valamit, úgyhogy antibiotikummal kikezeltük (nem akart várni a doktornő, mire a szervezete győzi le a betegséget, mert a műtét miatt legyengült volt). Amikor meggyógyult, akkor kellett menni egy második kontrollra, amikor már kijelentette a doktornő, hogy teljesen rendben van minden. A műtétet követő 1-2 hétben figyeltünk rá jobban, hogy ne sírjon, ne ugráljon (bár ő nem az a nagyon szeles gyerek). De azóta is minden rendben, sokkal kevesebbet beteg, a füle volt ugyan, hogy 1x fájt, de cataflam cseppel 1-2 nap alatt kikezeltük, utána már nem is mondta, hogy fáj. Volt olyan, hogy egy betegségnél mondta a gyerekorvosunk, hogy látja a fülén a hurutot, de szerencsére sok orrszívással nem durrant be, nem fájt, hanem lement a gyulladás. A műtét előtti télen 8 antibiotikumot kapott, most ezen a télen, ami az első volt a műtét óta csak 1x kellett antibiotikum, mindig a saját szervezete győzi le a betegséget.
2012. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De jó lenne, ha nálunk is ilyen könnyen menne.

Muszáj a fülét is becsövezni, mert a hallása egyre romlik. Tavaly ősz óta járunk folyamatosan vizsgálatra, és nem javult semmit. Sőt csak rosszabbodott a hallása!

2012. jún. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!