Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? Kisfiam 2,5...

Hogyan tovább? Kisfiam 2,5 éves. Egy hete levettük a pelust. Napközben nincs rajta. Nincs is gond, szól ha pisilni kell. De viszon aludni muszáj ráadnom, du is és éjjelre is. Nagyon sokat pisil akkor.

Figyelt kérdés
hogy tudnám erről is leszoktatni? Éjjel pluszba még sokat iszik is.
2012. jún. 22. 14:29
 1/7 Jubilee ***** válasza:
71%
Pelusban altasd. Amint felébred, egyből pisiltetni kell. Figyeld a pelust, hogy mennyire pisis. Ha száraz, amikor a kisfiad felébred, akkor lehet próbálkozni a pelus nélküliséggel.
2012. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 évesen lett nappalra szobatiszta. A nappali alváshoz még utána fél évig volt pelus, az éjszakaihoz több, mint egy évig. Most egy jó hónapja, hogy nem teszünk éjszakára sem pelust. Sokat ivott ő is éjszaka, azért vettük le később éjszakára. Pár hétig azért dobtam el a pelust, mert már elszakadt vagy nem ragadt, nem azért mert pisis volt. Elfogyott a csomagból és egyszerűen nem vettem többet. Azóta még nem volt baleset. Nem kel fel éjszaka, nem pisil, igaz kevesebbet is iszik, de magától szokta le, nem én vettem el tőle a teát. Szerintem várd ki türelmesen. Meg kell érnie rá.
2012. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Türelem. Egy hét után még ne várj csodát.


A fiam 3 hét után jutott el odáig, hogy délutáni alváshoz nem kell a pelus, és 2 hónap után odáig, hogy már száraz az éjjeli pelus, vagy max. 1 pisi van benne. Pedig korábban reggelre át is ázott, olyan sokat pisilt.

2012. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

1 hét után nem túl nagy elvárás? hónapok, van akinél évek mire a kettő közötti idő!

a nagykönyv szerint nappalra 3 éves korig, éjszakára 5 éves korig "kell" szobatisztának lenniük...

2012. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tvben beszélt egy szakértő az éjjeli pisilésről. Azt mondta, h akkortól fog nem bepisilni, ha valamilyen hormon elkezd termelődni a szervezetében. Amíg ez nincs, hiába szobatiszta nappal, addig bármit is teszünk, lesznek balesetek éjszaka. Sajnos van akinél ez a hormon csak több év után kezd termelődni.

Nem azt mondom, h nálatok is ez van, de én éjjelre nem venném el tőle a pelenkát. Szerintem ha nappal kényelmesebb neki nem pisisnek lenni, akkor előbb utóbb kérni fogja, h éjjel is anélkül legyen.

Viszont mindenképpen csökkenteném az esti innivalót. Éjjelre meg még meg is szüntetném lassacskán.

Mit iszik este? Csak sima víz legyen az utolsó, mert az édesre, teára, tejre, kakaóra könnyebben, sokkal hamarabb megszomjazik újra. Ha más nem is, de minimum egy korty vízzel öblítse le, amit ivott. Ha nem akarja a vizet, azt lehet neki mondani pl., h fogmosás után már nem ihatsz csak vizet, mert különben a manócskák éjjel megrágják a fogadat. Csak akkor ezt kőkeményen tartani is kell.

2012. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kisfiam nappalra és nappali alváshoz is 2 év 3 hósan lett szobatiszta, éjjelre 3,5 évesen.
2012. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ennyi idősen kb. egyszerre lett nappalra szobatiszta hirtelen, és rá 1 hétre az alvásos pelus is száraz volt. Száraz volt 2-3 hétig, ezért már nem alszik pelenkában. De én csak pislogok ezen, mert tényleg nem is számítottunk rá.

Ha nem száraz a pelus, ne vedd le az alváshoz, csak ha majd jó ideje az lesz. Én már annak is nagyon örültem, hogy egy nap egy pelenka. Sőt, volt, hogy mivel száraz volt, két éjjel is ráadtam ugyanazt.... :o))

Azért még félek éjjel, egy baleset volt, még jó, hogy kánikula van, nem fázott meg, mert azért nem keltettem fel hajnalban, de most vettem vízhatlan lepedőfélét a lepedője alá biztos ami biztos.


Előttem már mindent elmondtak: én is a vízre szavazok este, mostanában a fiam nem is issza a tejet este, mindig vizet kér. És alvásindulás előtt elviszem pisilni. Általában szokott is, függetlenül attól, hogy fürdéskor mindig pisil...


Türelem, tényleg csak 5-6 éves korra kell ágytisztának lenniük.

2012. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!